קצת פחות משמונה חודשים אחרי שזכה באליפות העולם - אסף יסעור השלים דאבל, כשהוכתר בפעם הראשונה בקריירה לאלוף אירופה. לוחם הטאקוונדו הפראלימפי בן ה-22 סיים היום (חמישי) יום קרבות נהדר בסרביה עם מדליית הזהב.
יסעור פתח את יום התחרויות (בקטגוריית המשקל עד 58 ק"ג) בניצחון מוחץ 5:30 על ארן יוסוף הטורקי ובחצי הגמר גבר 4:28 על ג'ואל מרטין הספרדי. בקרב על התואר פגש, איך לא, את יריבו הגדול עלי ג'אן אוזקאן (2 בעולם) והרשים עם 20:37 - ניצחון ששווה מקום ראשון.
3 צפייה בגלריה
יסעור
יסעור
הישג נהדר. יסעור
(צילום: Ben Roberts Photo/Getty Images)
3 צפייה בגלריה
יסעור והמדליה מאליפות אירופה
יסעור והמדליה מאליפות אירופה
יסעור והמדליה מאליפות אירופה
(צילום: איגוד הטאקוונדו)
אסף יסעור מקבל את מדליית הזהב באליפות אירופה
(צילום: איגוד הטאקוונדו)
יסעור, אלוף העולם פעמיים בקריירה, זכה, כאמור, במדליית הזהב הראשונה שלו באליפות אירופה (אשתקד הפסיד לאותו אוזקאן בגמר). בשנה שעברה טיפס לפסגת הדירוג העולמי ויותר חשוב - הבטיח לעצמו את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים בפריז 2024.

סיפור שריגש מדינה שלמה

סיפורו של יסעור, כפי שכולם יודעים, ריגש מדינה שלמה. הוא איבד את שתי ידיו שבוע לפני שחגג את בר המצווה כאשר התחשמל מכבל מתח גבוה בעת ששיחק עם חבריו וניסה לחלץ כדור שנתקע בחדר החשמל. לאחר מכן עבר תקופה קשה של אשפוזים בבית החולים שיבא, טיפולי פיזיותרפיה והכנה לפרוטזות. המגבלה שממנה סבל יסעור לא שינתה אפילו במעט את אהבתו לספורט. להפך.
3 צפייה בגלריה
אלוף העולם המכהן. יסעור
אלוף העולם המכהן. יסעור
אלוף העולם המכהן. יסעור
(צילום: דניס סקרטוב, איגוד הטאקוונדו בישראל)
תחילה התאמן בהישרדות ובהגנה עצמית אצל המאמן רן שטיינברג. הוא כתב בפוסט מרגש ששאיפתו הגדולה היא להיות אלוף אולימפי. מאמן הנבחרת, יחיעם שרעבי, שקרא את הפוסט, יצר איתו קשר והזמין אותו להתאמן. גם שטיינברג המליץ ליסעור לעבור לטאקוונדו, והילד נענה להזמנה. מאז הוא, כמו שהבנתם, לא עוצר לרגע. וגם לא ממש חושב על הפציעה הקשה ההיא.
"תמיד מרגע הפציעה, החלומות הם רק על העתיד, על המטרות שאני רוצה להשיג", הסביר ב-2022 בריאיון ל-ynet. "לא התעסקתי לרגע אחד במה שקרה. כמובן שזה משהו שאני מדבר עליו, אני עושה הרצאות על אותו יום, אבל המחשבות בלילה, בעיקר לפני תחרויות, זה שאני מדמיין את עצמי על הפודיום. אני מקבל את מה שקרה באהבה ומנסה להפוך את ההזדמנות הזו למשהו מדהים".
פורסם לראשונה: 15:44, 09.05.24