לורה, אמה של תמנע נלסון-לוי, לאחר הזכייה הארד
(צילום: אלכס גמבורג)
חגיגה גדולה על מזרן הג'ודו בטוקיו. נבחרת ישראל זכתה היום (שבת) במדליית הארד בתחרות הקבוצתית באולימפיאדה, אחרי ניצחון גדול 1:4 על הוועד האולימפי של רוסיה בקרב המכריע בבית הניחומים. הג'ודאים בכחול-לבן, כצפוי, היו שמחים ובעיקר סופר-נרגשים.
טוקיו 2020 ב-ynet - למתחם המיוחד
"כל אחד נתן את הלב והנשמה", סיפר שגיא מוקי בסיום, כשהוא ויתר חבריו מחובקים ועל סף דמעות. "יחד עשינו את זה. זה לא היה קורה אם כל אחד מאיתנו לא היה נותן את הכל. הבנו עכשיו שאנחנו אחת מהנבחרות הגדולות בעולם. נלחמנו נגד מדינות חזקות והצלחנו לנצח אותן. זה יום נהדר לישראל ואני גאה בחברים שלי לנבחרת ולכל מי שמאחורינו. המדליה הזו היא עבור מדינת ישראל. אורן (סמדג'ה) אמר לי תעלה להילחם נגד מישהו במשקל 90 קילו ואמר לי שאני יכול להילחם, אני מודה על כך שהוא מוביל אותי בקריירה שלי”.
5 צפייה בגלריה
החגיגות בסיום
החגיגות בסיום
יש מדליה! החגיגות בסיום
(צילום: אורן אהרוני)
5 צפייה בגלריה
החגיגות בסיום
החגיגות בסיום
שריר על הגובה, גם הנבחרת
(צילום: אורן אהרוני)
5 צפייה בגלריה
פיטר פלצ'יק
פיטר פלצ'יק
הצעקה. פלצ'יק באקסטזה
(צילום: אורן אהרוני)
5 צפייה בגלריה
שגיא מוקי
שגיא מוקי
"שמח שזה קרה אחרי השבוע הקשה". מוקי
(צילום: אורן אהרוני)
רז הרשקו, אחת הגיבורות הגדולות של יום הקרבות הארוך, הוסיפה: "הגענו לרגע הזה, אין עלינו ואני אוהבת כל אחד ואחד".
פיטר פלצ'יק, שגבר על האלוף האולימפי טמרלאן בשאייב, המשיך באותו הקו: "יש משהו מאוד מיוחד בתחרות הזו. אחרי שבוע מאכזב באופן אישי, כל אחד הצליח לבוא לידי ביטוי והביא את הערך המוסף. זה מה שעשה את ההבדל".
“החוק בישראל כשחוזרים עם מדליה הוא לחגוג עם הרבה שמפניה", הוסיף פלצ'יק בחיוך. "צחוק בצד, הניצחון הזה היה כל כך חשוב לכל מדינת ישראל ולכל הדור הבא שחולם להצליח בספורט ומסמן מטרות. עם רוח הלחימה שלנו והלב שלנו, הצלחנו להגשים את החלומות שלנו. אם ילד אחד יראה אותנו עכשיו עם המדליה האולימפית ויחלום על זה ויגשים את זה בעצמו, הצלחנו".
"עברנו שבוע קשה. לא הצלחנו ברמה האישית והגענו ביחד כנבחרת וכל אחד נתן אקסטרה מעצמו בשביל לנצח", הוא טען. "בכל קרב נתנו הכל כדי לעמוד עם מדליה על הצוואר, נלחמנו נגד מדליסטים אולימפיים וכאלה שהיו במשקל גדול משלנו ולכן זה הרבה יותר מיוחד בגלל כל מה שעברנו".
5 צפייה בגלריה
נבחרת הג'ודו עם המדליות
נבחרת הג'ודו עם המדליות
נבחרת הג'ודו עם המדליות
(צילום: אורן אהרוני)
המשפחה של גילי שריר מגיבה לזכייה בארד
(צילום: עוז מועלם)
"לזכות במדליה עבור מדינת ישראל זה אומר עד כמה יש לנו נבחרת אדירה עם צוות נהדר", אמרה תמנע נלסון-לוי, מי שניצחה בקרב שהבטיח את הארד. "באנו להגשים חלומות בג’ודו הישראלי. שני ואורן נתנו לנו הכל, כל מה שיש להם, בכל שעה ביממה".

פורסם לראשונה: 12:52, 31.07.21