יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, הצליח היום (שלישי) להוציא את היועץ המשפטי של מכבי תל אביב, עו"ד מורן מאירי, ממזכירות ההתאחדות. כפי שנחשף ב-ynet, פרשת ההמלצה על עו"ד מאירי לתפקיד יוקרתי באופ"א וביטולה גרמה למתיחות גדולה בינו לבין חסון.
מאירי ביקש להיכלל במזכירות המצומצמת שתמנע קושי בקבלת החלטות דרך הנהלת ההתאחדות המונה 29 חברים, אולם חסון סירב בתוקף. מי שכן נכללים במזכירות הם אלי אוחנה, אלונה ברקת, מוחמד אבו יונס, אריאל שיימן, ברק קנה, דודי גיל ושמעון מימון.
אורן חסוןאורן חסון
אורן חסוןמגיע לישיבה
(צילום: ראובן שוורץ)
מורן מאירימורן מאירי
מורן מאירי
(צילום: ראובן שוורץ)
למעשה שלושת השמות שמרכז מכבי הציעה למזכירות - מאירי, שינו זוארץ ומשה גולדשטיין, לא נכנסו למזכירות המצומצמת. ולראשונה תהיה התפלגות בתוך ההתאחדות, כאשר מרכז מכבי החליט ללכת לאופוזיציה.
"נבחרתי לתפקיד לפני שמונה חודשים וקיבלתי מזכירות מובנית וכן ועדה מקצועית מובנית. הגיעה העת לבחור מזכירות חדשה ו-ועדת איתור. המטרה היא ליצור הרכב שמייצג את המגוון בכדורגל הישראלי ובהנהלת ההתאחדות. אני סמוך ובטוח שנפעל במרץ רב כדי לקדם את הענף בשנתיים הבאות עד לתום ההנהלה הנוכחית", אמר חסון.
אבו יונסאבו יונס
אבו יונס
(צילום: ראובן שוורץ)
אלונה ברקתאלונה ברקת
אלונה ברקת
(צילום: ראובן שוורץ)
אלי אוחנהאלי אוחנה
אלי אוחנה
(צילום: ראובן שוורץ)
"יש בן אדם אחד שפועל נגדי והוא לא יכול להיות חלק מהמזכירות שלי", הוסיף חסון בישיבת ההנהלה.
ההודעה הרשמית של ההתאחדות בנושא: "הנהלת ההתאחדות אישרה לפני מספר שניות ברוב של 20 בעד, 11 נגד ונמנע אחד את הרכב המזכירות החדש שהציג היו״ר אורן חסון. על פי התקנון, מספר חברי המזכירות יכול לנוע בין 7-11 חברים/חברות: יו״ר ההתאחדות, אורן חסון, דודי גיל (גזבר. ע״פ התקנון חייב להיות במזכירות), אלונה ברקת, מוחמד אבו יונס, ברק קנה, אריאל שיימן, אלי אוחנה ושמעון מימון".
עוד קודם לכן, כאמור, הודיע חסון בישיבת ההנהלה על הקמת ועדת האיתור, שתחליט לגבי המאמן הבא של נבחרת ישראל. יחד עם חסון יהיה חבר בוועדה גם אוחנה ואליהם יצטרף בימים הקרובים שחקן או מאמן עבר נוסף. יתכן שבסופו של דבר תכלול הוועדה ארבעה חברים. בימים הקרובים תחל סדרת הראיונות ומי שיזומנו יהיו איל ברקוביץ', ניר קלינגר, אברם גרנט ויוסי אבוקסיס.
פרסום ראשוני: 13:59 , 30.06.20