"אם אשבור את שיא השערים בנבחרת אשמח, אבל לא הצבתי את זה כמטרה העיקרית. זה משהו שבכלל לא הסתכלתי עליו בתחילת הדרך". השלושער של ערן זהבי אמש (רביעי) ב-2:3 בסלובקיה בליגת האומות, העלה אותו למקום השני בטבלת הכובשים של נבחרת ישראל בכל הזמנים (24 שערים), מרחק תשעה שערים ממלך השערים הנוכחי, מוטל'ה שפיגלר עם 33 כיבושים.
דווקא אחרי חילופי הקללות בינו לבין מונס דאבור במנהרה המובילה לחדרי ההלבשה באצטדיון בסלובקיה, כולל הסולחה המהירה בארבע עיניים שארגנו ביניהם בחדר צדדי, זהבי התפוצץ והשלים ארבעה שערים בתוך 72 שעות. זהבי הוא מלך השערים של הנבחרת במשחקים הרשמיים עם 21 שערים. אגב, ההצגה שלו היקנתה לו מקום בנבחרת המחזור של ליגת האומות בעמוד הטוויטר SofaScore. זהבי לא רק נכלל ב-11, אלא זכה לציון 10 מושלם.
ערן זהבי חוגגערן זהבי חוגג
לקח את הנבחרת על הגב. זהבי
(צילום: רויטרס)
זהבי בנבחרת המחזור של ליגת האומות
זהבי סיפר: "אני בא כדי לתת את כל כולי לנבחרת והכי שמח שהשערים שלי הביאו הפעם נקודות. אני רואה שיש פה תהליך והתפקיד שלי לעזור. אני לא מגיע לגנוב לאף אחד את ההצגה בנבחרת, רק להיות הכי טוב ולהבקיע".
החלוץ הוסיף: "היינו מתוסכלים מאוד במחצית הראשונה, כי הרגשנו שאנחנו במשחק מצוין ואז שתי טעויות שלנו ויורדים בפיגור 2:0. אתה כבר מתחיל להריץ לעצמך סרטים בראש, להגיד שזה לא הגיוני, שזה בניגוד להלך הרוח במשחק. אני ומנור סולומון שיחקנו את כל הדקות וזה לא היה פשוט. היו שלושה משחקים, טיסות, אבל חייבים לתת מילה טובה לשחקנים שקיבלו הזדמנות ועשו עבודה מצוינת: אוראל דגני, מאור קנדיל, נטע לביא ושון וייסמן, נתנו לנו פוש אדיר. איזה כיף שהלכנו על כל הקופה".
ערן זהבי ומונס דאבורערן זהבי ומונס דאבור
ערן זהבי ומונס דאבור
(מתוך הסטורי של ערן זהבי)
המסר של דאבור המסר של דאבור
המסר של דאבור
(מתוך האינסטגרם של דאבור)
על התקרית בין זהבי ודאבור, עם הירידה לחדר ההלבשה, אמרו שחקנים בנבחרת: "אלו אמוציות של משחק, זה קורה כמעט בכל שבוע בכל ליגה. רבו על פס, קללות, סגרו ביניהם בחדר ההלבשה, אין פה סיפור". גורם בנבחרת הוסיף: "וילי רוטנשטיינר לא חשב לרגע להחליף אותם. הוא היה 20 שנה בנבחרת אוסטריה וראה עשרות מקרים כאלו. עובדה ששניהם עלו והיו מצוינים במחצית השנייה". אגב, דאבור שיתף בחשבון האינסטגרם שלו, סטורי שהעלה אחיו של ערן זהבי, ובו ביקורת על התקשורת.
זהבי ניסה למסור כדור עומק לדאבור שלא הובן והשניים עשו סימנים עם הידיים אחד לשני. השניים גם החליפו קללות בירידה לחדר ההלבשה ודאבור נעצר על ידי אריאל הרוש, שמנע עימות פיזי. זמן קצר לאחר מכן, זהבי יזם שיחה מהירה באחד החדרים הפנימיים באזור חדרי ההלבשה, בסיומה הם לחצו ידיים מול השחקנים ועלו לשחק. אחרי המשחק העלה זהבי סטורי באינסטגרם שלו מחובק עם דאבור בחדר ההלבשה בסלובקיה וכתב: "מזל שהשלמנו במחצית". גם התקשורת ההולנדית חגגה את ההצגה של זהבי: "רוג'ר שמידט הביא כוכב כדורגל לליגה".
פרסום ראשוני: 06:29 , 15.10.20