סוף הדרך? הפועל ב"ש התארחה הערב (חמישי) אצל באייר לברקוזן במסגרת שלב הבתים בליגה האירופית, והפסידה 4:1. התחזיות צפו תבוסה רצינית לקבוצה הישראלית, שהגיעה ללא אלטון אקולטסה ומיגל ויטור הפצועים, ובלי הכוכב ז'וזואה שהושעה בעקבות התקרית האלימה עם עמית ביטון. השער הבודד של איתמר שבירו אמנם הצית תקווה מסוימת לזמן קצר בלבבות האדומים, אבל זה לא הספיק מול המדורגת שלישית בבונדסליגה.
לגרמנים לקח זמן להתעורר, ושער היתרון של פטריק שיק הגיע רק בדקה ה-30. ביילי הכפיל במחצית השנייה (48), ואז קרה הנס. טעות הגנתית קשה של הגנת לברקוזן הגישה לשבירו את הכדור על מגש, והוא צמצם ל-2:1 (58). כנראה שהשער שלו ממש עצבן את המארחת, כי אחריו הגיעו שערים של קרים דמירבאיי (76) ולוקאס אלאריו (80) שסגרו את הסיפור. במקביל בבית 3, סלביה פראג דילגה על ניס עם 1:3 קליל, וכרגע היא ולברקוזן מדורגות ראשונות עם 9 נקודות כל אחת. הצרפתית וב"ש מתחילות להיפרד מאירופה, כששתיהן עם 3 נקודות שני מחזורים לסיום שלב הבתים. ביום חמישי הבא, אבוקסיס והשחקנים יטוסו למפגש מול פראג.
אבוקסיס על הקוויםאבוקסיס על הקווים
משחק לא פשוט. אבוקסיס
(צילום: EPA)
קלטניס, טהא ודדיהקלטניס, טהא ודדיה
קלטניס, טהא ודדיה. הסיכוי היה נמוך
(צילום: EPA)
שיק חוגגשיק חוגג
שיק חוגג
(צילום: AP)
שבירו חוגגשבירו חוגג
שבירו עם רגע שיזכור לנצח
(צילום: EPA)
דקת הדומיה לזכרו של מראדונהדקת הדומיה לזכרו של מראדונה
דקת הדומייה לזכרו של מראדונה, לפני שריקת הפתיחה
(צילום: gettyimages)
לוקאס אלאריו מתחמם עם מחווה ל-10 האגדי
יוסי אבוקסיס אמר בסיום המשחק: "זו קבוצה ברמה אחרת, מה שאני לוקח מהמשחק זה ששחקנים היו מחויבים, רצינו. היינו בסגל חסר והיה לנו מאוד קשה, אם היה קשה בבית עם הרכב מלא אז בחוץ בכלל. אהבתי לראות שחקנים מחויבים, עשינו את המקסימום. פערי הרמות גדולים". באשר להיעדרות של ז'וזואה, הוסיף: "לא נשאה לי ברירה אלא להשאיר אותו בארץ. השחקן הזה קיבל הרבה דברים מהמועדון וממני, מאוד התאכזבתי מהמהלך הזה. דווקא בתקופה כזאת אני מצפה משחקנים שאמורים להוביל להתנהג אחרת".

מהלך המשחק

8': באייר לברקוזן התחילה ללחוץ על השער של אוהד לויטה. נגיחה של קרים בלארבי בתוך הרחבה עקפה את השער.
10': אלכסנדר דראגוביץ' הרים כדור לפלוריאן וירץ, שבעט חזק מדי הרחק מעל המסגרת.
23': איזה מזל היה לב"ש. לאון ביילי שעט אל עבר השער, ומסר את הכדור לקרים דמירבאיי שהיה בעמ
סלליך ואמיריסלליך ואמירי
סלליך ואמירי
(צילום: EPA)
שיק ובריירו נאבקים על הכדורשיק ובריירו נאבקים על הכדור
שיק ובריירו נאבקים על הכדור
(צילום: AP)
29': שער! באייר לברקוזן עלתה ל-0:1! נדים אמירי הרים קרן אל תוך הרחבה, טין יידבאי נתן טאץ' מושלם היישר לראש של פטריק שיק - שנגח את היתרון.
48': 0:2 באייר לברקוזן! הגנת באר שבע נותרה פתוחה, וונדל ניצל את ההזדמנות ומסר כדור שטוח ללאון ביילי - שהכניע בקלות את לויטה.
58': שער להפועל באר שבע! 2:1! טעות הגנתית מגוחכת של המארחת השאירה את איתמר שבירו פנוי לחלוטין, ועם בעיטה קלילה לשער באר שבע צמצמה את ההפרש.
62': הפועל ב"ש קיבלה ביטחון. התקפה טובה שלה מסתיימת במהלך יפה של תומר יוספי בתוך הרחבה, אבל הוא לא הצליח לשמור על הכדור.
76': שער! 1:3 באייר לברקוזן. קרים דמירבאיי בעט כדור חופשי מחוץ לרחבה, ובטכניקה נפלאה הקשית את השלישי של הקבוצה שלו.
80': שער! 1:4 לברקוזן! זה כבר הסוף. לוקאס אלאריו עם הרביעי.
שיק חוגגשיק חוגג
שיק חוגג
(צילום: AP)
שבירו חוגגשבירו חוגג
שבירו מצמק
(צילום: AP)

הרכבים

באייר לברקוזן: לוקאש הרדצקי; טין יידבאי, ג'ונתן טאה, אלכסנדר דראגוביץ', וונדל; קרים בלארבי, פלוריאן וירץ, קרים דמירבאיי, נדים אמירי; לאון ביילי, פטריק שיק.
הפועל ב"ש: אוהד לויטה; מראינו בריירו, לואי טהא, מרואן קבהא, אור דדיה, שון גולדברג; סינטיהו סלליך, מרסלו מלי, דוד קלטניס, תומר יוספי; איתמר שבירו.
פרסום ראשוני: 21:51 , 26.11.20