האם מונס דאבור ייענש על ידי ההתאחדות לכדורגל בעקבות הפוסט הזועם שלו אתמול (שבת) על האירועים האלימים בהר הבית? כזכור, דאבור העלה פוסט ובו כתב: "אלוהים רואה את מעשי העושקים".
בהתאחדות הגיבו בצהריים לפוסט: "מצפים מכל ספורטאי, ודאי משחקני נבחרת, להקפיד להתבטא באופן שתורם לאחדות, לפיוס ולרגיעה. השחקנים, דמויות מובילות ומודל לחיקוי, חייבים להכיר בהשפעתם על השיח ולהיות מודעים היטב לתוצאות פרסומים יזומים על ידם שיש בהם להעמיק שסעים וקיטוב".
1 צפייה בגלריה
דאבור
דאבור
דאבור
(צילום: באדיבות ההתאחדות לכדורגל)
עוד נמסר מההתאחדות: "דווקא בימים מורכבים, בעלי פוטנציאל נפיץ במיוחד, חובה על כל אחד להקפיד שבעתיים על כל פרסום מעורר מחלוקת. ככל שההתאחדות לכדורגל תמצא ששחקני נבחרות לא הפנימו את מעמדם ואת תפקידם, היא תפעל נגדם במישור המשמעתי. להיות חלק מנבחרות הייצוג, גאוות מדינת ישראל, זאת זכות גדולה שבצידה אחריות עצומה".

דאבור: "עיוותו את הפוסט לגמרי"

דאבור עצמו פרסם תגובה העקבות הסערה שעוררו דבריו: "ביממה האחרונה היו יותר מדי אנשים שלקחו פוסט שמביע כאב ואינו קשור בשום אופן לפוליטיקה ועיוותו אותו לגמרי. ביקשתי להביע את מחאתי וכעסי על שימוש מופרז בכוח כלפי נשים וזקנים וזקנות, שרק באו להתפלל ביום הכי קדוש שלנו השנה. אחד מהם הוא קרוב משפחה שלי, אדם מבוגר שהלך להתפלל וחזר הביתה פצוע.
דעתי ברורה וחדה. כמוסלמי מאמין, אני נגד כל אדם שפוגע או מנסה לפגוע במסגד אלאקצא ולא משנה זהות הפוגע - מוסלמי יהודי, נוצרי או אתאיסט. בדיוק כמו שאני מגנה כל פגיעה במקומות הקדושים של כל הדתות. הפסוק שהעליתי מהקוראן בפוסט כולל את כל בני האדם ואני מאמין שבכל הדתות מדברים נגד עשיית עוול".
צפו בעימותים בירושלים
(צילום: אלי מנדלבאום)
דאבור הוסיף: "יש לי חברים, אחים בלב ובנפש, יהודים, מוסלמים נוצרים. הזהות הדתית שלהם מעולם לא עניינה אותי. אני שחקן נבחרת ישראל, בחדר הלבשה שבו כולם מחבקים אחד את האחר בניצחונות ובהפסדים. החלום הגדול ביותר שלי היה ותמיד יהיה חברה שבה כולם מכבדים אחד את האחר, כואבים את כאבו ועוזרים לו בעת צרה. אינשאללה, אמן".
עוד קודם לכן מי שעוד ביקר את דאבור היה שוער מכבי נתניה, דני עמוס, שהעלה פוסט לחשבון הפייסבוק שלו בנושא: "לנו כשחקני כדורגל יש אחריות גדולה יותר מלנצח משחקים. יש לנו אחריות לתת דוגמה. ודוגמה חיובית ומאחדת. דווקא בימים בוערים כאלו, היה ראוי ועדיף אם כבר מתייחסים למצב להעלות פוסט של רגיעה, של אחדות, של שלום בתוכנו".
פורסם לראשונה: 12:59, 09.05.21