הפועל ת"א בדרך לבעלות חדשה: הבעלים הפוטנציאלי אדמונד ספרא צפוי לנחוץ בארץ בימים הקרובים, וגורמים המעורבים במשא ומתן בין המיליארדר היהודי לראש קבוצת הבעלות הנוכחית דיוויד מינצברג מעריכים כי כבר השבוע תיסגר ביניהם העסקה.
"זה יכול לקרות אפילו היום", טענו גורמים משני הצדדים, זאת בעקבות ההחלטה של קבוצת הבעלים הנוכחית להסכים לדרישות הנוספות של ספרא. מינצברג יעביר כספים נוספים לנאמנות כדי שספרא לא ייחשף לתביעות עתידיות (מצד CAS ומס הכנסה) וחובות עבר. בעקבות ההצעה החדשה של מינצברג, שכללה גם פשרה בנוגע לסכום ההשקעה שלו, הצדדים על סף חתימה וייתכן כאמור כי כבר היום היא תתבצע, או לכל המאוחר בהמשך השבוע. קבוצת הבעלות הנוכחית העבירה את הסכומים הנדרשים עבור חודש יוני, ונראה שמדובר במהלך הכלכלי הגדול האחרון שלה.
1 צפייה בגלריה
דיוויד מינצברג אדמונד ספרא
דיוויד מינצברג אדמונד ספרא
החתימה קרובה. מינצברג וספרא
(צילום: עוז מועלם, Patrick McMullan / Getty Images)
הישאם לאיוס יעזוב את הקבוצה, בין אם ליריבה העירונית מכבי ת"א או לקבוצה אחרת. מנגד, כפי שנחשף ב-ynet, מי שיישאר ביורדת הטרייה ללאומית הוא עומרי אלטמן, שיפחית בין 15 ל-20 אחוזים משכרו ויקפיא כ-40 אחוז נוספים עד לעונת 2025/26, אותם יקבל ככל הנראה כמענק עלייה.
מאוויס צ'יבוטה, שכבר הגיע לסיכום על שחרור מהקבוצה, הגיע לאימוני הקבוצה. צ'יבוטה כבר הגיע לסיכום עם הפועל ת"א על התרת חוזה תמורת פיצוי של 100 אלף אירו והיה אמור לחתום בוולוס היוונית, אך לא עבר אצלה את הבדיקות הרפואיות. ההגעה הצפויה של ספרא צפויה להוביל לגל משמעותי מאוד של מכירת מנויים.
צפו בתקציר: מכבי חיפה מנצחת את אסקלדס
(באדיבות one)