בעלי מכבי נתניה וראשי בני סכנין ניהלו חילופים דברים חריפים אחרי אירועי זריקת האבנים אתמול (שבת) בדוחא, במשחק בו נתניה גברה 1:3 על המארחת.
"לו לא היו מושלכות אבנים על אוהדי נתניה (לעיני כל ובשידור ישיר) ביציע ועל השוטרים (שנמלטו בעור שיניהם מהאזור) שתפקידם להגן על תושבי מדינת ישראל, לו לא הייתה השתוללות וזריקת חפצים למגרש (לקראת סיומו), עוד משחק בסכנין היה עובר ב'שקט יחסי'", טען סגל. "למרות שממשחק למשחק יותר ויותר אוהדים ואנשי תקשורת ממדרים עצמם מחוויית משחק כדורגל בסכנין, בגלל האווירה והתנהלות".
3 צפייה בגלריה
סגל ואבו יונס
סגל ואבו יונס
"אם לא יעשה מעשה אירועי 'אוקטובר 2000 יתגמדו לעומת 'אירועי סכנין' הבא. סגל תוקף
(צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ)
הבעלים המשיך: "צר לי שאני נאלץ 'לשכב על הגדר', אך אם לא יעשה מעשה כאן ועכשיו, אירועי 'אוקטובר 2000' או 'מאי 2021' יתגמדו לעומת 'אירוע סכנין' הבא. וכן, אבו יונס, הגיע הזמן שתפסיק להזיל דמעות תנין וליילל בכל פעם שאתה נקרא לסדר, אחרי פעם נוספת שפרקתם עול ועברתם על כל תקנה אפשרית ותמיד בחסות הגזענות והאפליה לבני סכנין.
"מעולם לא יוחסה לי גזענות, ובטח ובטח לא קרבה לימין הקיצוני, אך ברמ"ח איברי אני בראש ובראשונה ציוני שכבוד המדינה ותושביה היהודים והערבים עומד לנגד עיני, ולכן אני זועק היום לאוזנייך אבו יונס ולאוזני כל המנהיגות שעומדת מאחורי הכדורגל בסכנין, תעשו מעשה ומהר, כי כמות האירועים החריגים סביב המשחקים בסכנין, כלפי אנשי תקשורת, עובדי מועדונים ובעיקר אוהדי קבוצות, חצו כל גבול אפשרי".
"האירועים אתמול לא קשורים לתוצאה, מי שהיה שם חש על גופו לאורך כל המשחק ובכל היציעים בהם נכחו אנשים שמזוהים עם נתניה, אלימות ושפה בוטה, כולל אירוע נוסף של רגימה באבנים לעבר רופא המועדון שהגיע לטפל באוהד סכנין שנפל ביציע. זה הזמן לעצור את ההידרדרות, לפני שיהיה מאוחר. הספורט בכלל והכדורגל בפרט הם המאחד בין כולנו, בלי הבדל דת מין או גזע. מי ייתן ויגור זאב עם כבש ולמשחקים בסכנין לא נגיע לעולם דרך 'פרדסים' ושאר דרכי מילוט".
3 צפייה בגלריה
אוהדי מכבי נתניה
אוהדי מכבי נתניה
"האירועים אתמול לא קשורים לתוצאה". אוהדי נתניה
(צילום: ראובן שוורץ)
סכנין לא נשארה חייבת והגיבה: "משטרת ישראל קבעה: 'אוהדי נתניה התחילו בהשלכת אבנים לעבר אוהדי בני סכנין שבתגובה השליכו אבנים בחזרה'. המשטרה קבעה גם ש'חלק מאוהדי סכנין מנעו מאלו שזרקו להמשיך בהשלכת האבנים'"
"אייל סגל, 'והכזב פח לרגליים'. דבריך מריחים חתירה ליצירת שנאה ושיסוי. אנחנו בני סכנין לא שם. תירגע אייל סגל".
"עם זאת, הנהלת בני סכנין מגנה באופן חד וברור את השלכת האבנים בין שני מחנות האוהדים והיא תערוך פעילות קהילתית מקומית והסברה בנושא. לכלל האוהדים: היציעים רוויי רגשות וכאן נדרשת יכולת של התנהגות סבירה נטולת אלימות. בואו כולנו נפעל למען יצירת חוויית צפייה ללא אלימות לסוגיה".
3 צפייה בגלריה
אבו יונס
אבו יונס
"אייל סגל, דבריך מריחים חתירה ליצירת שנאה ושיסוי". אבו יונס
(צילום: אורן אהרוני)