דנבר חזרה מ-3:1 ל-3:4 בחצי גמר המערב, לוס אנג'לס קליפרס הודחה במפתיע, אבל ב-NBA עוסקים בעוד דבר שקרה הלילה (בין שלישי לרביעי): החסימה המדהימה של באם אדבאיו על ג'ייסון טייטום ב-114:117 של מיאמי על בוסטון במשחק מספר 1 בגמר המזרח.
המשחק נגרר להארכה, שם מיאמי חזרה ממינוס ארבע ליתרון, כשסל ועבירה של ג'ימי באטלר הפכו ל-114:116. בהתקפה הבאה ג'ייסון טייטום מבוסטון כבר היה בדרך לדאנק שיכניס את המשחק לחמש דקות נוספות, אך אדבאיו סיפק באותו רגע אולי את חסימת העונה ב-NBA, שסללה את הדרך לניצחון ההיט ו-0:1 בסדרה.
באם אדבאיו חוסם את ג'ייסון טייטוםבאם אדבאיו חוסם את ג'ייסון טייטום
ה-חסימה המדוברת. אדבאיו מונע סל בטוח מטייטום
(צילום: AP)
באם אדבאיו חוסם את ג'ייסון טייטוםבאם אדבאיו חוסם את ג'ייסון טייטום
וכך זה ראה מקרוב יותר
(צילום: EPA)
באם אדבאיו חוגג עם החבריםבאם אדבאיו חוגג עם החברים
שחקני מיאמי בטירוף
(צילום: AFP)
באם אדבאיו חוגג עם החבריםבאם אדבאיו חוגג עם החברים
כוכב הערב, כבר אמרנו
(צילום: EPA)
כמעט כל שחקן שמכבד את עצמו ב-NBA צייץ והתלהב מהמהלך. אפילו אגדת הלייקרס, מג'יק ג'ונסון, הגיב בטוויטר וטען: "זה המהלך ההגנתי הטוב ביותר שראיתי אי פעם במשחק פלייאוף". גם כוכב ההיט, ג'ימי באטלר, פירגן לחברו: "זה היה מהלך אדיר, אני מסכים עם מג’יק. אני באמת חושב ככה - המהלך ההגנתי הטוב ביותר. מה שהוא עשה כדי להציל אותנו ולוודא שננצח היה מדהים".
אדבאיו עצמו היה באקסטזה: "זה המהלך מספר 1 שלי בקריירה, מספר 1. בטח כשזה בפלייאוף". אפילו טייטום, הגיבור הטראגי של המשחק, עשה כבוד לאדבאיו: "המהלך שלו היה מדהים. לי לא היה מה לעשות”.
מג'יק מפרגן
דונובן מיצ'ל מתמוגג
גם קווין לאב
ג'ה מוראנט עושה כבוד
מאמן מיאמי, אריק ספולסטרה, טען כי "הרבה שחקנים לא מוכנים בכלל לנסות לעשות מהלך כזה ולשים את עצמם במצב ל'פוסטר'". לאחר מכן הודה כי "באם הציל אותנו בגדול. לטייטום הייתה זווית ואפשרות לחדור לסל, ולפעמים כשיש מולך יריב כזה, אתה פשוט חייב לעשות מהלכים שלא תמיד אפשר להסביר".