ערן זהבי נדבק בקורונה, כך הודיעה הערב (שבת) קבוצתו פ.ס.וו איינדהובן. גם המגן ג'ורדן טזה נמצא חיובי לנגיף והשניים יחמיצו את המשחקים הקרובים של הקבוצה.
חלוץ נבחרת ישראל, שכבש ביום רביעי האחרון שלושער ענק בסלובקיה (2:3) במסגרת ליגת האומות ייכנס לבידוד מיידי למשך 72 שעות לפחות, זאת עד שייבדק פעם נוספת.
ערן זהביערן זהבי
ערן זהבי
(צילום: גטי אימג'ס)
ערן זהבי חוגגערן זהבי חוגג
עופרי ארד על הגב של זהבי בסלובקיה
(צילום: רויטרס)
זהבי התייחס להידבקות שלו באינסטגרם וגם ביקר את מדיניות הבדיקות: "אז אחרי שהצלחתי לברוח מזה מינואר עד עכשיו, גם אני חיובי לקורונה. תודה לכל השואלים, הכל בסדר ואני מרגיש טוב. יש לי הרבה מה להגיד על מדיניות הבדיקות והאפקטיביות שלהם בקפסולה של נבחרת. הרי אם הגענו למצב בתוך הקפסולה הזו שיש ארבעה חולים שהיו איתנו במגע יומיומי, מה הסיכוי שלא יהיו עוד?".
"היו לי שתי תוצאות שליליות, אבל הרגשתי שמשהו לא בסדר גם ביום המשחק נגד סלובקיה, הרגשתי חלש ועייף", המשיך זהבי. "אבל הבדיקה יום לפני כן יצאה שלילית אז קישרנו את זה לעומס המשחקים ושינויי מזג האוויר. מפה אני רק יכול להבין שאין שום הצדקה לבדיקות, הן לא יכולות למנוע שום דבר ואנחנו רואים את זה בכמה וכמה נבחרות וגם בקבוצות. הכל כל כך מבולבל, זה נותן הרגשה של כיסוי תחת אחד גדול שלא מצליח".
View this post on Instagram

אז אחרי שהצלחתי לברוח מזה מינואר עד עכשיו גם אני חיובי לקורונה תודה לכל השואלים הכל בסדר ואני מרגיש טוב , יש לי הרבה מה להגיד על מדיניות הבדיקות והאפקטיביות שלהם בקפסולה של נבחרת . הרי אם הגענו למצב בתוך הקפסולה הזו שיש ארבעה חולים שהיו איתנו במגע יומיומי מה הסיכוי שלא יהיו עוד ? היו לי שתי תוצאות שליליות אבל הרגשתי שמשהו לא בסדר גם ביום המשחק נגד סלובקיה הרגשתי חלש ועייף.. אבל הבדיקה יום לפני כן יצאה שלילית אז קישרנו את זה לעומס המשחקים ושינויי מזג האוויר מפה אני רק יכול להבין שאין שום הצדקה לבדיקות הן לא יכולות למנוע שום דבר ואנחנו רואים את זה בכמה וכמה נבחרות וגם בקבוצות , הכל כל כך מבולבל כל כך נותן הרגשה של כיסוי תחת אחד גדול שלא מצליח ! מי שחולה עם תסמינים קשים לא יוכל לשחק בכל מקרה ומי שנדבק ובלי תסמינים כבר מדבק בכל מקרה! בקיצור כאוס שלם קורונה שיגעת את העולם יאללה תעופי מפה כבר🙏 בריאות לכולם 💙

A post shared by Eran Zahavi (@eranzahavi) on


"מי שחולה עם תסמינים קשים לא יוכל לשחק בכל מקרה ומי שנדבק ובלי תסמינים כבר מדבק בכל מקרה! בקיצור כאוס שלם. קורונה, שיגעת את העולם, יאללה תעופי מפה כבר. בריאות לכולם", סיכם.

הנדבק הרביעי בנבחרת

זהבי הוא הליגיונר השלישי של נבחרת ישראל שנדבק בקורונה במהלך חלון המשחקים הבינלאומי האחרון. קדמו לו שני שחקני סלטיק, ניר ביטון וחאתם אל-חמיד, כשגם לואי טהא מהפועל באר שבע התברר כחיובי לנגיף. ביטון שוחרר לאחר משחק הפלייאוף בסקוטלנד משני משחקי ליגת האומות מול צ'כיה ומול סלובקיה - אך זה היה בגלל פציעה. רק כאשר הגיע לסקוטלנד התברר כי הוא חיובי לנגיף.
אל-חמיד חש ברע במהלך המשחק מול צ'כיה. בדיקה שנערכה לו לאחריו העלתה כי הוא נדבק, והוא נכנס לבידוד בישראל ונעדר ממשחק הניצחון בסלובקיה, בו כיכב זהבי שהשלים למעשה 300 דקות של כדורגל תוך פחות משבוע לאחר שהשלים את כל שלושת המשחקים, כולל הארכה מול סקוטלנד. כעת, תיכפה עליו מנוחה.
ניר ביטוןניר ביטון
ניר ביטון
(צילום: AP)
מבחינת ישראל, יש עדיין מספיק זמן בכדי שכל הארבעה יחלימו - המשחק הבא, מול צ'כיה בחוץ, יתקיים ב-15 בנובמבר, עוד קצת פחות מחודש. שלושה ימים אחר כך תתארח בארץ סקוטלנד. עבור פ.ס.וו, אם אכן גם הבדיקה הבאה של זהבי תחזור עם תוצאה חיובית, המצב מסובך יותר מפני שהשבוע מתחילים משחקי הליגה האירופית, כאשר ההולנדים יפתחו במשחק ביתי לא פשוט מול גרנדה הספרדית, שהפתיעה היום את סביליה.