ערן זהבי תחת מתקפה בתקשורת הסינית. מלך שערי גוואנגז'ו R&F בכל הזמנים סופג אש בכתבה שפורסמה ב"ניו אקספרס ניוז", שם נטען כי הוא "רצה לעשות שביתה איטלקית".
בכתבה פורסם, בין השאר, כי "אחרי המחזור השביעי זהבי התעקש שהוא רוצה לעזוב את הקבוצה מיידית כי היא איבדה סיכוי לסיים בין ארבע הראשונות. הוא הודיע לראשי המועדון שאם הם יכריחו אותו להישאר, הוא יעשה שביתה איטלקית. בעקבות זאת, גוואנגז'ו נאלצה לשחרר אותו".
ערן זהביערן זהבי
טענות קשות. זהבי
(צילום: AFP)
עוד נכתב כי "כל זה קרה אחרי שהנהלת המועדון התייחסה לזהבי בכבוד והערכה רבים ושדרגה אות חוזהו לאורך התקופה בסין. בשנה שעברה, לשם דוגמא, הרוויח 14 מיליון יורו".
בכתבה דווח כי פ.ס.וו איינדהובן ההולנדית הגישה הצעה רשמית לגוואנגז'ו על זהבי, שנמצא עדיין תחת חוזה בסין עד לסיום העונה בה בעוד שלושה חודשים.
ערן זהביערן זהבי
יגיע לפ.ס.וו? זהבי חוגג בגוואנגז'ו
(צילום: gettyimages)
העונה רשם החלוץ שבע הופעות במדי R&F, הוא כבש ארבעה שערים ובישל אחד נוסף, אך גוואנגז'ו נראית רע מאוד ואחרי עשרה מחזורים מדורגת במקום השביעי מבין שמונה קבוצות בבית 1 עם 11 נקודות בלבד.
פ.ס.וו איינדהובן, אותה מאמן העונה הגרמני רוג'ר שמידט, דורגה ב-2019/20 במקום הרביעי בליגה ההולנדית, שכזכור הופסקה בגלל משבר הקורונה ולא הגיעה לסיומה (ארנסט פאבר אימן את הקבוצה אחרי שמארק ואן בומל פוטר). במחזור הראשון בעונה הנוכחית היא ניצחה 1:3 במגרשה של כרוניגן ונהנית מחזרתו מפציעה של החלוץ דוניאל מאלן ומהכושר שמפגין החלוץ השני, הארגנטינאי מקסימיליאנו רומרו.
איינדהובן זכתה בעבר 24 פעמים באליפות הולנד (האחרונה ב-2018) ו-9 פעמים בגביע (האחרונה ב-2012). קפטן הקבוצה הוא המגן הימני ההולנדי דנזל דמפריז (24). שני שחקני חיזוק הגיעו מהליגה הגרמנית בקיץ האחרון – המגן השמאלי פיליפ מקס שהגיע מאוגסבורג והשוער השווייצרי איבון מיוגו שהושאל מלייפציג.