משבר התעופה: כתוצאה מהמגבלות חסרות התקדים שהוטלו על ידי ממשלות בעולם בתגובה למגיפת נגיף הקורונה, והטלת סגר במדינות רבות באירופה, חברת התעופה איזי ג'ט הוציאה הבוקר (ב') הודיעה כי מעתה ועד להודעה חדשה היא משביתה את כל צי המטוסים שלה.
במהלך הימים האחרונים, חברת התעופה הבריטית הפעילה טיסות חילוץ למדינות שונות בעולם, במטרה להחזיר נוסעים בריטיים לבתיהם. החברה הפעילה למעלה מ-650 טיסות חילוץ, והשיבה הביתה למעלה מ-45,000 נוסעים.
3 צפייה בגלריה
(מטוס של חברת איזי ג'ט)
טיסות החילוץ האחרונות הופעלו ביום ראשון (29 במרץ), ולדברי גורמים בחברה היא תמשיך לעבוד עם גופים ממשלתיים להפעלת טיסות חילוץ נוספות כמבוקש. בשלב זה אין ודאות לגבי מועד שבו ניתן יהיה להפעיל טיסות מסחריות מחדש, ולדברי הגורמים החברה תקיים הערכות מצב רצופות בהתבסס על תקנות וביקושים ותעדכן את השוק בהתאם.
"אנו ממשיכים לנקוט בכל פעולה המאפשרת הסרת עלויות והוצאות שאינן קריטיות בכל הרמות, על מנת למתן את השפעת משבר הקורונה. השבתה מוחלטת של צי המטוסים מסירה עלויות משמעותיות", מסרה חברת הלואו קוסט.
עוד נמסר מהחברה כי "איזי ג'ט שומרת על מאזן חזק, ללא צורך במימון חובות בתוקף עד לשנת 2022. אנו נמצאים בשיחות מתמשכות עם גורמים אשר מכירים בחוזק המאזן והמודל העסקי שלנו, על מנת להבטיח נזילות פיננסית".
יוהאן לונדגרן, מנכ"ל איזי ג'ט, הגיב על הדברים ומסר כי: "אני גאה מאוד בעובדי החברה, שנתנו את המיטב שביכולתם בזמן כה מאתגר, ובהם אנשי צוות רבים שהתנדבו להפעיל טיסות הצלה בכדי להחזיר את לקוחותינו הביתה. אנו פועלים ללא לאות כדי להבטיח שאיזי ג'ט תמשיך להיות בעמדה טובה כדי להתגבר על משבר הקורונה".
3 צפייה בגלריה
איזיג'ט טיסות חורף זולות
איזיג'ט טיסות חורף זולות
ההודעה בדבר מכירת החורף שפרסמה החברה לפני כשבוע וחצי
(צילום מסך מתוך אתר החברה)
ההודעה בדבר השבתת המטוסים, התקבלה כשבוע וחצי לאחר שהחברה פרסמה באופן מפתיע למדי, את מכירת טיסות החורף שלה שכללה כרטיסי טיסה הלוך-חזור ליעדים באירופה בתקופת הסילבסטר, במחיר של 40 אירו לאדם. בנוסף, כלל המבצע גם דמי שינוי וביטול ללא עלות.
חברת איזיג'ט היא אחת מחברות התעופה המוכרות והגדולות באירופה, הפועלת בשיטת הלואו קוסט ומציעה כרטיסי טיסה זולים במיוחד. בסיסה הראשי נמצא באזור לונדון, והיא מפעילה טיסות זולות בין 136 ערים באירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון.
בשנת 2019, נחשבה לחברת התעופה השלישית בפעילותה בישראל, אחרי אל על ווויז אייר, עם מספר שיא של 1,172,100 נוסעים בשנה. החברה הפעילה טיסות מישראל ליעדים רבים באירופה, בהם: לונדון, מנצ'סטר, בזל, ז'נבה, ברלין, אמסטרדם, מילאנו, ונציה, נאפולי, בורדו, פאריז, טולוז, נאנט, ליון וניס.