3 צפייה בגלריה
יושבים על החוף באיי סיישל
יושבים על החוף באיי סיישל
לצד הביקוש לטוס לנופש בחו"ל עכשיו - אזהרת מסע של משרד הבריאות
(צילום: Shutterstock)
בהערכת מצב שהתקיימה ביום חמישי האחרון, הוגדרו איי סיישל, ארגנטינה ורוסיה כמדינות באזהרת מסע חמורה. בנוסף, עלה באותה הערכת מצב כי במידה שלא יחול שיפור משמעותי ברמת התחלואה בהן, הן צפויות להיכנס לרשימת המדינות ברמת סיכון מרבית והציבור נקרא לתכנן את נסיעותיו בהתאם.
נזכיר כי התקנות אוסרות על יציאת אזרחים ותושבים ישראלים - למעט חריגים, למדינות ברמת סיכון מרבית: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, הודו, דרום אפריקה, מקסיקו וטורקיה.
נסיעה למדינות אלו מחייבת בהגשת בקשת יציאה למדינות הנ"ל ואישור ועדת חריגים. כלל הנוסעים (כולל מחלימים ומחוסנים) הנכנסים ממדינות אלו חייבים בבידוד בית על פי נוהלי משרד הבריאות. מדיניות זו בתוקף עד סוף החודש, כלומר עד 30.05.21 ותוארך על פי צורך בהתאם לרמת התחלואה במדינות השונות.
3 צפייה בגלריה
איי סיישל
איי סיישל
איי סיישל ברשימת המדינות עם אזהרת מסע חמורה
(צילום: Shutterstock)
כמו כן, משרד הבריאות מזהיר מפני נסיעה למדינות אפריקה, דרום ומרכז אמריקה, ולמדינות: הודו, יוון, מצרים, גרמניה, סרביה, פולין, קרואטיה, רומניה ומדינות נוספות ברשימה המתעדכנת באתר משרד הבריאות. נציין כי כבר לפני כחודש קרא משרד הבריאות להימנע מנסיעות לחו"ל. כשגם אז מיקד המשרד את האזהרה שלו במדינות הבאות: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, טורקיה ומקסיקו. אך כעת מצטרפות לרשימה כאמור - איי סיישל, ארגנטינה ורוסיה.
למרות האזהרות, בדקנו האם העניין מביא לגל ביטולים או להפחתה מסוימת בהזמנות. לפי שעה זו, נראה שלא רק שאין גל ביטולים אלא בדיוק ההפך. במוקדי ההזמנות מדווחים בימים האחרונים וגם היום - על עלייה חדה בביקוש להזמנת נופשים, אומנם בעיקר בקיץ אך גם לתקופה הקרובה.
זאת לאור ההודעה של מדינות האיחוד האירופי על פתיחת השערים מחדש לתיירים הישראלים. כאשר מספר יעדים ספציפיים - שאהודים במיוחד על הקהל הישראלי, כמו איטליה, ספרד ואוסטריה - הודיעו לאחרונה על פתיחת שעריהן לתיירים מחוסנים ללא צורך בבידוד. אוסטריה - מדינה שמהווה יעד פופולרי למשפחות מהארץ - אף הודיעה שתקבל תיירים מישראל - מחוסנים ולא מחוסנים - ללא צורך בבידוד כלל.
3 צפייה בגלריה
האם עיר התעלות תחזור בעיית עודף התיירים שהייתה לה טרום משבר הקורונה?
האם עיר התעלות תחזור בעיית עודף התיירים שהייתה לה טרום משבר הקורונה?
עולה בביקושים לנופש מצד הישראלים - איטליה
(shutterstock)
ניר מזור סמנכ״ל שיווק קשרי תעופה אמר הבוקר ל-ynet כי "מאחר שבעידן הדיגיטלי, מידע על נתוני תחלואה מהעולם גלוי ושקוף לכל מי שמעוניין בכך, הישראלים למדו לתכנן לבדם את היעדים אליהם טסים, להיכן כדאי ובטוח לטוס ולהיכן לא כדאי לטוס. הראיה לכך היא העלייה בביקושים בפועל והעובדה הבסיסית שארה"ב ואירופה נפתחות גם הן לאחר הצלחת מבצעי החיסונים".
לפי נתונים מחברת איסתא נראה כי ישנו ביקוש גבוה להולנד, לאיטליה, לספרד ולאוסטריה. גם בחברת פגסוס מדברים על איטליה ויוון כיעדים מאוד מבוקשים כרגע - לאור פתיחתם כאמור.
באתר השוואת מחירי הטיסות, טרווליסט, מדברים על גידול עצום בהזמנת חופשה לחו"ל לקיץ. נתוני האתר מראים כי בשבוע האחרון נוצר גידול של 25% בחיפוש חופשה ביוון וגידול של 70% בהזמנת חופשה לחו"ל בקיץ. זאת לעומת המצב שהיה לפני כשבועיים - אז התחיל המבצע "שומר החומות".
באתר מסבירים כי "הישראלים כבר מחפשים אחר חופשת הקיץ המיוחלת, ואם אפשר אז שתהיה בחו"ל". כשהיעדים המובילים באתר הם יעדי בטן-גב באגן הים התיכון. ואלו עשרת היעדים הכי מבוקשים בטרווליסט: בטומי, ניו יורק, כרתים, דובאי, טביליסי, רודוס, אתונה, לונדון, פאפוס וסופיה.