חברת וויזאייר אבו דאבי משיקה את הקו עם מחיר חסר תקדים בעולם התעופהחברת וויזאייר אבו דאבי משיקה את הקו עם מחיר חסר תקדים בעולם התעופה
חברת וויזאייר אבו דאבי משיקה את הקו עם מחיר חסר תקדים בעולם התעופה
(צילום: Wizzair)
כבר פרסמנו בעבר טיסות בחמישה אירו ואפילו באירו בודד, אבל על טיסה בפחות משקל עוד לא שמענו. אבו דאבי, ה"האב" החדש של חברת התעופה וויזאייר אבו דאבי ייחנך רשמית ביום שישי הקרוב, 15 בינואר. מדובר בטיסה המסחרית הראשונה של חברת הבת של חברת הלואו קוסט ההונגרית. הטיסה תהיה בין אתונה לבירת האמירויות ובחזרה.
הקו אגב, היה אמור להיפתח לפני ארבעה חודשים ב-1.10.20, כפי שפרסמנו בעבר אך לאור המשבר העולמי וחוסר היענות לטיסות בקו הוא נדחה לשבוע זה.
מבצע החברה עם כרטיס טיסה ב-0.19 אירומבצע החברה עם כרטיס טיסה ב-0.19 אירו
מבצע החברה עם כרטיס טיסה ב-0.19 אירו
(צילום: Wizzair)
המחיר האטרקטיבי במיוחד, "אולטרה-אולטרה לואו קוסט", לדברי החברה, נועד לעזור להשיק את הקו הישיר בין אבו דאבי לאתונה. חברת וויזאייר אבו דאבי היא חברת הבת של וויזאייר, שאף זכתה למעמד חברת התעופה הלאומית של בירת איחוד האמירויות לצד החברה הלאומית המוכרת יותר - אמירייטס איירליינס.
"החלטנו שאנחנו מקבלים את השנה החדשה בסטייל במחיר מאוד-מאוד נמוך", אמר ל-ynet קיס ואן שאייק, מנהל תפעולי של וויזאייר אבו דאבי והוסיף, "אנחנו רוצים לספק למטיילים הזדמנות לחוות יעדים מרגשים חדשים במחירים לכל כיס".
ריאיון עם מנכ"ל וויזאייר ב"האב" הראשי של החברה בבודפשט
(צילום: אסף קוזין)

הטיסה תצא לראשונה מאבו דאבי בשעה 12:30 ולאחר חמש שעות ו-45 דקות תנחת באתונה ב-16:15 (שעון מקומי). לאחר 35 דקות המטוס מתוכנן לחזור על עקבותיו בטיסה של ארבע שעות ו-40 דקות לאבו דאבי ולנחות שם ב-23:30. כל אחת משתי הטיסות האלו נמכרות באתר החברה במחיר הביזארי כאמור – 0.19 אירו שהם בעצם דירהאם בודד או קצת פחות משקל, אם תרצו. הטיסות האחרות נמכרות במחיר התחלתי של החל מ-40 אירו לכיוון. נציין כי אי אפשר לרכוש את שני הכיוונים במחיר 0.19 אירו אלא רק כיוון אחד ביום ההשקה בלבד.
חברת הלואו קוסט ההונגרית חונכת "האב" חדש באמירויותחברת הלואו קוסט ההונגרית חונכת "האב" חדש באמירויות
חברת הלואו קוסט ההונגרית חונכת "האב" חדש באמירויות
(צילום: Wizzair)

האותיות הקטנות על המחיר הקטן

בבדיקה מעמיקה יותר שערכנו על אודות המבצע ההיסטורי גילינו כי הניסוח שלו מעט מבלבל. החברה ההונגרית הציגה את המחיר לכמה טיסות נבחרות בלבד בקו אתונה ואבו דאבי, ולא למגוון טיסות רחב במיוחד, כמו שנראה במבט ראשון במודעה הגדולה המבשרת על המבצע בעמוד הבית של אתר החברה.
ההודעה באתר החברה על המחיר הנמוךההודעה באתר החברה על המחיר הנמוך
ההודעה באתר החברה על המחיר הנמוך
(צילום: Wizzair)
בנוסף, החל מ-4.2.21 וויזאייר תתחיל להפעיל גם את הקו בין סלוניקי ואבו דאבי, שבו כרגע לא מצאנו טיסות במחירים האלו, הזולה ביותר עלתה כ-20 אירו, שהוא אולי מחיר אטרקטיבי, אבל לא כמו 0.19 אירו.
האם נראה מחיר כזה בעתיד גם מישראל?
בשיחה שערכנו עם גורמים בחברה, נאמר לנו כי הם יודעים שאבו דאבי נחשבת בימים אלו ליעד חם עבור הישראלים, אך בשלב זה לא אושר מידע על אודות קו לואו קוסט שייפתח בין ישראל לבירת האמירויות וגם לא על מבצעים עתידיים כמו זה שבין יוון והנסיכות.

טיסות לואו קוסט בזמן קורונה

צי המטוסים בהאב באבו דאבי כולל את האיירבוס A321neo החדש – "המטוס בעל הטביעה הסביבתית הנמוכה ביותר מבין כל המתחרים באזור", אומרים לנו בנציגות החברה בישראל.
אם אתם תוהים איך טסים במטוסים היחסית צפופים של טיסות הלואו קוסט בעידן הקורונה? בחברה מספרים כי הנוסעים מחויבים לעטות מסכה לאורך כל הטיסה כמובן וכך גם צוות דיילי האוויר. המגזינים הוסרו מהמטוס וכל רכישה מתבצעת ללא מגע. החברה גם מעודדת לבצע צ'ק אין עוד לפני ההגעה לשדה התעופה.
חברת התעופה מפעילה צי של 136 מטוסים ונחשבת לאחת משלוש חברות הלואו קוסט הוותיקות והחזקות ביותר בישראל. בשש שנות פעילותה בארץ הטיסה יותר ממיליון וחצי נוסעים ישראלים. וויזאייר הייתה גם אחת החברות שכמעט ולא עצרה את פעילותיה בנתב"ג גם בימי השמיים הסגורים לכאורה.
תשכחו מחמגשיות ותתרגלו לתפריט בתשלוםתשכחו מחמגשיות ותתרגלו לתפריט בתשלום
אין יותר מגזינים ותפריטים בטיסות
(צילום: גלעד ילון)
לאחר הסגר הראשון, הקווים ללונדון וגם לבודפשט היו בין הראשונים לחזור לפעילות. חברת הלואו קוסט ההונגרית אוהבת לצאת מדי פעם במבצעים על מנת לעודד את צרכניה לרכוש טיסות. בעבר ראינו טיסות במחירים כמו הטיסה באירו לוינה בשנה שעברה או הנחות שונות עד 20% על מגוון טיסות נבחרות, אך כאמור טיסה במחיר כזה וליעד הזה עדיין לא ראינו בשום חברת תעופה בעבר.
בנוסף לטיסות לסלוניקי שייחנכו בחודש הבא, החל מפברואר יצטרפו קווים חדשים לטיסות ישירות מאבו דאבי גם ללרנקה, אלכסנדריה, קאטוסי (גיאורגיה), בודפשט, קאטוביץ', בוקרשט ואודסה ויעדים חדשים צפויים להיחשף בקרוב.