(צילום: AQUAZOOM)

בעומק של 3.5 מטרים, מול חופי נהריה, הונחה בימים אלה אבן פינה לאטרקציה תת-ימית חדשה: פארק עוגנים. בפארק, יוצגו לציבור הצוללים עשרות עוגנים עתיקים וחדשים, שחולצו מספינות טרופות.
(צילום ועריכה: בועז סמוראי)

מי שיזם את הפרויקט יחד עם ההתאחדות הישראלית לצלילה הוא יאיר ים, בעל מועדון הצלילה "פוצקר" בנהריה (גילוי נאות: הכותב ויאיר ים הם חברים ותיקים). הוא רתם את עיריית נהריה - וכן את רשות העתיקות למיזם.
 מתוך אתר הצלילה החדש    מתוך אתר הצלילה החדש
מתוך אתר הצלילה החדש
(צילום: מתוך הווידאו)
"פנינו אליהם כדי שיעבירו עוגנים עתיקים לפארק, כאלה שהמחקר עליהם הסתיים והם אמורים בכל מקרה לחזור לים", הסביר. "המטרה היא ליצור עניין בעזרת עוגנים מתקופות וצורות שונות".
(צילום: מתוך הווידאו)
בימים האחרונים, הציבו אנשי המועדון את העוגן הראשון בפארק. מדובר בעוגן מודרני יחסית, שמשקלו כ-2.5 טון והוא שייך ל"ספינה הטורקית" - אתר צלילה ידוע בפני עצמו הנמצא מול נהריה.
(צילום: מתוך הווידאו)
מבצע העברתם של העוגנים למיקום החדש, דרש לא מעט יצירתיות מצד הצוללים: הללו חיברו לזרועות העוגנים בלונים מיוחדים אשר נופחו באוויר ומשכו את העוגן מקרקעית הים, כך שניתן היה להעבירו ממקומו. את התיעוד המצולם, המופיע בראשית הכתבה, צילם אמיר וייצמן מחברת AQUAZOOM העוסקת בצילום תת-ימי.
(צילום: מתוך הווידאו)
(צילום: מתוך הווידאו)
(צילום: מתוך הווידאו)
אגב, בשל העובדה שהפארק יוקם במים רדודים, גם מי שאינם צוללים מקצועיים אלא משנרקלים בלבד, יכולים יהיו ליהנות מהאטרקציה החדשה.
מלבד בני האדם, ים ואנשיו מקווים כי העוגנים יצליחו למשוך אליהם דגה וצמחייה ימית - והפארק יהפוך לאטרקטיבי גם עבורם.
(צילום: מתוך הווידאו)