(צילום: ניצן דרור, אלי סגל)
חוזרות לנתב"ג: לאחר הודעתה של קבוצת לופטהנזה, הודיעו גם שתי החברות הנמצאות בבעלותה - בריסל איירליינס הבלגית ואוסטריאן איירליינס האוסטרית - כי החל מאמצע יוני יפעילו טיסות לנמל התעופה בן גוריון. כחלק מחידושי הקווים לישראל, בשלב זה יפעילו שתי החברות שלוש טיסות שבועיות בלבד.
מושבתים ליומיים: בריסל איירליינסמושבתים ליומיים: בריסל איירליינס
חוזרת לנתב"ג: בריסל איירליינס
(צילום: Siwtme)
החזרת הטיסות בקו לישראל הן, כאמור, חלק מחזרתה של קבוצת לופטהנזה לפעילות בנתב"ג. ענקית התעופה הגרמנית, הודיעה לאחרונה על לוח הזמנים החדש שלה שיכלול 130 יעדים נוספים עד סוף חודש יוני, זאת לאחר כחודשיים בהם השהתה את טיסותיה לישראל בעקבות מגפת הקורונה.
לדברי עופר קיש, מנכ"ל קבוצת לופטהנזה ישראל: "חידוש הפעילות של קבוצת לופטהנזה בחודש ביוני, גם אם באופן חלקי, מהווה צעד נוסף לכיון החזרה לשגרה של המסחר ומגזר התיירות - שחיוניים וחשובים לכלכלת ישראל".
קיש אף הוסיף ואמר כי "חזרה זו תורמת גם לחיזוק הקשר התעופתי בין ישראל לשאר היעדים של החברה ולעולם. ניתן כבר לראות אנשים רבים שרוצים וצריכים לטוס שוב, בין אם לחופשה או למטרות עסקים".
וגם היא חוזרת: מטוס של חברת אוסטריאן איירליינסוגם היא חוזרת: מטוס של חברת אוסטריאן איירליינס
וגם היא חוזרת: מטוס של חברת אוסטריאן איירליינס
(צילום: shutterstock)
כחלק מתהליך החזרת התיירות בין מדינות, נערך אתמול (רביעי) בצהריים דיון מיוחד במשרד הבריאות, במהלכו הוצגה למשתתפים רשימת המדינות הסופית, בהן גם אוסטריה, שאמורה להיכנס לפיילוט ה"מדינות הירוקות", שהשבים מהן לא יהיו מחויבים בבידוד ביתי של 14 יום עם חזרתם ארצה.
וינהוינה
ברשימת ה"מדינות הירוקות": וינה
(צילום: shutterstock)
מדובר, כאמור, במדינות בהן רמת התחלואה וההתפשטות של נגיף הקורונה נמוכות יחסית, בדומה למצב בישראל, מה שמאפשר קיום תיירות בין המדינות בצל המגפה.

ומה לגבי בריסל?ומה לגבי בריסל?
ומה לגבי בריסל?
(צילום: shutterstock)
לאחר שיוחלט על ביצוע הפיילוט, תחתום המדינה על הסכמים בילטראליים שיקבעו את נהלי המעבר בין המדינות, נהלי השהייה במלונות ודרכים למניעת מעבר בין מדינות "ירוקות" ל"אדומות" ללא בקרה. לדברי גורמים במשרד הבריאות, תאריך היעד הסופי לתחילת הטיסות ליעדים אלו טרם נסגר באופן סופי.
(צילום: שחר גולדשטיין, ירון ברנר)