דיווח מנתב"ג עם טסים לחו"ל
(צילום: אבי חי, סטס קופולו)
האומיקרון מטלטל את עולם התעופה: זן הקורונה החדש הביא את ישראל להיות המדינה הראשונה שאסרה על טיסות מדרום אפריקה. זמן קצר לאחר מכן כל מדינות יבשת אפריקה הוכנסו לרשימה ה"אדומה", מלבד מצרים. רשימה שהייתה ריקה כבר זמן רב מבחינת ישראל. הרשימה כוללת כעת גם את מרוקו, איי סיישל ומאוריציוס, שאליה הייתה מתכוננת טיסה ישירה ראשונה מישראל השבוע, בחנוכה.
בנוסף, קבינט הקורונה אישר אתמול בליל שבת את ההגבלות החדשות שיהיו תקפות למשך שבועיים, נכון לעכשיו.

אלו ההגבלות שאושרו:

  • מדינות אדומות: 50 מדינות ביבשת אפריקה מוגדרות "אדומות", כלומר שהכניסה אליהן עבור ישראלים אסורה. הרשימה כוללת כאמור את כל מדינות היבשת למעט מרוקו ומצרים.
  • לשבים מחו"ל: מחוסנים ומחלימים ששבים מחו"ל נדרשים להיכנס לבידוד של 72 שעות ולבצע בדיקת PCR נוספת (על זו שמבצעים בנתב"ג לאחר הנחיתה) בתום 72 שעות הבידוד.
  • לא מחוסנים השבים מחו"ל נדרשים להיכנס לבידוד מלא של שבועיים. ניתן לקצר את הבידוד לשבוע עם בדיקת PCR נוספת ביום הרביעי, במידה שתוצאתה תצא שלילית.
  • החזרת מלוניות הבידוד: ישראלים השבים ממדינות אדומות נדרשים להיכנס לבידוד במלוניות המוגדרות ככאלה על ידי משרד הבריאות. אם התוצאה בבדיקת ה-PCR לאחר 72 שעות מהנחיתה תצא שלילית - הם יעברו להמשך בידוד בביתם. אם תצא חיובית היא יישארו במלונית.
  • הפסקת התיירות הנכנסת: תיאסר כניסת תיירים זרים לישראל למשך השבועיים הקרובים.
14 צפייה בגלריה
עומסים בנתב"ג היום
עומסים בנתב"ג היום
אפקט הזן החדש: שינויים בנתב"ג וברשימת המדינות שאליהן ניתן לטוס מישראל
בנוסף, כל השבים מהמדינות ה"אדומות" יוכנסו לישראל דרך טרמינל 1, המשמש עבור טיסות פנים לאילת. השבים מאילת יעבור לטרמינל 3. הטסים מנתב"ג לאילת ימשיכו לטוס כרגיל מטרמינל 1, מאזור המופרד מזה המקבל את השבים מחו"ל.
שימו לב, כי מרוקו משהה את כל הטיסות אליה החל מ-29.11.21 מחשש להכנסת הזן החדש אומיקרון.
14 צפייה בגלריה
השוק במרכז מרקש בלילה
השוק במרכז מרקש בלילה
גם מרוקו נסגרת לתיירים
(shtterstock)
בתוך כך, שווייץ אוסרת כעת כניסת ישראלים לשטחה. המדינה הודיעה כי בעקבות גילוי הזן החדש במדינות באפריקה, בלגיה, הונג קונג וישראל, תיירים ממדינות אלו לא יוכלו להיכנס למדינה. נוסעים עם אזרחות שווייצרית או אירופית יורשו להיכנס אך יחויבו בעשרה ימי בידוד.

סגרים והעלאת הילוך בהגבלות באירופה

הולנד נסגרת: אתמול (יום ו') הממשל ההולנדי הודיע כי החל מיום ראשון 28 בנובמבר, המדינה תסגור את עסקיה הלא חיוניים מהשעה 17:00 ועד 5 בוקר למשך שלושה שבועות לפחות. הסגר יכלול מסעדות, ברים ובתי קפה, מוזיאונים, תיאטראות, מרכזי קניות וכדומה.
השבוע ממשלת סלובקיה אישרה הטלת סגר למשך שבועיים לנוכח הזינוק בנתוני התחלואה בקורונה במדינה. ראש הממשלה, אדוארד הגר, אמר כי הממשלה תבחן את ההגבלות כעבור 10 ימים ממועד תחילת הסגר, וציין כי אם יחולו הקלות - הן יהיו למחוסנים בלבד.
זאת על רקע המצב שהולך ומחמיר במדינות אחרות באירופה. בצ'כיה שיעור ההדבקה הוא הרביעי בגובהו בעולם. הממשלה הטילה הגבלות חדשות, ובין השאר אסור כעת ללא-מחוסנים להיכנס למסעדות, לבתי קולנוע ולבתי עסק אחרים. בנוסף, גורמי בריאות צ'כים קוראים להחריף עוד יותר את הצעדים. גם בהונגריה נשבר אתמול שיא נדבקים. המדינה מחייבת את עובדי מערכת הבריאות לקבל זריקת בוסטר, ומאז יום שבת היא מחייבת עטיית מסכות ברוב המקומות הסגורים. גם כאן, רופאים במדינה דורשים צעדים חריפים בהרבה.
14 צפייה בגלריה
לא רק אוסטריה: גם סלובקיה נכנסה לסגר
לא רק אוסטריה: גם סלובקיה נכנסה לסגר
לא רק אוסטריה: גם סלובקיה נכנסה לסגר
(צילום: Istockphoto)
בגרמניה נערכים להחרפת ההגבלות בעקבות שיא חדש של נדבקים במדינה, מתחילת המגפה. בצל השתוללות הנגיף, הולכת וגוברת התמיכה בהטלה של חובת חיסונים על האוכלוסייה או על חלקים ממנה. כרגע עדיין לא מדברים על סגר. המצב ברוסיה ובפולין גם מחמיר עם נתוני קורונה קשים מבחינת מספר נדבקים ומתים.
נזכיר כי ביום שני 22.11.21 אוסטריה נכנסה לסגר מלא, כמדינה הראשונה שהחליטה לעשות זאת בסבב הנוכחי. הסגר צפוי להימשך עשרה ימים לפחות והחל מ-1 בפברואר תוטל חובת חיסונים על כל האזרחים במדינה. גם בהולנד המצב לא מעודד עם שיאים של נדבקים.
זאת על רקע תקופת חג המולד באירופה ובעולם הנוצרי כולו, כשערים רבות כבר מוכנות ומקושטות לקראת אירועי החג, לאחר שבשנה שעברה בוטלו ברובם. אז לאן בכל זאת תוכלו לטוס ולחוות אווירת כריסמס השנה? עשינו סדר.
ישראלים השבים מחו"ל ותיירים הבאים לבקר בישראל יוכלו לבצע בדיקת אנטיגן במקום PCR כתנאי לעלייה למטוס. הנחייה זאת תיכנס לתוקף החל ממחר - יום שישי 26.11.21. על פי החלטת הממשלה, כל הנוסעים הנכנסים לישראל יוכלו לבצע בדיקת אנטיגן במדינה הזרה עד 24 שעות טרם ההמראה לארץ.
חובת ביצוע בדיקת PCR לאחר הנחיתה בנתב"ג תשאר ללא שינוי.
14 צפייה בגלריה
נוסעים שנחתו בנתב"ג
נוסעים שנחתו בנתב"ג
מתכננים לטוס לחו"ל? אלו השינויים שצריך להכיר
(צילום: עמית שעל)
התשלום על הבדיקה בנתב"ג הוא או 80 שקלים למשלמים מראש - בקישור שמקבלים בסוף מילוי טופס הצהרת הכניסה לישראל ב-24 השעות שלפני העלייה לטיסה. אפשרות נוספת היא לשלם בשדה התעופה במזומן - אז העלות תהיה 115 שקלים.
בנוסף, התו הירוק תקף עבור ישראלים גם בתוך מדינות האיחוד האירופי ומדינות נוספות שאיתן ישראל הגיעה להסכמה, כך שניתן להיכנס למקומות רבים בהצגת הבר-קוד בתעודת הקורונה הישראלית.

מה ההבדל בין תו ירוק לתעודת קורונה ומה צריך להראות בחו"ל?

התו הירוק תקף אך ורק בגבולות ישראל ולא משמש לצורך יציאה מישראל והתנהלות בחו"ל. לצורך אלה יש להציג תעודות ואישורים שונים לפי מדינת היעד (תעודת קורונה, או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, או אישור ועדת חריגים, או כמה מהם יחד).
את התו הירוק רק משרד הבריאות מספק ולא קופות החולים, וניתן להנפיק אותו באתר או באפליקציית "רמזור". עם התו הירוק ניתן להיכנס בישראל למלונות, אטרקציות תיירותיות, מסעדות וכלל בתי העסק שעובדים עם תו ירוק.
עם זאת, הנחיות הבידוד עבור הישראלים שחוזרים לארץ מחו"ל כן פועלות לפי התו הירוק. כך למשל, מי שהתחסן במנת החיסון השלישית או שממועד המנה השנייה של החיסון לא עבר חצי שנה, פטור מבידוד של שבוע. עליו להיכנס לבידוד של 24 שעות או עד לקבלת תוצאה שלילית, מבדיקת הקורונה שערכו בנתב"ג עם חזרתם ארצה - המוקדם מביניהם.
תעודת קורונה משמשת לכניסה למדינות אחרות אשר קובעות את תוקף תעודות הקורונה על פי הנהלים שלהן. מומלץ לבדוק באתרי מידע של מדינות היעד מהו תוקף תעודת הקורונה הנהוג בהן. את תעודת הקורונה ניתן להנפיק דרך אתרי קופות החולים. מידע נוסף על התעודות שיש לספק ביציאה מהארץ נמצא כאן.
נזכיר כי לאחר ההסכם בין ישראל לאיחוד האירופי ומדינות נוספות - תעודת הקורונה הישראלית תקפה ברוב מדינות אירופה, ארה"ב ועוד. לרשימה המלאה של המדינות המקבלות את תעודת הקורנה הישראלית - היכנסו.
בטבלה שלפניכם, מפורטים תנאי הכניסה לכל מדינה, תנאי הבידוד, הבדיקות שצריך לעשות והטפסים שיש למלא לפני ההגעה אליה. כמו כן, מצד ימין מופיע הצבע של כל מדינה לפי הגדרת מדינת ישראל.

מהי מדיניות הכנסת ישראלים ומדיניות ישראל בחזור?

פירוט המדיניות בכל מדינה ומה על הנוסעים להביא עמם מראש

אוסטריה – כאמור, המדינה נכנסה לסגר מלא עד להודעה חדשה. עם זאת, שדות התעופה במדינה עדיין פועלים ומקבלים נוסעים כך שאם לא הצלחתם לבטל או לשנות את הטיסה שהזמנתם לאוסטריה, תוכלו לקחת ממנה טיסת המשך ליעד אחר או להשכיר רכב ולצאת ממנה.
לאחר הסגר, זאת המדינות באוסטריה: מחוסנים מהשנה האחרונה, מחלימים שקיבלו מנת חיסון אחת מהשנה האחרונה או מחלימים מהחצי שנה האחרונה - יוכלו להיכנס למדינה ללא בידוד וללא צורך בבדיקה. ילדים בגילאי 12-17 יכולים להיכנס בליווי הוריהם המחוסנים או מחלימים אך הם כן יהיו מחוייבים להציג בדיקה שלילית מ-72 השעות שלפני הטיסה.
מי שלא מחוסן או לא מחלים יהיה מחויב בבידוד של עשרה ימים שניתן לקצרו לחמישה ימים עם בדיקה שלילית. ילדים עד גיל 12 הנוסעים עם מבוגר מחוסן או מחלים - לפי התנאים הנ"ל - פטורים מבידוד.
כל מי שנכנס לאוסטריה מישראל מחויב למלא טופס PTC - הצהרת בריאות, טרם כניסתו למדינה, כך לפי הנחיה חדשה של אוסטריה מתחילת נובמבר.
14 צפייה בגלריה
וינה
וינה
כבר לא תחגוג כפי שתכננה השנה - בירת אוסטריה בתקופת הכריסמס
(צילום: Shutterstock)
חשוב לדעת: בכניסה לאוסטריה - בזמן השהות בנמל התעופה, באוטובוסים ורכבות ובמרבית המקומות הסגורים יש לעטות מסכה רפואית בלבד (מסכה כירורגית או N95). לא ניתן לעטות מסכות אחרות כמו מסכות בד וצעיפים.
בחזרה לארץ: אוסטריה מוגדרת "כתומה". בעלי תו ירוק - בידוד של 24 שעות או עד לקבלת תוצאת PCR שלילית (המוקדם מבינהם). כל היתר מחויבים בבידוד מלא (14 יום או קיצור לשבוע עם שתי בדיקות PCR שליליות).
אוקראינה - נוסעים מגיל 12 ומעלה שאינם מחוסנים באופן מלא ושאינם נחשבים כמחלימים נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקה (PCR או אנטיגן) שנערכה עד 72 שעות לפני הכניסה.
נוסעים מחוסנים בשתי מנות חיסון או מחלימים בעלי תעודה רשמית באנגלית וילדים מתחת לגיל 12 פטורים מבדיקה.
בנוסף, על הנוסע להיות מבוטח בביטוח רפואי (שרשום באוקראינה) שמכסה גם אבחון וטיפול בקורונה. ייתכן שנוסעים יידרשו להתקין את אפליקציית Vdoma בהגעה לאוקראינה.
מחזיקי דרכון אוקראיני פטורים מביצוע בדיקה ו/או מבידוד בתנאי שיתקינו את אפליקציית Vdoma.
בחזרה לארץ: אוקראינה מוגדרת "כתומה".
איחוד האמירויות: מחזיקי דרכון ישראלי פטורים מהוצאת ויזה לדובאי ולשאר מדינות איחוד האמירויות. על נוסעים מגיל 12 ומעלה להציג מסמך מודפס באנגלית המראה על תוצאה שלילית לבדיקה (PCR) שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה. יש להציג את המסמך עם שמך המלא בדלפקי הבידוק לטיסה. על כל הנוסעים להביא צילום מודפס של הדרכון.
14 צפייה בגלריה
דובאי
דובאי
הקלות לבאים מישראל לאיחוד האמירויות
(צילום: shutterstock)
בכניסה, יש לעבור בדיקה נוספת ולשהות בבידוד במלון עד קבלת תשובה שלילית.
בחזרה לארץ: מדינות איחוד האמירויות מוגדרות "צהובות".
איטליה - לאור עדכון המדיניות באיטליה והכנסת ישראל לקטוגריית D - רק נוסעים מחוסנים (לפחות 14 יום אחרי החיסון השני) וילדיהם (עד גיל 18) פטורים מבידוד אך נדרשים להציג תעודת מתחסן רשמית וגם תוצאת בדיקת PCR שלילית שנערכה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה לאיטליה. תוספת יחסית חדשה שאיטליה החלה לדרוש כעת.
נוסעים לא מחוסנים מגיל 6 ומעלה, נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקה PCR שנערכה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה לאיטליה, ובנוסף, על הלא מחוסנים שאינם ילדים או לא מתלווים להורים מחוסנים - להיכנס לבידוד בהגעה לאיטליה וליידע את הרשות המקומית.
כל הנוסעים מחויבים למלא טופס הצהרת בריאות (PLF) מקוון.
בחזרה לארץ: איטליה מוגדרת "צהובה".
אנגליה - ישראלים מחוסנים - לפחות בשתי מנות חיסון וילדיהם (גם אם לא מחוסנים) - פטורים מבידוד ומהצגת בדיקה בכניסה למדינה, אך עליהם להציג תעודת מתחסן רשמית באנגלית (תעודת קורונה ישראלית).
בנוסף, יש לבצע בדיקה נוספת (PCR או אנטיגן) באנגליה עד היום השלישי להגעתכם, יש להזמין את הבדיקה לפני הכניסה למדינה לא משנה מה משך השהות שלכם בה. ילדים מתחת לגיל חמש פטורים מבדיקה זו ומבידוד.
14 צפייה בגלריה
הפארק הענק לכבוד חג המולד בלונדון. ווינטרוונדלרנד
הפארק הענק לכבוד חג המולד בלונדון. ווינטרוונדלרנד
הפארק הענק לכבוד חג המולד בלונדון. ווינטרוונדלרנד
נוסעים מגיל 18 ומעלה שאינם מחוסנים (כולל מחלימים עם מנת חיסון אחת) - נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקת קורונה מסוג PCR שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה ובהגעתם לאנגליה להיכנס לבידוד למשך עשרה ימים (ניתן לקצרו). אותם נוסעים נדרשים להזמין מראש (לפני מילוי טופס PLF) שתי בדיקות PCR, בדיקה אחת תבוצע במהלך היומיים לאחר ההגעה לאנגליה והבדיקה השנייה תבוצע ביום השמיני להגעה.
על כל הנוסעים למלא במהלך 48 השעות שלפני הטיסה הצהרת בריאות - בטופס PLF.
בחזרה לארץ: אנגליה/בריטניה מוגדרת "כתומה".
ארגנטינה - החל מ-1.11 ארגנטינה מאפשרת לתיירים מחוסנים להיכנס לשטחה ללא בידוד. יש להצטייד בבדיקה שלילית עד 72 שעות לפני הטיסה.
בחזרה לארץ: ארגנטינה מוגדרת "צהובה".
ארה"ב - החל מ-8.11.21, כל הנוסעים מעל גיל 18 נדרשים להיות מחוסנים באופן מלא (לפחות 14 יום אחרי החיסון השני) ולהביא איתם תעודת מתחסן רשמית ותוצאת בדיקת PCR שלילית שנערכה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. החל מתאריך זה ניתן גם להיכנס לארה"ב מאירופה וממרבית מדינות העולם, כך שניתן לטוס אליה בטיסות קונקשן, מה שאסור היה לישראלים לעשות עד ל-8.11.21.
בנוסף, נוסעים בגילאים 2-17 שמתלווים למבוגר מחוסן באופן מלא, נדרשים להציג בדיקה PCR שלילית שנערכה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. במידה שהנוסע הקטין לא מחוסן וטס בגפו, הוא נדרש להציג בדיקת קורונה PCR שלילית שנערכה במהלך 24 שעות שלפני הטיסה.
קטין שהחלים ב-90 יום האחרונים לפני הטיסה - נדרש להציג תעודת קורונה רשמית המעידה על כך, נוסע זה פטור מבדיקה.
נוסעים שאינם מחוסנים נדרשים לעבור בדיקה PCR עד חמישה ימים לאחר ההגעה לארה"ב. מחלימים עד 90 יום פטורים מדרישה זו.
ילדים בגילים אפס עד שנתיים פטורים מבדיקות.
14 צפייה בגלריה
עדיין לא חזרה לעצמה. ניו יורק
עדיין לא חזרה לעצמה. ניו יורק
מקבלת תיירים מכל העולם - ארה"ב
(צילום: גלעד ילון)
בנוסף, מומלץ להתעדכן באתר חברת התעופה איתה אתם טסים לארה"ב כדי לדעת אם עליכם למלא טופס הצהרת בריאות טרם הגעתכם לטיסה.
בחזרה לארץ: ארה"ב מוגזרת "צהובה".
גאורגיה - נוסעים מחוסנים בשתי מנות - רשאים להיכנס בהצגת תעודת מתחסן רשמית באנגלית או גאורגית או רוסית.
נוסעים לא מחוסנים ומי שחוסן במנה אחת בלבד (כולל מחלימים) - רשאים להיכנס למדינה בהצגת תוצאה שלילית של בדיקה (PCR) שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה (באנגלית/גאורגית/רוסית). וביום השלישי לשהות בגאורגיה יש לבצע בדיקה (PCR) נוספת על חשבון הנוסע.
על כל הנוסעים למלא מראש טופס הרשמה מקוון לכניסה לגאורגיה.
ילדים מתחת לגיל 10 פטורים מבדיקה.
בחזרה לארץ: גאורגיה מוגדרת "כתומה".
בחריין - מקבלת ישראלים מחוסנים ללא בידוד ובתנאי שהם מבצעים בדיקת PCR עם ההגעה למדינה, וגם ביום החמישי וביום העשירי אם נשארים למשך תקופות אלו. ישראלים לא מחוסנים נדרשים לבידוד של עשרה ימים במדינה. עלות הבדיקה היא 36 דינר בחרייני, שהם כ-300 שקלים. חשוב לדעת שיש להוריד את האפליקציה BEWARE BAHRAIN ולשלם שם מראש על הבדיקה.
בחזרה לארץ: בחריין מוגדרת "צהובה".
גרמניה - נוסעים מחוסנים (14 יום לאחר מנת החיסון השנייה) או מחלימים לאחר מנת חיסון אחת, נדרשים להציג תעודת קורונה רשמית בתוקף.
בנוסף, נוסעים מחלימים, עד שישה חודשים לאחר ההחלמה, נדרשים להציג תוצאה חיובית של בדיקת PCR שמוכיחה שהנוסע אכן חלה בקורונה.
כניסה ללא תעודת קורונה - ניתן להיכנס באמצעות הצגת בדיקה שלילית מסוג PCR שנערכה במהלך 72 השעות שלפני ההגעה או מסוג אנטיגן שנערכה במהלך 48 השעות שלפני ההגעה.
ילדים מתחת לגיל 12 פטורים מחובה זו. בהגעה לגרמניה יש להיכנס לבידוד (תקף גם לילדים מתחת לגיל 12).
חשוב לדעת: בכניסה לגרמניה - בזמן השהות בנמל התעופה, באוטובוסים ורכבות ובמרבית המקומות הסגורים יש לעטות מסכה רפואית בלבד (מסכה כירורגית או N95). לא ניתן לעטות מסכות אחרות כמו מסכות בד וצעיפים.
בחזרה לארץ: גרמניה מוגדרת "צהובה". נתון זה יכול להשתנות בקרוב לנוכח עליית התחלואה במדינה.
הולנד - מאפשרת כניסת ישראלים מחוסנים בלבד ללא בידוד וללא בדיקה. על כל הנוסעים למלא טופס הצהרה טרם הכניסה למדינה.
בחזרה לארץ: הולנד מוגדרת "כתומה".
14 צפייה בגלריה
אמסטרדם
אמסטרדם
הולנד מקבלת שוב ישראלים
(צילום: shutterstock)
הונגריה - נוסעים מחוסנים (לפחות בש מנות או מחלימים שחוסנו במנה אחת לפחות) נדרשים להציג תעודת מתחסן או מחלים רשמית באנגלית.
לא מחוסנים או מחלימים נדרשים להציג בדיקה מסוג PCR שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההגעה.
בחזרה לארץ: הונגריה מוגדרת "כתומה".
יוון - מחוסנים בחיסון השני יכולים להיכנס למדינה ללא בדיקה רק בהצגת תעודת מתחסן ובמילוי טופס PLF שנמצא באתר הזה.
לא מחוסנים - נדרשים להציג בדיקה שלילית. אם אתם מחוסנים ללא תעודת מתחסן - תוכלו להיכנס רק עם בדיקה שלילית.
עבור מחלימים העניין מעט יותר מורכב. מחלימים שעבר חודש ימים מאז שאובחנו בקורונה ולא יותר משישה חודשים, יכולים להיכנס למדינה באופן חופשי לצד הצגת תעודת מחלים וללא בידוד. מי שהחלים וחלפו יותר משישה חודשים או פחות מחודש מהיום שאובחן עם קורונה - יוכל להיכנס למדינה עם בדיקה שלילית.
בחזרה לארץ: יוון מוגדרת"כתומה".
יפן - יפן הודיעה כי היא מכירה בתעודות מתחסן ישראליות ומכניסה את תעודת החיסון הישראלית לרשימת התעודות המוכרות בכניסה ליפן החל מ-12 בנובמבר. ישראלים בעלי אשרת שהייה ביפן או כאלו שמגיעים למטרות עסקים, יוכלו להיכנס למדינה ולהידרש לשלושה ימי בידוד בלבד (בכפוף לתנאים המצוינים באתר שגרירות יפן בישראל). חשוב לציין כי היות שיפן עודנה סגורה לתיירים מכל העולם, המתווה אינו חל על תיירים.
בחזרה לארץ: יפן מוגדרת "כתומה".
ירדן - על כל הנוסעים לעשות בדיקה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה. למגיעים בטיסה יש למלא טופס הצהרה. עם הנחיתה תצטרכו לעשות בדיקה נוספת בעלות 140 שקלים על חשבון הנוסעים בשדה התעופה בירדן.
בנוסף, מעבר רבין נפתח למעבר ישראלים. מה זה אומר? ישראלים מחוסנים לא מחויבים בבדיקת PCR. מחלימים ולא מחוסנים מעל גיל 6 חייבים להציג בדיקת PCR בכניסה לירדן.
בחזרה לארץ: ירדן מוגדרת "כתומה".
נורבגיה - מחוסנים ומחלימים (עד חצי שנה) יכולים להיכנס באופן חופשי, ללא צורך בבדיקה או בידוד.
בחזרה לארץ: נורבגיה מוגדרת "כתומה".
14 צפייה בגלריה
איי אוקלנד
איי אוקלנד
איי אוקלנד בניו זילנד שנפתחת לתיירים אחרי שנתיים
(צילום: shutterstock)
ניו זילנד - החל מ-30.4.22 רק נוסעים מחוסנים באופן מלא יוכלו להיכנס למדינה, בשלב הראשון. אלו יצטרכו להיכנס לבידוד של שבוע. בנוסף, על הנוסעים לבצע בדיקת PCR לפני הטיסה למדינה, להצטייד בתעודת קורונה, למלא טופס היסטוריית נסיעות, לבצע בדיקה נוספת ביום הראשון להגעתם לניו זילנד, להיכנס לבידוד כאמור ולבצע בדיקה נוספת בסיום הבידוד.
בחזרה לארץ: ניו זילנד מוגדרת "צהובה".
סיישל - על כל הנוסעים, כולל מחוסנים ומחלימים, ילדים ותינוקות לבצע בדיקה (PCR) עד 72 שעות לפני ההמראה ולהציג מסמך רשמי באנגלית או בצרפתית עם תוצאה שלילית.
הנוסעים מחויבים להיות מבוטחים בביטוח בריאות הכולל כיסוי קורונה. ייתכן שתדרשו לבצע בדיקה נוספת בסיישל.
בנוסף, יש להזמין מראש מקום לינה לכל אורך השהות במקום אירוח מורשה בלבד. הנוסעים נדרשים להציג אישורי הזמנה של מקום לינה מורשה לאורך כל השהות.
יש למלא טופס הצהרת בריאות אונליין בתשלום עד 48 שעות לפני ההמראה, ורק לאחר קבלת תוצאה שלילית של בדיקה והזמנת מקום לינה. בטופס נדרש, בין השאר, להציג אישור חיסון (למחוסנים), אישור תוצאה שלילית של בדיקת PCR ואישור הזמנת מקום לינה. לרשימת המלונות המורשים באיי סיישל - היכנסו.
בחזרה לארץ: סיישל מוגדרת "כתומה".
14 צפייה בגלריה
איי סיישל
איי סיישל
לא מעט תנאים והנחיות - איי סיישל
(צילום: Shutterstock)
סלובקיה - נכנסה לסגר.
המדיניות הצפויה לאחר מכן: נוסעים מחוסנים (בין 14 יום ל-12 חודשים לאחר קבלת החיסון השני) - נדרשים להציג תעודת מתחסן רשמית באנגלית. נוסעים מחלימים - נדרשים להציג תעודת מחלים רשמית באנגלית, בתוקף עד 180 ימים מאז התשובה החיובת האחרונה.
לא מחוסנים ולא מחלימים - נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה. נוסעים מתחת לגיל 18 פטורים מחובה זו.
על כל הנוסעים למלא טופס רישום. בנוסף, על כל נוסע למלא טופס הצהרת בריאות.
בחזרה לארץ: סלובקיה מוגדרת "כתומה".
ספרד - רק נוסעים מחוסנים (לפחות 14 יום לאחר החיסון השני) או מחלימים (עד 180 יום לאחר ההחלמה) יכולים להיכנס למדינה. יש להציג תעודה רשמית באנגלית. ילדים מתחת לגיל 12, המלווים ע"י הוריהם המחוסנים/מחלימים, פטורים מהצגת תעודה ומביצוע בדיקה.
מחזיקי דרכון אירופי שאינם מחוסנים/מחלימים רשאים להיכנס באמצעות הצגת תוצאה שלילית של בדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני ההגעה.
בנוסף, על כל הנוסעים למלא טופס הצהרה ב-48 השעות שלפני הכניסה לספרד. בסיום יתקבל קוד QR שבלעדיו לא ניתן להיכנס לספרד.
בחזרה לארץ: ספרד מוגדרת "צהובה".
פולין - מאפשרת כניסת ישראלים ללא בידוד רק עבור מחוסנים ומחלימים - מהחצי שנה האחרונה, בעלי תעודת קורונה ובדיקה מ-72 השעות שלפני הטיסה. ילדים להורים אלו עד גיל 12 מורשים להיכנס גם כן ללא בידוד. יש למלא טופס PLF טרם ההגעה.
בחזרה לארץ: פולין מוגדרת "כתומה".
פורטוגל - מאפשרת כניסת ישראלים מחוסנים ומחלימים בעלי תעודת קורונה ואת כניסת ילדיהם עד גיל 12. יש למלא טופס PLF טרם ההגעה.
בחזרה לארץ: פורטוגל מוגדרת "צהובה".
צ'כיה - הכניסה תתאפשר לנוסעים מחוסנים (לפחות 14 יום לאחר קבלת החיסון השני/השלישי) - יש להציג תעודת מחוסן רשמית באנגלית.
ילדים עד גיל 12 לא מחוסנים שמצטרפים לנוסעים מחוסנים יכולים להיכנס. ילדים לא מחוסנים מגיל 12 - נדרשים להציג תוצאה שלילית של בדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 שעות לפני הטיסה.
מחלימים - בהצגת תעודת מחלים שהונפקה לפחות 11 ימים לפני הגעה, יכולים לשהות בצ'כיה עד 180 יום מתאריך ההחלמה.
על כל הנוסעים מגיל שש ומעלה למלא טופס PLF (טופס כניסה) טרם הכניסה למדינה.
בחזרה לארץ: צ'כיה מוגדרת "כתומה".
צרפת - ישראלים מחוסנים או מחלימים עם חיסון אחד לא נדרשים בבדיקה וגם ילדיהם עד גיל 18.
נוסעים מגיל 12 ומעלה שאינם מחוסנים, כולל מחלימים (שאינם מלווים ע"י הורים מחוסנים): רשאים להיכנס לצרפת רק במקרים מיוחדים (לא לצרכי תיירות). יש להגיע עם בדיקת PCR שבוצעה 72 שעות או פחות לפני הטיסה לצרפת או בדיקת אנטיגן שבוצעה במהלך 48 השעות שלפני הטיסה. ללא הצגת תוצאת בדיקה שלילית באנגלית הכוללת מספר דרכון, שם פרטי ושם משפחה, לא ניתן לעלות לטיסה. ילדים מתחת לגיל 12 פטורים מביצוע בדיקה
כל הנוסעים נדרשים למלא מראש טופס הצהרת נסיעה. שימו לב: יש להביא את הטופס המלא מודפס וחתום.
בחזרה לארץ: המדינה מוגדרת "צהובה".
14 צפייה בגלריה
פריז 1
פריז 1
הכניסה לצרפת - רק למחוסנים ולמחלימים עם חיסון אחד וילדיהם
(צילום: רוני קיפרמן)
קנדה - נוסעים מחוסנים לפחות בשתי מנות יכולים להיכנס לקנדה עם בדיקת PCR מ-72 השעות שלפני הטיסה. כמו כן על כל הנוסעים למלא טופס הצהרה ולהעלות את תעודת החיסון ואת התוצאה השלילית של בדיקה באמצעות אפליקציית Arrivecan.
בהגעה לקנדה יש להציג את כל המסמכים (כולל אלה שהועלו לאפליקציה). חלק מהנוסעים יידרשו לבצע בדיקה באופן מדגמי.
ילדים מתחת לגיל 5 פטורים מחיסון ומבדיקה. ילדים מגיל 5 ופחות מגיל 12 שאינם מחוסנים (אם מלווים באדם בוגר מחוסן) רשאים להיכנס ומחויבים להציג תוצאה שלילית של בדיקת קורונה (PCR) שנערכה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה.
ילדים מגיל 12 ופחות מגיל 17 שאינם מחוסנים (אם מלווים באדם בוגר מחוסן) רשאים להיכנס, אך בנוסף לבדיקה - עליהם יהיה להיכנס לבידוד.
כל מי שלא מחוסן ומעל הגילים המצוינים כאן, כולל נוסעים מחלימים - לא יכול להיכנס לקנדה.
בחזרה לארץ: קנדה מוגדרת "צהובה".
קפריסין - מקבלת ישראלים מחוסנים באופן חופשי. לא מחוסנים, כולל ילדים, נדרשים לבצע בדיקת PCR לפני היציאה מישראל ובדיקה נוספת בקפריסין. על כל הנוסעים למלא טופס כניסה לקפריסין לפני ההגעה למדינה.
המדינה עורכת בדיקות מדגמיות לנכנסים אליה, כך שאם עליתם במדגם יהיה עליכם לעשות בדיקה, גם אם אתם מחוסנים, ולהמתין בבידוד עד לקבלת תשובה שלילית. התוצאות מגיעות לרוב עד שלוש שעות מרגע הבדיקה בשדה בקפריסין. ילדים מתחת לגיל 12 פטורים מבדיקות.
בחזרה לארץ: קפריסין מוגדרת "צהובה".
רומניה - מחוסנים, מחלימים מהחצי שנה האחרונה, ילדים מתחת לגיל 12 ונוסעים המגיעים לפחות מ-72 שעות מישראל לרומניה - פטורים מהצגת בדיקת קורונה ומבידוד. כל היתר נדרשים להציג בדיקה שלילית מ-72 השעות שלפני הטיסה.
בחזרה לארץ: רומניה מוגדרת "כתומה".
שוודיה - מחוסנים ומחלימים יוכלו להיכנס למדינה ללא צורך בבדיקה, בתנאי שלא עברו יותר מ-180 יום מיום החיסון השני או האישור להחלמה.
בחזרה לארץ: שוודיה מוגדרת "צהובה".
שווייץ – המדינה אוסרת כניסת ישראלים עד להודעה חדשה. זאת בעקבות גילוי הזן החדש אומיקרון בישראל.
לאחר שאיסור זה יוסר. התנאים הצפויים לכניסת המדינה עבור ישראלים הם: נוסעים מגיל 18 ומעלה רשאים להיכנס לשווייץ רק אם הם מחוסנים. בני 16 עד 18 שאינם מחוסנים, רשאים להיכנס לאחר הצגת תוצאה שלילית של בדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות שלפני הטיסה.
בנוסף, על כל הנוסעים למלא טופס כניסה לפני ההגעה למדינה.
בחזרה לארץ: שווייץ מוגזרת "כתומה".
14 צפייה בגלריה
התגעגעתם? מלון בפוקט
התגעגעתם? מלון בפוקט
מתחילה להיפתח לתיירות לצד הגבלות רבות עדיין. תאילנד
(shutterstock)
תאילנד – החל מ-1.11.21: נוסעים המגיעים ממדינה מאושרת (ישראל נכללת במדינות המאושרות), נדרשים להנפיק ולהציג אישור כניסה (Thailand pass).
נוסעים מחוסנים באופן מלא (14 יום או יותר לאחר קבלת החיסון השני), נדרשים להציג תעודת מתחסן, ובנוסף בדיקת PCR שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה.
בנוסף, התאילנדים דורשים שכל נוסע יבטח עצמו בכיסוי ביטוחי שמכסה עד 50,000 דולר. יש לבדוק את תנאי הפוליסה טרם הרכישה.
על כלל הנוסעים לבצע בדיקת PCR ביום הגעתם ליעד. בלילה הראשון להגעתכם תידרשו לשהות בבידוד במלון מורשה (מלונות מסוג SHA או AQ - חפשו באתרי המלונות או בסוכנות הנסיעות את הסיווג) עד לקבלת תשובה הבדיקה.
ילדים מתחת לגיל 12 שאינם מחוסנים, נדרשים להציג בדיקת PCR שלילית לפחות 72 שעות טרם ההגעה ליעד.
בחזרה לארץ: תאילנד מוגדרת "כתומה".
מרוקו – כל הטיסות הנכנסות למדינה החל מ-29 בנובמבר ובמשך שבועיים יושהו בשל החשש מזן אומיקרון.

מה צריך לעשות בדרך חזרה לישראל?

לפני העלייה לטיסה:
1. בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. רק מי שקיבלו תוצאה שלילית בבדיקה זו יוכלו לעלות לטיסה.
על התוצאה להיות כתובה באנגלית עם ציון מספר הדרכון של הנוסע. לא יתקבלו בדיקות מהירות או בדיקות מכל סוג אחר.
פטורים מבדיקת ה-PCR שלפני הטיסה:
מי ששהו מחוץ לגבולות ישראל פחות מ-72 שעות.
מי שהחלימו ויציגו לפני ההמראה תוצאה חיובית בבדיקת PCR שעשו לפני פחות מ-3 חודשים ובתנאי שעברו 11 ימים לפחות ממועד הבדיקה. לעומת זאת, בדיקת ה-PCR שנעשית אחרי הנחיתה היא חובה לכולם.
אם בדרך לישראל מתוכננת טיסת המשך (קונקשן) וזמן ההמתנה בין הטיסה הראשונה לטיסה שנוחתת בישראל הוא יותר מ-24 שעות – יש לעשות את הבדיקה במהלך 72 השעות שלפני המראת הטיסה שנוחתת בישראל.
2. למלא טופס הצהרת כניסה לישראל במהלך 48 השעות שלפני ההמראה לישראל.
בסוף מילוי הטופס תקבלו קישור, ובו תוכלו לשלם מראש על בדיקת ה-PCR שתעשו בכניסה לישראל, בנוסף לבדיקה שנעשתה לפני ההמראה. עלות הבדיקה בתשלום מראש דרך הקישור – 80 שקל (במקום 115 שקל במזומן בשדה התעופה).
3. לפני ההמראה יש להציג לנציגי חברת התעופה אישור מילוי טופס הצהרת כניסה לישראל. אפשר להציג עותק דיגיטלי של האישור, אין חובה להדפיס אותו. תשמרו את האישור עד לאחר המעבר בביקורת הגבולות בישראל.
14 צפייה בגלריה
בדיקת קורונה בנתב"ג
בדיקת קורונה בנתב"ג
כל הנוסעים החוזרים לארץ מחויבים בבדיקת קורונה בנתב"ג
(צילום: שאול גולן)
בנוסף, יש להציג אחד מהמסמכים הבאים:
תוצאה שלילית בבדיקת PCR שעשית ב-72 השעות שלפני ההמראה לישראל.
תוצאה חיובית בבדיקת PCR שעשית במהלך 3 החודשים שלפני ההמראה, ובתנאי שעברו 11 ימים לפחות ממועד הבדיקה.
אישור ועדת חריגים לכניסה לישראל ללא בדיקת ה-PCR לפני ההמראה.
שימו לב: אם תידרשו לכך, יש להציג את כל האישורים והמסמכים הללו לגורמים הרלוונטיים גם בכניסה לישראל.
במהלך הטיסה: יש לעטות מסכה על האף והפה (מגיל 6 ומעלה), לשמור מרחק ולשמור על היגיינה אישית.
בשדה התעופה בישראל: על כולם - בכל גיל, כולל מחוסנים ומחלימים - לעשות בדיקת PCR לפני היציאה מנתב"ג.
מי זכאי לתו ירוק?
מחוסנים: מי שקיבלו שניים או שלושה חיסונים, ועבר שבוע מהחיסון האחרון (פייזר) או שבועיים מהחיסון האחרון (מודרנה)– זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד חצי שנה ממועד החיסון האחרון.
מחלימים: מי שקיבלו אישור החלמה אחרי תוצאה חיובית בבדיקת PCR. בנוסף, מי שהחלימו פעם אחת או פעמיים ולא התחסנו – זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד חצי שנה מקבלת אישור ההחלמה האחרון.
מי שהחלימו, ובנוסף קיבלו חיסון אחד או יותר, לפני או אחרי ההחלמה – זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד 31.3.2022.
ילדים וילדות עד גיל 12 ו-3 חודשים שהחלימו: זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד 31.3.2022 או עד שיגיעו לגיל 12 ו-3 חודשים, המאוחר מבין שניהם (החל מ-17.10.2021).
ילדים וילדות עד גיל 12 ו-3 חודשים שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית: זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד ליום 31.3.2022 או עד שיגיעו לגיל 12 ו-3 חודשים, המאוחר מבין שניהם (החל מ-17.10.2021).
מי שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית.
מי שקיבלו תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית ללא כל חיסון לפניה, ובנוסף קיבלו אחריה חיסון אחד לפחות – זכאים לתו ירוק שיהיה בתוקף עד 31.3.2022.
מי שהתחסנו או החלימו בחו"ל, זכאותם לתו ירוק ותוקף התו שלהם תלויים במספר החיסונים שקיבלו ובתוצאות של בדיקות סרולוגיות ושל בדיקת PCR בארץ.
תו ירוק זמני: מבוגרים וילדים שקיבלו תוצאה שלילית בבדיקת PCR במימון פרטי יכולים להפיק תו ירוק שיהיה בתוקף למשך 72 שעות מרגע הבדיקה.
פטורים מהצגת תו ירוק: ילדות וילדים עד גיל 3. ילדות וילדים מתחת לגיל 12 ו-3 חודשים שיש להם תעודת "תו נכה".
מי זכאי לתעודת קורונה?
מי שקיבלו לפחות שני חיסונים (גם אם עברה יותר מחצי שנה מאז החיסון השני).
מי שקיבלו אישור החלמה.
מי שקיבלו תשובה חיובית לבדיקה סרולוגית, גם אם לא התחסנו כלל. עם זאת, אם קיבלתם חיסון אחד בלבד ולאחר מכן תוצאה חיובית בבדיקה סרולוגית, אין לך זכאות לתעודת קורונה (נוגדנים מחיסון אחד לא יעילים כמו נוגדנים של שני חיסונים לפחות או של החלמה).
התעודה תופק רק לאחר שתוצאות הבדיקות (PCR או סרולוגית חיוביות) יעודכנו אוטומטית במערכות משרד הבריאות. ייתכן שהעדכון האוטומטי ייקח עד יום מרגע קבלת התוצאה.
מבחינת תוקף התעודה החדשה - על תעודות שהופקו אחרי 6.10.2021 לא מופיעה הגבלת תוקף.
מבחינת מדינות האיחוד האירופי, שימו לב חלקן הגדול דורשות למלא טופס כניסה למדינה טרם הגעתכם. הטופס נקרא PLF ונמצא באתר הממשלתי של כל מדינה והוא יקנה בחלק מהמקרים כניסה של ישראלים ללא בדיקת PCR ובחלקם לצד הבדיקה.
פורסם לראשונה: 08:56, 30.09.21