בקרן הקיימת לישראל, נתקלים במהלך השבועות האחרונים בתופעה שמהווה פגיעה בחניוני הנופש ביערות: מטיילים שהחליטו שהחניונים לא מספיק יפים, מגיעים עם פחיות צבע כדי "לייפות" אותם.

(צילום: אלי סגל)

בחניון השקד שבפארק בריטניה וכן בחניון הפנורמי ביער אשתאול, מטיילים צבעו לאחרונה את השולחנות, הספסלים, אבני השפה ואפילו את גזעי העצים שמצלים על החניון - והפכו את המקומות הללו מחניונים המשתלבים עם היער לנקודות צבעוניות ולא טבעיות.
(צילום: נטע לסקה מזרחי, רכזת קהילה ויער קק"ל)
מחניונים המשתלבים עם היער - לנקודות צבעוניות ולא טבעיות   מחניונים המשתלבים עם היער - לנקודות צבעוניות ולא טבעיות
מחניונים המשתלבים עם היער - לנקודות צבעוניות ולא טבעיות
(צילום: נטע לסקה מזרחי, רכזת קהילה ויער קק"ל)
יערני קק"ל הגיעו לאותם אתרים עם כבאיות וניסו לנקות ולשטוף את הצבע, אך לא הצליחו להסירו. בקק״ל מבקשים מהציבור שלא לפגוע בפארקים וביערות, וגם לא בריהוט היערני - אפילו אם הכוונות היו, לכאורה, טובות.
(צילום: נטע לסקה מזרחי, רכזת קהילה ויער קק"ל)
(צילום: נטע לסקה מזרחי, רכזת קהילה ויער קק"ל)
(צילום: נטע לסקה מזרחי, רכזת קהילה ויער קק"ל)
התופעה מצטרפת לנזקים נוספים שמטיילים גרמו באתרי הטבע בחודשים האחרונים. בתחילת החודש, מטיילים שהגיעו להתרחץ במעיין ליפתא בירושלים נדהמו לראות את מימיו מלאים בקצף, כאשר בקבוק סבון חצי ריק מונח בסמוך ופתח יציאת המים חסום באמצעות שקיות ניילון - לאחר שמטיילים שהיו במקום לפניהם הניחו, כנראה, שזה יהיה רעיון יפה להפוך את המעיין לאמבטיית קצף.
מעיין ליפתא ליד ירושלים אחרי שהפך לאמבטיית קצףמעיין ליפתא ליד ירושלים אחרי שהפך לאמבטיית קצף
מעיין ליפתא ליד ירושלים אחרי שהפך לאמבטיית קצף
(צילום: אלה מור)
בתוך כך, במהלך תקופת הסגר בוצעו לפחות שבעה מעשי ונדליזם ביערות קק"ל, בהם פארק איילון-קנדה, יער חורשים, יער בן שמן ויער סטף ליד ירושלים. הנזקים הגדולים ביותר במקרה זה נגרמו למתקנים שהוצבו לטובת המטיילים, בפרט לשולחנות הפיקניק שהציבה במקום קרן קיימת לישראל. בנוסף, בחלק מהיערות חיבלו העבריינים גם בשערים ובמערכות החשמל.
כמו כן, במהלך סיורים שערכו צוותי יערני קק"ל בתקופת הסגר, נצפו אנשים שניסו לגזום ולגנוב עצים מהאתרים השמורים.