2 צפייה בגלריה
רוג'ר ווטרס
רוג'ר ווטרס
רוג'ר ווטרס. תוקף את ישראל - ונתקל בתגובת נגד
(צילום: Gettyimages)
רשת מלונות היוקרה פור סיזנס (ארבע העונות) ביטלה הזמנה של רוג'ר ווטרס, סולן הפינק פלויד לשעבר שמרבה לתקוף את ישראל ואף להכחיש חלק מהזוועות שביצעו מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר. ווטרס אמור היה ללון במלון של הרשת בבוגוטה בירת קולומביה לקראת הופעה שתיערך שם ב-5 בדצמבר במסגרת מסע ההופעות שלו "This Is Not a Drill". ברשת סירבו לציין מדוע ביטלו את הזמנתו.
רשת ארבע העונות, שנוסדה ב-1961 והמטה שלה שוכן בטורונטו, כוללת יותר מ-100 בתי מלון וריזורטים ברחבי העולם. מאז 2007 ביל גייטס, באמצעות חברת ניהול הנכסים קסקדה אינווסמנט, והנסיך הסעודי אל-וליד בן טלאל, באמצעות קונצרן ההשקעות הסעודי קינגדום הולדינג קומפני, מחזיקים ברוב הבעלות על הרשת, כאשר החברה של גייטס מחזיקה ביותר מ-50 אחוזים מהמניות. לפני כחודש פרסמה החברה הודעה חריגה כאשר הכחישה כי מנהיג חמאס איסמעיל הנייה שוהה במלון שלה בדוחא.
בחזרה לווטרס ולחוויותיו בדרום אמריקה. לפני כמה ימים דיווח העיתון הארגנטינאי "פאגינה 12" כי גם מלונות באורוגוואי ביטלו הזמנות של המוזיקאי הבריטי לקראת הופעתו במדינה ביום שישי האחרון בעיר הבירה מונטווידאו. עוד קודם לכן שני מלונות בארגנטינה ביטלו הזמנות של סולן הפינק פלויד לשעבר.
"איכשהו האידיוטים האלה מהלובי הישראלי הצליחו לרתום את כל המלונות בבואנוס איירס ובמונטווידאו ולארגן את החרם יוצא הדופן הזה שמבוסס על שקרים זדוניים לגבי. לא הייתה לי מחשבה אנטישמית אחת בכל חיי"
"איכשהו האידיוטים האלה מהלובי הישראלי הצליחו לרתום את כל המלונות בבואנוס איירס ובמונטווידאו ולארגן את החרם יוצא הדופן הזה שמבוסס על שקרים זדוניים לגבי", אמר ווטרס לעיתון הארגנטינאי. "לא הייתה לי מחשבה אנטישמית אחת בכל חיי".
גם אחרי הביטולים בארגנטינה ווטרס האשים את תומכי ישראל. "הזמנו חדר במלון פאינה, והם אמרו לנו שהם מבטלים את ההזמנה שלנו בגלל שהחדר עובר שיפוץ", אמר אז ווטרס. "חח, פאקינג חח! זה הלובי הישראלי שמפעיל את כובד משקלו. זה פתטי. במלון אלוויר הם אישרו את ההזמנה שלנו לעשרה חדרים מ-13 בנובמבר עד 22 בנובמבר, ולאחר מכן הם ביטלו אותה".
2 צפייה בגלריה
רוג'ר ווטרס
רוג'ר ווטרס
רוג'ר ווטרס, מכחיש כי הוא אנטישמי
(צילום: AP Photo / Chris Pizzello)
לאורך השנים הפך ווטרס לאחד הפעילים המזוהים ביותר עם תנועת ה-BDS וההתנגדות לישראל. מוקדם יותר החודש הוא טען שאירועי 7 באוקטובר "הוצאו לחלוטין מפרופורציה על ידי הישראלים שהמציאו סיפורים על עריפת ראשים של תינוקות".
ווטרס הוסיף ואמר באותו ריאיון: "הם אפילו גרמו לנשיא ארצות הברית, המטורף שהוא, לטעון שהוא ראה תצלומים של תינוקות כרותי ראשים. אנחנו לא יודעים אם אי פעם נשמע את האמת על מה שקרה, זה תמיד קשה לדעת מה באמת קרה. הם קוראים לזה 'אסון התאומים שלהם'. מה לעזאזל קרה באסון התאומים האמריקני? אף אחד לא באמת יודע, יש לסיפור שמסופר הרבה חורים".
"אנחנו לא יודעים מה הם עשו", השיב ווטרס לשאלה האם הוא יכול להצדיק את מעשי חמאס באותה שבת שחורה, "אבל האם זה היה מוצדק שהם ינתגדו לכיבוש? כן. זו אמנת ז'נבה".
הריאיון התקיים בתוכנית האינטרנטית SYSTEM UPDATE, של העיתונאי גלן גרינוולד. גרינוולד, שנולד להורים ממוצא יהודי אך סיפר לאורך השנים שאין לו קשר לדת, לא עימת את ווטרס עם אמירותיו ואף שיתף איתן פעולה. כך למשל, בתחילת השיחה דנו השניים בחוסר האמינות של הסיפור הישראלי: "אחת התגובות הראשונות שלי בהתחלה הייתה: 'איך לעזאזל הישראלים לא ידעו שזה הולך לקרות'?", אמר ווטרס, "האם הצבא הישראלי לא שמע את הרעשים שנוצרו במטרה לפוצץ את הגבול? יש בזה משהו מאוד חשוד". כדי לחזק את אמירתו של ווטרס, גרינוולד אף הוסיף שחבר כנסת ישראלי טען שזה אחד המקומות המפוקחים ביותר בכדור הארץ.
"אנחנו לא יודעים מה הם עשו", השיב ווטרס לשאלה אם הוא יכול להצדיק את מעשי חמאס באותה שבת שחורה, "אבל האם זה היה מוצדק שהם יתנגדו לכיבוש? כן. זו אמנת ז'נבה. הם מחויבים לחלוטין מבחינה משפטית ומוסרית להתנגד לכיבוש מאז 1967. זו חובה. אבל אם נעשו פשעי מלחמה אני מגנה אותם - לא משנה מי עשה אותם".
בהתייחס לשאלה אם חמאס ביצע פשעי מלחמה, ענה "יכול להיות שהיו דברים בודדים. הם פרסמו נתונים על כמה אנשים נהרגו בפועל ומי הם היו, ונראה ש-400 הראשונים היו חיילים ישראלים וזה לא פשע מלחמה".