לירי חורש-רינמן מעדכנת מהשטח
(צילום: שחר גולדשטיין)

רגע לפני שהאפשרויות לחזור לטוס מישראל למדינות ירוקות באוגוסט האחרון נפתחו, לירי חורש-רינמן (25) טסה ליוון ותיעדה כל רגע. כעת בלוגרית הטיולים, שהספיקה מאז לטייל במדינות נוספות באירופה, חזרה לגיחה בארץ וטסה שוב - הגיעה ליעדה האחרון לפני שהיא חוזרת ארצה.
בריאון לאולפן ynet מספרת חורש-רינמן על החוויות ובעיקר איך זה לטייל באיטליה, המדינה שספגה את הקורונה בדרך אולי הקשה ביותר בתחילת המשבר אך גם ידעה לצאת ממנו וכעת נראה שחוזרת למצב תחלואה גבוה שוב.
לירי בחופי אמלפי, איטליהלירי בחופי אמלפי, איטליה
לירי בחופי אמלפי, איטליה
(לירי חורש-רינמן)
הטיול של לירי ברומאהטיול של לירי ברומא
הטיול של לירי ברומא
(לירי חורש-רינמן)
חורש-רינמן נמצאת כעת בדרום איטליה, בחבל אמלפי לאחר שהתחילה את טיולה ברומא הבירה. בעזרת הדרכון האירופאי שלה, מצליחה הבלוגרית הצעירה לקפץ ממדינה למדינה, עם בדיקות קורונה שליליות כמובן ולשהות בהן ללא בידוד.
עוד כתבות בנושא:

ברומא - שוטרים וחיילים בכל פינה

"איטליה מכניסה רק אנשים שהיו שבועיים במדינות ירוקות אז בעצם רק אחרי שהייתי שבועיים בגרמניה יכולתי להיכנס לכאן", מסבירה חורש-רינמן.
איך איטליה נראית לך בימים אלו?
"נראה כרגע שאיטליה מתאוששת. כשהייתי ברומא אנשים סיפרו על החוויות הקשות שהיו להם, על התחושות הקשות, הפחד מגל שני, ממש בימים האלה יש קצת עליה במקרים אז נורא חוששים, מפחדים שזה יחזור. אבל הם גם מאוד נזהרים ונשמרים כי הם כבר חוו טראומה, הם כבר יודעים מה זה כשיש מכה קשה של קורונה. אני כן יכולה להגיד שמקפידים פה, יש ברומא שוטרים וחיילים בכל פינה של העיר, אני מאוד מקווה שזה לא יקרה להם שוב, הם נורא מפוחדים".
לירי בחופי אמלפי, איטליהלירי בחופי אמלפי, איטליה
"הכל פתוח". חופי דרום איטליה
(לירי חורש-רינמן)
לירי בחופי אמלפי, איטליהלירי בחופי אמלפי, איטליה
"העם האיטלקי הוא עם שמח ואופטימי"
(לירי חורש-רינמן)
לירי בחופי אמלפי, איטליהלירי בחופי אמלפי, איטליה
מתגעגעים לטייל. נופי אמלפי, איטליה
(לירי חורש-רינמן)
את רואה אנשים שנעים שם ממקום למקום ומטיילים, הולכים לבלות, יש סימנים של חיים נורמלים?
"לגמרי. הם חיים לצד הקורונה. רוב הדברים פתוחים, גם המסעדות. יש אולי מלונות שבחרו לא לפתוח השנה כי אין הרבה תיירים או מסעדות. אבל בעיקרון אין חוקים שמגבילים פתיחה של מקומות, גם במסעדות למשל יושבים בפנים. יש אווירה כן טובה של חיוּת, אווירה שמחה, גם העם האיטלקי עם שמח ואופטימי וזה מאוד מורגש".
View this post on Instagram

Unbelievable views from @hotelsavoiapositano 💘 . לא מאמינה שאני באיטליה!!!! בנוהל, עונה לשאלות נפוצות בקשר לכניסה למדינה: נכנסתי לכאן עם דרכון אירופאי אחרי שבועיים בגרמניה. אם לא הייתי מגיעה אחרי שבועיים במדינה ירוקה (גרמניה), הייתי נדרשת לבידוד של שבועיים בהגעה. מצב הקורונה כאן טוב יחסית, אבל יש עליה מובהקת במקרים בתקופה האחרונה. כללי הזהירות באזורים שביקרתי בהם עד כה (רומא וחבל אמאלפי) נשמרים בצורה טובה- יש חובת מסכות חדשה גם במקומות פתוחים מהשבוע האחרון, ורוב האנשים אכן מקפידים, תוך אכיפה קפדנית של המשטרה. בתמונה: המרפסת ההיסטרית שלי במלון סאבויה החלומי שלא בא לי לעזוב לעולם, בעיצוב מקומי מדהים, מיקום אידיאלי במרכז העניינים, לא יקר מידי ושירות מנצח. שמרו את הפוסט כדי לזכור אותו לטיול הבא שלכם בחבל אמאלפי 💘

A post shared by Liri Horesh-Reinman | 📍Italy (@_traveliri) on

"יש אווירה של לחיות לצד הקורונה ולא לעצור את החיים"

חורש-רינמן מספרת על המוני איטלקים, מכל רחבי המדינה, שמטיילים כעת היכן שהיא נמצאת בפוזיטנו בחבל אמלפי. "רוב התיירים פה הם איטלקים, יש גם קצת גרמנים, בריטיים ועוד תיירים ממדינות אירופה, אבל הרוב איטלקים. יש אווירה של לחיות לצד הקורונה ולא לעצור את החיים".
אבל מדברים על גל שני שם?
"מדברים בחשש רב", לדבריה ולפי פרסומים בכלי התקשורת - ישנה עלייה במקרי התחלואה בקורונה בשבוע-שבועיים האחרונים.
לירי בחופי אמלפי, איטליהלירי בחופי אמלפי, איטליה
הפעם גם האזור הזה נפגע מהתחלואה בקורונה
(לירי חורש-רינמן)
"דווקא באזור שאני נמצאת בו, יש עלייה, שזה לא האזור שבגל הראשון קיבל את המכה הכי קשה כמו חבל לומברדיה בצפון, אבל גם שם יש שוב עלייה עכשיו. אני חושבת שהם יפעלו מייד ויעשו הכל כדי לעצור את זה כי הם כבר עברו את זה".
אז מה היעד הבא שלך?
"לצערי ישראל", מסכמת חורש-רינמן.