לוטו טסלה: הסניף הישראלי של יצרנית המכוניות החשמליות מארה"ב שלח הערב מאות הודעות דואר אלקטרוני למי שהקדימו והזמינו מכוניות ביום המכירה הראשון בארץ, ה-2 בפברואר. חלקם התבקשו לשלם את יתרת עלות המכונית עליה שילמו מקדמה בסך 500 שקל, לקראת מסירה הרכב הצפויה במרץ. אחרים התאכזבו לקבל הודעת דחייה, לפיה "בשל הביקוש הרב לטסלה בישראל, תאריך המסירה הוא כעת יוני 2021".
כאשר פתחה טסלה את ההזמנות לדגם הסדאן שלה שמחירו בישראל מתחיל ב-180 אלף שקלים, הובטח כי המכוניות שהוזמנו יימסרו בחודש מארס. אולם לאחר פחות מ-24 שעות הובטחה מסירה רק בחודש יוני, עקב הביקוש הרב. אלא שכעת מתברר כי גם לקוחות שקיבלו במקור הבטחה למסירה מוקדמת, והתבקשו בשבועות האחרונים להעביר לחברה פרטים נוספים לקראת ההזמנה כמו רשיון נהיגה, יקבלו את מכוניתם באיחור של שלושה חודשים.
טסלה לא מציעה פיצוי כלשהו ללקוחות שמסירת רכבם נדחתה, אבל כן מאפשרת להם להודיע לה האם יוותרו על הרכישה, ואז יקבלו בחזרה את סכום המקדמה ששילמו. יש לציין כי מדובר בשינוי מהמדיניות שעלייה היא מצהירה באתר המכירות, לפיה במקרה של ביטול הזמנה לא יוחזר התשלום הראשוני.
כפי שנחשף ב-ynet, טסלה החלה לקבל הזמנות עבור המכוניות עוד לפני שקיבלה ממשרד התחבורה אישורי ייבוא פרטניים לדגמים השונים. זאת, משום שבאותו זמן טרם אישרה טסלה כי תעמוד בתקנות הרעש בארץ, ותבטל את צפצוף האזעקה ברכביה. בינתיים סיפקה טסלה את ההתחייבות, ובתחילת השבוע שעבר קיבלה מהמשרד את אישור הייבוא המיוחל, מה שאפשר למשלוח הראשון לצאת לישראל.
המשלוח הראשון לארץ יצא מבלגיה מתוך המלאי של טסלה-אירופה, כדי לקצר את זמן הגעתו לארץ ולעמוד בהתחייבות למסירה במארס. זאת משום שמסע באונייה ממפעל החברה בקליפורניה לישראל אורך יותר מחודש. הזמנת הלקוחות להשלים את התשלום מעידה כי טסלה מצפה למסור כלי רכב ראשונים בעוד כ-10 ימים.
"אני מאוד מאוכזב", אמר ל-ynet אחד ממזמיני מודל 3 בגרסת "פרפורמנס" שעלותה כ-250 אלף שקל. "זאת לא התנהלות שציפיתי לה מטסלה. אולי העבירו את המכונית שהזמנתי ללקוח אחר, אני יודע שאצל יבואני הרכב הוותיקים יש לפעמים קומבינות כאלה. מכרתי השבוע את הרכב הקודם שלי לקראת המסירה, וכעת אני תקוע עד יוני בלי אוטו". לקוחה אחרת שהזמינה את הדגם הבסיסי סיפרה כי "מייד מיהרתי לשלם, עוד הערב, כדי לא לאבד את האוטו".
מטסלה נמסר כי מדובר בכמות קטנה של לקוחות שהחברה נאלצה לדחות את מסירת רכביהם, אך החברה סירבה למסור בכמה מדובר.