נתניהו מודיע על ההסכם שייחתם עם בחריין

ארגוני המחאה נגד ראש הממשלה נתניהו, בהם "הדגלים השחורים", "קומי ישראל", "קריים מיניסטר", "הבעלבתים", "צעדת המיליון" ועוד, מתכננים להפגין הערב (א') בשעה 19:30 סמוך לשערי הכניסה לנמל התעופה בן גוריון כדי לשבש את המראת המשלחת הישראלית לטקס חתימת ההסכמים עם איחוד האמירויות ובחריין בבית הלבן.
אחד ממארגני ההפגנה, קברניט אל על לשעבר עופר לפידות, הזמין עשרות משתתפים בקבוצות וואטסאפ ייעודיות שפתח וכתב: "נגיע כולנו לנתב"ג במטרה לייצר פקק בשתי הכניסות. נודיע על שינויים בזמן אמת. הלוואי ויהיה פקק, זו הכוונה".
    הכרזה שהופצה לפעילים        הכרזה שהופצה לפעילים
הכרזה שהופצה לפעילים
פיילוט חזרה לשגרה בנתב"גפיילוט חזרה לשגרה בנתב"ג
נמל התעופה בן גוריון
(צילום: מוטי קמחי )
בשיחה עם ynet הדגיש לפידות כי הוא יצא לפנסיה מצי הבואינג 737 בחברת התעופה, ואמר כי "אני ועוד אנשים פרטיים מוחים בלי קשר לאל על, וזה נעשה בשמנו הפרטי. אני גאה במקום העבודה שבו עבדתי במשך שנים רבות".
בסוף השבוע, נזכיר, התעוררה ביקורת ציבורית חריפה על ראש הממשלה נתניהו סביב הפרדתו מהמשלחת הישראלית ונסיעתו במטוס פרטי עם משפחתו לוושינגטון. ביטול הגעתו של נתניהו למטוס הבואינג 777 ביטלה למעשה את הצורך במערכת ההגנה מפני טילים "מגן רקיע" - ועל כן הוציאה המדינה את הטיסה המדינית למכרז חדש למרות שאל על כבר הכשירה מטוס לקראת הנסיעה.
חברת ישראייר, שחכרה מטוס ספרדי לטובת הנסיעה זכתה במכרז החדש, אך לאחר שנתניהו התחרט הנסיעה שוב הועברה לאחריות אל על שחזרה להכשיר את המטוס המיועד. בסופו של דבר, טיסת LY33 תמריא לבסיס חיל האוויר האמריקני אנדרוז בשעה 23:00 כאמור, וצפויה להימשך כ-12 שעות.
המטוס שיטיס את המשלחתהמטוס שיטיס את המשלחת
המטוס שיטיס את המשלחת
(צילום: זהר עזר)
מערכת ההגנה הדרושה למטוס עם ראש הממשלהמערכת ההגנה הדרושה למטוס עם ראש הממשלה
מערכת ההגנה הדרושה למטוס עם ראש הממשלה
(צילום: משרד הביטחון וחברת אלביט מערכות)
מארגוני הצעירים שמפגינים מדי שבת בבלפור נמסר כי "מדינת ישראל נמצאת במשבר הגדול ביותר בהיסטוריה שלה. הממשלה לא התכנסה במשך חמישה שבועות וראש הממשלה עסוק בגורלו המשפטי, בהכפשת מוסדות החוק והצדק ובאיומי סגר כללי חסרי הגיון", נכתב בהודעה. "מנהיג אמיתי היה נשאר לשמור ולחזק את עמו. במקום להישאר בארץ, ולנהל את המשבר מקרוב ולהפיח אמון ותקווה בציבור, נתניהו בוחר לטוס לקצור כותרות מיותרות ומשאיר אותנו להתמודד עם כשלונותיו".
גם בתנועת הדגלים השחורים תקפו את עצם נסיעתו של נתניהו ואמרו כי "רגע לפני הכניסה לסגר, במקום להתמודד עם האסון שהמיט, נתניהו בורח לארבעה ימים של קמפיין בארצות הברית. בזמן שאנחנו לא מבינים את ההנחיות ונאנקים תחת המשבר המחריף - הוא יהיה בקוקטיילים הזויים. הניתוק וההתנהלות הכושלת שלו בלתי נסבלים. יש בישראל אזרחים ואזרחיות מדהימים שמגיעה להם הנהגה שדואגת להם. ביבי, לך ואל תחזור".
בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי נתניהו יטוס עם שאר חברי המשלחת כדי "לא לאפשר לגורמים בתקשורת להסיט את תשומת לב הציבור מהסכם השלום ההיסטורי", אך בליכוד החריפו את הטון והודיעו כי "השמאל והתקשורת מחפשים כל תירוץ להקטין את ההישג ההיסטורי של ראש הממשלה נתניהו ואף לסכן את בריאותו רק בגלל שהם לא מוכנים לסבול שהוא הביא 'שלום תמורת שלום' ולא 'שלום תמורת שטחים'".