שתף קטע נבחר

להיט הכושר שאומץ ע"י הימ"מ: אימון הקרוספיט

הם קופצים בחבל, הופכים צמיגי משאיות ומרימים משקולות - והכל במסגרת קבוצה עם מדריך שלא נותן לאף אחד לוותר. קבלו את הקרוספיט, תוכנית האימונים שבאופן מפתיע כבשה גם את היחידות המובחרות במשטרה ובצבא וגם נשים בהיריון וחולי לב

קבלו את הלהיט החדש בתחום הכושר: שיטת אימון בשם קרוספיט, שלא הייתה מביישת גם לוחמי יחידות מובחרות. בין המתאמנים אפשר למצוא אפילו נשים בהריון שמשחקות אותה ג'י.איי.ג'יין, מרימות משקולות ולא מוותרות על שום תרגיל. 

 

 

קרוספיט הוא אימון פונקציונלי, מגוון ואינטנסיבי, המשלב את כל מרכיבי הכושר הגופני תוך שימוש באלמנטים ובציוד מעולם הרמת המשקולות, התעמלות מכשירים והתעמלות קרקע. בניגוד למסגרות כושר קונבנציונליות, בקרוספיט לא עוסקים בפיתוח גוף אלא בכושר גופני ברמה גבוהה ביותר.  

 

המתאמנים בקרוספיט רצים בין כמה תחנות - מרימים משקולות, זורקים כדורי כוח, מבצעים עליות מתח, מניפים קטלבלס, הופכים צמיגי משאיות, קופצים בחבל ומבצעים עמידת ידיים, וכל זאת במסגרת קבוצתית תומכת ובליווי מדריך המקפיד על ביצוע נכון של התרגילים והוצאת מקסימום אנרגיה.

 

הימ"מ אימץ את הקרוספיט

גרג ולורן גלסמן פיתחו את שיטת האימון הזאת ב-1995 מהמועדון הקטן שלהם בסנטה קרוז שבקליפורניה. בשנת 2003 עלה האתר הרשמי של קרוספיט לראשונה לאינטרנט, ומאז נרשמה עלייה מתמדת ומהירה במספר המועדונים שנפתחו סביב השיטה ובכמות האנשים שמשתמשים בה לצורך אימון בפרטיות ביתם.  

 

הקרוספיט משמשת כתוכנית הכושר העיקרית עבור אקדמיות לשוטרים ויחידות ימ"מ, יחידות מיוחדות של הצבא, כבאים, אלופים באומנויות לחימה ואלפי ספורטאי עילית וספורטאים מקצועיים ברחבי העולם. בשנה שעברה הגיעה השיטה גם לישראל, בינתיים למועדון יחיד הפועל בהרצליה.

  

התוכנית נועדה להקנות למתאמן יכולות גופניות נרחבות ככל האפשר. "ההתמחות שלנו היא בהימנעות מספציפיות", מסביר עמרי פלד, אחד המדריכים במועדון בהרצליה. "ענפי ספורט רבים והחיים בכלל מתגמלים סוג כזה של כושר, ובמקרים רבים 'מענישים' את מי שמתמחה רק בתחום אחד. תוכנית האימון של קרוספיט מובנית להדרגתיות, ובכך מתאימה לכל אדם שנחוש להצליח, ללא צורך בניסיון קודם. השתמשנו למשל באותו בסיס רעיוני באימון של אוכלוסייה מבוגרת עם מחלות לב ובאימון של לוחמי זירה. אנחנו משנים את המשקלים ואת העצימות, אך הגישה זהה". 


"לנשים יש פחות אגו". מתאמנת בקרוספיט (צילום: עומרי פלד)

 

הנשים מתחייבות לאימון

בחודש ינואר התקיימה אליפות הארץ הראשונה בקרוספיט, שבה השתתפו 25 מתחרים. התחרות מהווה שלב ראשון בדרך לאליפות העולם שתתקיים ביולי בקרסון שבקליפורניה, ואליה מתכוננים בשלב זה כמה ספורטאים.

 

במועדון בהרצליה מתאמנות שתי נשים בהריון, האחת לקראת לידה והשנייה בשליש הראשון שלו. ההבדל העיקרי בין האימון שלהן לשאר הקבוצה הוא מידת האינטנסיביות.

 

ביצוע של כל אחד מהתרגילים תוך שמירה על רמת מאמץ בינונית, על טכניקה נכונה ועל רצף אימונים אמור לאפשר הריון ולידה קלים יותר והתאוששות מהירה בחודשים שלאחר הלידה. "נשים הן הרבה יותר יסודיות ועושות שינויי דרמטי יותר מהגברים במועדון", אומרת אחת המתאמנות. "יש להן פחות אגו והרבה יותר מסירות ברגע שהן מתחייבות".


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התוכנית מתאימה לכל אדם שנחוש להצליח"
צילום: עומרי פלד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים