שתף קטע נבחר

בדרך לדיל חדש? הממשלה תתמוך בחוק עמאר

לאחר שסוכל בשבוע שעבר, אישרה ועדת השרים לחקיקה את "חוק עמאר", המאפשר לרב ראשי להתמודד לקדנציה נוספת. הבית היהודי תמכה הפעם בהצעה לאחר שהגיעה להבנות עם אנשי הרב עמאר כי אלה יתמכו בכל מועמד מטעמה

ועדת השרים לחקיקה אישרה את ההצעה המכונה "חוק עמאר" ולפיה רב ראשי מכהן יוכל להתמודד לקדנציה נוספת בתפקיד. האישור בוועדה סולל את הדרך לאישור החקיקה בתמיכת הממשלה ולבחירתו מחדש של הרב הראשי שלמה עמאר.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית:

 

 

בשבוע שעבר סיכלה מפלגת הבית היהודי ניסיון לאשר את החוק, לאחר שלא נמצא רוב בוועדה שתמך גם בחקיקה שתסיר את ההגבלה על גיל המועמדים. במפלגה ביקשו אז לאשר את צמד תיקוני החקיקה כדי לקדם את "דיל עמאר-אריאל", שיאפשר את מועמדותו של הרב יעקב אריאל, ממנהיגי הציונות הדתית, לצד זו של הרב עמאר. בבית היהודי חששו כי אישור התיקון הנוגע לעמאר בלבד, ימנע מרב ציוני-דתי לכהן כרב ראשי, ויוביל למינויים של שני רבנים ראשיים חרדים.

 

עמאר תמורת רב ציוני

כעת, הסכימה המפלגה לתמוך בחוק, ושריה בוועדה, אורי אריאל ואורי אורבך הצביעו בעדו, לאחר שהגיעו להבנות עם אנשי הרב עמאר,

כי אלה יתמכו בכל מועמד מטעמם. עם זאת, בש"ס טוענים כי מבחינתם לא הושגה כל הסכמה עם הבית היהודי, ואנשי התנועה ציינו כי הרב עובדיה יוסף אף מתנגד להתמודדותם של חלק ממועמדי הציונות הדתית, ולכן אין סיכוי שיסכים לעסקה מסוג זה.

 

בבית היהודי חלוקות הדעות האם ניתן לסמוך על אנשי הרב עמאר שיעמדו בהסכם, ולכן תומכי הרב דוד סתיו בבית היהודי מבקשים לקדם גם את ההצעה לשינוי הרכב הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים – על פי מתווה ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) או במתכונת אחרת – באופן שיגדיל את סיכויהם של מועמדים ציוניים דתיים לזכות בתפקיד.

 

בתגובה לאישור ועד השרים לחקיקה, מסרו מקורבי עמאר כי "בשעה קשה זו כשעם ישראל מתמודד עם שסע חברתי, כלכלי ודתי שמאיים ליצור קרע בלתי הפיך בעם, זקוקים אנו למנהיגותו השקולה והאחראית של הרב שלמה משה עמאר שתישא על כתפה את עול הרבנות בציון ותשמש כראש גשר בין הקבוצות השונות באוכלוסייה בישראל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבית היהודי הגיעה להבנות עם אנשי הרב עמאר. הרב הראשי שלמה עמאר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים