שתף קטע נבחר

תעמולה חרדית לילדים: "ממלכת הרשע" נגד התורה

בין הסיפור בהמשכים, הקומיקס ושעשועי ההיגיון, דואגים במוסף הילדים של "יתד נאמן" לחינוך דור העתיד: מטרת חוק הגיוס הוא פגיעה בתורה; "הבית היהודי" היא מפלגה חילונית, "צבא ההגנה לישראל" הוא שם מצחיק, העולים מרוסיה ואתיופיה אינם יהודים - והממשלה היא "פרעה" של ימינו

התקשורת, כידוע, היא גורם מחנך - ואצל החרדים יותר מכולם. זו הסיבה להתעלמות הכמעט-מוחלטת מנושאים פליליים בעיתונות המגזר, וגם לדקדוק ולהקפדה היתירה בכל מילה שנכתבת - ובמיוחד במוספי הילדים. כעת החליט "יתד נאמן" ללכת צעד אחד קדימה, וברוח הקרב החרדית של התקופה, גם לסייע לקוראיו הצעירים לגבש עמדות פוליטיות מוצקות - בשפתם.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

ב"יתד שלנו" הפכו המסרים הרוחניים הסמויים - לאקטואליים גלויים, כאשר בין הסיפור בהמשכים, הקומיקס ושעשועי ההיגיון, הופיעו לפתע גם יאיר לפיד ונפתלי בנט. "שופרם של גדולי ישראל" לא משאיר לילדים מקום לספק: מטרת חוק הגיוס איננה שוויון בנטל, אלא פגיעה בתורה; "הבית היהודי" היא מפלגה חילונית, יו"ר "יש עתיד" – חצוף, "צבא ההגנה לישראל" הוא שם מצחיק, וממשלת ישראל היא "ממלכת הרשע".

 

"אל תנסו, כי היה לא תהיה!"

מדור "הכל בכל מכל כל", המביא מדי שבוע מקבץ של ידיעות קצרות מהעולם, בתחומים שונים, להעשרת הידע הכללי - הקדיש בגיליון חנוכה שבעה קטעים לסוגיות אקטואליות של יחסי דת-מדינה, שבהן החרדים חשים בחודשים האחרונים נרדפים. גם הכותרת נכתבה ברוח התקופה: "בימים ההם – ובזמן הזה".

 

"רק גדולי ישראל הם שיחליטו על תוכניות הלימודים!" מתוך העיתון ()
"רק גדולי ישראל הם שיחליטו על תוכניות הלימודים!" מתוך העיתון

 

בנושא השוויון בנטל נכתב: "בימים אלה מתקיימים שוב הדיונים על 'חוק הגיוס', שמטרתו לגייס אלפי צעירים חרדים

לשורות הצבא, ששמו - כמה מצחיק - 'צבא ההגנה לישראל'. הן אינם מבינים, או אינם רוצים להבין, שההגנה הטובה ביותר לעם ישראל היא לימוד התורה".

 

"יתד" מזכיר לילדים את שיח השוויון של מנהיגי המפלגות החילוניות, כשהוא כולל בהן את "הבית היהודי", ומפגין זלזול בטענתם "כאילו אין הבדל בין דם חילוני ודם חרדי". על ההצעה לקבוע מכסת עילויים שיזכו לפטור משירות נכתב: "ממש כמו שהגויים דרשו בגולה, בפולין וברוסיה", ונוכח הדרישה לסנקציות פליליות הביעו זעזוע מכך ש"המוני בני ישיבות יושלכו רח"ל (רחמנא לצלן) לכלא, יחד עם פושעים ועבריינים".

 

הילדים מתבקשים: "נסו רק לתאר לעצמכם חס וחלילה מצב שבו יסיימו בחורי הישיבות את הישיבה קטנה (ישיבה לצעירים) כשהם שקועים בעולם התורה, ומתרגשים לקראת המעבר לישיבה גדולה, לומדים במרץ ובהתלהבות כדי להצליח במבחן הקבלה לישיבה הטובה ביותר עבורם - ואז הם לובשים את המדים, ויוצאים לבסיסי הצבא למשך שלוש שנים" (לחצו כאן לקטע המלא ).

 

"כמה מהם יוכלו לחזור אחר כך לעולם הישיבות, כשהם שלמים בנפשם ובאהבת התורה שלהם? אל תנסו, כי היה לא תהיה! המחזות הללו לעולם לא יתממשו, בס"ד. זה מה שרוצה ממלכת הרשע של ימינו לעשות: להוציא את מבחר בנינו מן הישיבות, להשתיק את עולם קול התורה, אבל אין להם שום סיכוי שהדבר יתבצע".

 

"החינוך הכללי מוציא כל שנה פירות מקולקלים ומעוותים"

בהתייחס למאבק נגד לימוד מקצועות הליבה במוסדות החינוך החרדיים, מפגין העיתון בפני הילדים ביטול מדאגת "שר החינוך מ'יש עתיד" למצב ההשכלה, ובחשש כי "יגדל כאן דור חסר השכלה כללית, בור, שאינו יודע מדעים, טכנולוגיה, אנגלית ומתמטיקה".

 


לקריאת המסמך המלא - לחצו כאן

 

"משרד החינוך מנסה להכניס בכוח לימודים כלליים לת"תים (תלמודי תורה), שהם על טהרת לימודי הקודש", נכתב. "המגמה המסתתרת מאחורי הדברים היא אחת: לפגוע בלימוד התורה, להפיל את החומות שמפרידות בין החינוך הטהור ל'חינוך' הכללי, שמוציא כל שנה פירות מקולקלים ומעוותים... רק גדולי ישראל הם שיחליטו על תוכניות הלימודים!"

 

גם המחלוקת סביב גל החקיקה בנושאי דת ומדינה מובאת בפני הקוראים הצעירים, ובהקשר זה נטען כי בניגוד

להקפדה והזהירות של היהודים במהלך ההיסטוריה מפני נישואי תערובת, "בישראל של ימינו הולכים צעירים ומתבוללים בקצב מדאיג, והמצב יהיה הרבה יותר גרוע אם יתקבלו החוקים החדשים הפוגעים בפסיקה ההלכה".

 

על פי "יתד שלנו", ה"מהגרים" (כהגדרת העיתון) מברית המועצות לשעבר ומאתיופיה אינם יהודים, ומטרתם הייתה רק "לשפר את מצבם הכלכלי", אך בעוד שגדולי ישראל החמירו בנושא הגיור, "היום 'מגיירים' במדינה בקלי-קלות. צריך רק לעבור ב'מכון הכשרה לגיור', ולא להתחייב לקיים מצוות".

 

"עכשיו עומדים להקל עוד יותר את הגיור", מדווח העיתון. "כל רב עיר או רשות מקומית יהיה רשאי 'לגייר' את מי שיפנה אליו - בלי הרבה חקירות, בלי הרבה דרישות. התוצאה תהיה שה'מתגיירים' יבררו באיזה מקום נמצא רב שמקל בהלכה, והם ינהרו אליו. כך יתווספו לעם ישראל מאות או אלפי בני עם נכר".

 

ממשלת ישראל היא "פרעה של ימינו"

על "חוק צֹהר" שכבר אושר, נכתב: "עד עתה היה מקובל שזוגות נרשמים לנישואים במקום המגורים שלהם. כך יכולים הרבנים לברר עליהם פרטים שמא הם 'פסולי חיתון' חלילה... החוק החדש מאפשר להירשם בכל מקום בארץ, אצל כל רב, וכך ניתן יהיה לחפש את הרב הנוח ביותר שלא 'עושה בעיות".

 

על פי "יתד שלנו", ה"מהגרים" (כהגדרת העיתון) מברית המועצות לשעבר ומאתיופיה אינם יהודים, ומטרתם הייתה רק "לשפר את מצבם הכלכלי" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
על פי "יתד שלנו", ה"מהגרים" (כהגדרת העיתון) מברית המועצות לשעבר ומאתיופיה אינם יהודים, ומטרתם הייתה רק "לשפר את מצבם הכלכלי"(צילום: גיל יוחנן)

 

"פרעה ציווה להשליך את הילדים העבריים ליֵאור, פן ירבו", מציג "יתד נאמן" את הנושא הבא – הקיצוץ בקצבאות הילדים. "בישראל של ימינו לא משליכים ליֵאור, אבל משליכים לחיי עוני ורעב, מתוך כוונה - שלא תִּצלח - להקטין את מספר הילדים החרדים" (לחצו כאן לקטע המלא ).

 

הכותב מודה כי הקיצוץ פגע בכל המגזרים, ועל פי דו"ח המוסד לביטוח לאומי הוריד משפחות רבות אל מתחת לקו העוני, אבל מציין כי "כולם יודעי שמשפחות חרדיות, ולהבדיל - משפחות ערביות, הן ברוכות ילדים, לעומת משפחות חילוניות שמעדיפות לגדל שני ילדים וכלב".

 

"שר האוצר החצוף יאיר לפיד אמר אז בפה מלא כי הקיצוץ אינו נובע מסיבות תקציביות, כאילו אין כסף למדינה,

אלא מ'סיבות מוסריות' - 'לא לפרנס הורים שלא יוצאים עבודה'. כאילו ההורים החרדים הם עצלנים שלא רוצים לעבוד. אין לו רחמים על ילדים שממש רעבים ללחם לאכול ולבגד ללבוש – העיקר שיפסיקו ללמוד תורה".

 

עד לאיסור המילה על ידי היוונים בתקופת החשמונאים הגיע "יתד שלנו", ובהקבלה – ההגבלות על המצווה כיום בחלק ממדינות אירופה. "מצער הדבר שגם בישראל נשמעים קולות כאלה וקיימת הסתה רבה נגד המוהלים", נכתב. "שרת הבריאות מ'יש עתיד' כבר אמרה שצריך לשנות את 'הכשרת המוהלים'".

 

וגם: "באירופה מתנכלים גם להלכות שחיטה מטעמים של כאילו 'צער בעלי חיים'. בארצות כמו שוויץ קיים איסור שחיטה כבר מאתיים שנה, וארצות כמו שבדיה, נורבגיה, פולין ועוד חוקקו חוקים נגד שחיטה יהודית... גם בישראל יש מאבק של אנשי צער בעלי חיים 'לשפר את השחיטה'. צריך להתפלל שלא יגיעו לידי חוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
"אין לו רחמים על ילדים שממש רעבים ללחם לאכול ולבגד ללבוש ". על שר האוצר
צילום: אלי מנדלבאום
"יתווספו לעם ישראל מאות או אלפי בני עם נכר"
מומלצים