שתף קטע נבחר

קולולם נוסח החיילות הדתיות: שרות את התשובה לרבנים

"אנחנו שרות כדי לתת גב לכל הבנות שהתגייסו בעבר ושעומדות להתגייס": למעלה מ-200 בנות יתכנסו במוצאי השבת במכינת הקדם-צבאית לדתיות "צהלי", כדי לשיר ביחד את "בדרך שלך" - בתשובה לביקורת הרבנית המתגברת כלפיהן בחודשים האחרונים. פגשנו בהן בחזרות, רגע לפני הדבר האמיתי

 

 

קראו להן "בחורילות", האשימו אותן שהן מערערות את הצבא , מסכנות את החיילים ופוגעות במגזר – ועכשיו החיילות הדתיות שרות את התשובה: במוצאי השבת הקרוב ייערך "קולולם" יוצא דופן - למעשה, "צהלולם" - על שם המכינה הקדם-צבאית לבנות דתיות "צהלי", יוזמת האירוע.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

למעלה מ-200 בנות כבר נרשמו, כולן חיילות (בעבר, בהווה או בעתיד), שיגיעו לשיר את "בדרך שלך" של עידן עמדי במכינה השוכנת בקיבוץ הדתי עין צורים שבדרום. "אנחנו רוצות לעשות פה משהו גדול", אומרת רותם לנדאו, תלמידת המכינה וחיילת לעתיד. "אנחנו רוצות להגיד לחיילות – לאלו שיהיו ולאלו שכבר היו, ועברו כל כך הרבה קשיים בדרך – שאנחנו כאן ואנחנו תנועה שרק גדלה והולכת. אנחנו סוחפות אחרינו עוד ועוד בנות שמחפשות את הדרך שלהן".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

נדמה כי התבטאות רבנית רודפת התבטאות. בראש כולם – שמה של המכינה הקדם-צבאית בעלי. מנגד ניצבות בנות המכינה הקדם-צבאית "צהלי". "דווקא עכשיו, בתקופה שבה יש כל כך הרבה התבטאויות נגד בנות דתיות בצבא ונגד השירות הצבאי שלהן, אנחנו שרות כדי לתת גב לכל הבנות האלו שעומדות להתגייס לשירות", אומרת אלה שתשתתף ב"צהלולם".

 

בנות
בנות "צהלי" מתאמנות

 

"אנחנו רוצות להגיד להן שאנחנו תומכות בהן, ושהדרך שהן בחרו בה מלאת משמעות, ושאנחנו מאמינות בהן", היא מוסיפה. "הצבא הוא זו הזדמנות ליצור פה היכרות עם גוונים שונים בחברה. כולם צריכים להיות שם. כולם צריכים לעמוד על קו האויב, לעזור ולתת יד. אני באמת רואה בזה הזדמנות שאין כמוה באף עם אחר, ושמחה לקחת בזה חלק".

 

לנדאו לא מתרגשת מהביקורת הנשמעת מהפלגים השמרניים יותר במגזר הדתי: "אני לא מפחדת מהתגובות. כל אדם בוחר את דרכו. תמיד יהיו מתנגדים ותומכים - אך כשמשהו בפנים עמוק יודע למה אני עושה את זה, מאיפה אני באה ולאן אני הולכת – אין בי פחד".

 

בנות
שרות כדי לתמוך

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים