שתף קטע נבחר

שירן יהודי: "גיור" מוזיקלי בהליך מזורז

אחרי שזכה לתואר "שיר השנה", Shape of You הופך ל"ישיש עלייך אלוקייך" בקליפ משעשע של להקת "עניין אחר", שלוקח את המושג "שיר מגוייר" צעד אחד קדימה, היישר לבית הדין הרבני, ומגשים פנטזיה לבנות ישראל הכשרות שחולמות על שולחן שבת עם אד שירן. החלום הבא: "ששירן יראה ויצחק". צפו בבכורה

 

 

חוק הגיור כנראה לא מתייחס לזה, אבל אין ספק שמדובר באחד הגיורים המוצלחים של השנים האחרונות, לצד איוונקה טראמפ וזואי דשנל. מה שתחיל כבדיחה מוזיקלית מהסוג ששומעים רבות על רחבות הריקודים בחתונות דוסיות, מתיימר להפוך ללהיט קיץ רשמי, כאן בבכורה לגולשי ynet.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>  

 

אחרי שזכה לתואר "שיר השנה", Shape of You הופך ל"ישיש עלייך אלוקייך", בקליפ שלוקח את המושג "שיר מגוייר" צעד אחד קדימה, היישר לבית הדין הרבני, ומגשים פנטזיה לבנות ישראל הכשרות שחולמות על שולחן שבת עם אד שירן (בובת קרטון מזמרת, לצורך העניין, אבל גם טובלת במקווה בתהליך ה"גיור", א-הא).

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

נועם יעקובסון, סולן להקת "עניין אחר", אבל גם שחקן וקומיקאי - כבר הבריק בעבר עם כמה קליפים מוצלחים, למשל, כל שירי החתונות ב-3 דקות. "שאלנו את עצמנו בכנות, האם זה בכלל לגיטימי לגייר שיר?" הוא מספר.

 

עושים שמח עם אד שירן (צילום: נדב נווה)
אז איך את רואה את שולחן השבת שלך?(צילום: נדב נווה)

 

"מצד אחד, למה לא? אם זה עובד וזה נחמד, אז מה הסיפור? מצד שני, זה שיר שנכתב לעולם כל כך שונה שבלשון המעטה אינו מזוהה עם עולם הקדושה. אז התחבטנו והתלבטנו, והבנו שאין מנוס אלא מ'לגייר' את השיר באופן רישמי מול בית דין שגויס באופן במיוחד למעמד, ועל הדרך גיירנו גם את אד שירן עצמו. אם כבר אז כבר".

 

לדבריו, "דחסנו לשיר את כל פסוקי החתונה בטבעיות רבה, וזכינו לראות איך זוגות שניגנו את השיר אצלם בחתונה עפים איתו ברחבת הריקודים".

 

עושים שמח עם אד שירן (צילום: נדב נווה)
עושים שמח עם אד שירן(צילום: נדב נווה)

 

אולי שירן יראה (ויצחק!)

ליעקובסון ו"עניין אחר" יש שאיפות יומרניות, בלשון המעטה, והוא מקווה ששירן עצמו יראה ויצחק. "אנחנו רוצים להזמין את כל הגולשים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו (להקת 'עניין אחר') ולתייג בקליפ את Ed Sheeran. אולי נצליח למשוך את תשומת ליבו, מי יודע".

 

בקליפ המוצלח משתתף העיתונאי מנדי גרוזמן "שקיבל מאיתנו הסמכה מהירה לדיינות", והוא צולם ונערך על ידי נדב נוה האנדרדוסי שכבר שיתף פעולה עם הלהקה בעבר. ללוקיישן הצילום גוייסה ישיבת בת עין והרב נתן גרינברג, "שמבינים דבר או שניים בחוזרים בתשובה", אומר יעקובסון.

 

עושים שמח עם אד שירן (צילום: נדב נווה)
שקט. מגיירים(צילום: נדב נווה)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב נווה
ישיש עליך , אד שירן
צילום: נדב נווה
מומלצים