שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ברזיל: בית המשפט הורה לנשיא לעטות מסכה

ז'איר בולסונרו השתתף בהפגנות נגד הגבלות הקורונה בלי מסכה – ובאחת מהן אף נראה משתעל. כעת קבע בית המשפט: הוא חייב לעטות מסכה בפומבי בבירה ברזיליה – ואם יפר את ההנחיה יקבל קנס

אחרי שהשתתף בכמה הפגנות בלי שעטה מסכה – ובאחד המקרים אף תועד משתעל בפומבי – בית משפט בברזיל הורה היום (ג') לנשיא ז'איר בולסונרו לעטות מסכה כאשר הוא שוהה במקומות ציבוריים בבירה ברזיליה.

 

משבר הקורונה – עוד מהעולם:

חשש מגל שני: בגרמניה מחזירים את ההגבלות

סעודיה מבטלת את החג' למיליוני מוסלמים

הנשיא ישב בבית קפה בסגר - וישלם את הקנס

צרפת חזרה לקולנוע - מיניונים עוזרים לשמור מרחק

598 (צילום: רויטרס)
חייב לעטות מסכה בברזיליה. הנשיא בולסונרו(צילום: רויטרס)

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו מפגין נגד ה סגר  (צילום: AFP)
מפגין נגד הסגר, ומשתעל. בהפגנה בחודש אפריל(צילום: AFP)

בית המשפט הפדרלי בברזיליה קבע למעשה כי בולסונרו ונבחרי ציבור אחרים אינם פטורים מההגבלות שקבע מושל המחוז הפדרלי שבו שוכנת הבירה – במטרה למנוע את התפשטות הנגיף – הגבלות שלהן בולסונרו מתנגד בתוקף.

 

בסןף אפריל נכנסה לתוקף ההנחיה הדורשת מתושבי מחוז הבירה לעטות מסכות במקומות פתוחים, ובהמשך היא הוחמרה כך שמי שמפר אותה צפוי לקנס של 2,000 ריאל ברזילאי, סכום שווה ערך לכ-1,300 שקלים. בהחלטתו קבע היום השופט הפדרלי רנטו בוארלי כי אם בולסונרו ימשיך להפר את הכללים, הוא יישא בקנס הזה בכל יום מחדש.

 

בולסונרו, נזכיר, מתנגד להטלת הגבלות מחמירות כמו סגר, וטוען שהנזק שנגרם מהן לכלכלה חמור יותר מהנזק שגורם הנגיף עצמו. הוא התעמת עם מושלי מדינות המחוז שהטילו הגבלות בכל זאת, וממשיך להתנגד לכך למרות שברזיל היא כעת אחד ממוקדי ההתפשטות המהירים ביותר בעולם.

 

 

לפי שעה ברזיל מדווחת על יותר מ-1.1 מיליון נדבקים שאובחנו, ועל יותר מ-51,000 מקרי מוות מסיבוכי הנגיף. בשני נתונים אלו היא מדורגת שנייה בעולם אחרי ארה"ב, שגם נשיאה דונלד טראמפ ספג ביקורת לא מעטה על התנהלותו במשבר.

 

למרות נתונים אלו, אתמול בולסונרו שב וקרא להסרת ההגבלות על התושבים, תוך שהוא אומר ש"אולי הן היו מוגזמות מדי". בעבר זלזל בנגיף הקורונה וכינה אותו "שפעת קטנה". סקרים שפורסמו לאחרונה מראים כי התמיכה הציבורית בו פחתה בעקבות ניהול משבר הקורונה, וכן בצל החקירה שנפתחה נגדו בחשד לניסיון התערבות במערכת אכיפת החוק לטובת בני משפחתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מסכה, או קנס. בולסונרו
צילום: רויטרס
מומלצים