כשכוכב הוליוודי בסדר גודל של השחקן טום קרוז חורך את הרשתות החברתיות - אין בזה שום דבר מיוחד. ביום חמישי האחרון החלו סרטונים של כוכב "משימה בלתי אפשרית" ו"אהבה בשחקים" לקבל הרבה מאוד תשומת לב בטיקטוק - עם סרטונים, איך לומר, מוזרים משהו. קרוז צילם עצמו כשהוא מדגים משחק גולף, נופל וקם לעיני המצלמה, מספר על מפגש עם גורבצ'וב ואפילו עושה קסמים עם מטבע. הכל נראה אמיתי לגמרי, עד שמבינים שזה בכלל לא טום קרוז - אלא דיפ פייק שלו.

תחת חשבון טיקטוק בשם "דיפ טום קרוז" הועלו הסרטונים, שכבר צברו מאות אלפי צפיות ולייקים בתוך מספר ימים בלבד. הם מדגישים בצורה ריאליסטית למדי את הניואנסים של קרוז - כולל הצחוק המיוחד, תנועות הגוף והמגע בשיער.
בכל זאת, חדי העין יוכלו להבחין בשורה של גליצ'ים קטנים, כמעט בלתי נראים, שמסגירים את העובדה שמדובר בסרטונים מזוייפים: הקול של קרוז בסרטונים לא לגמרי תואם את המציאות, גם הגובה של החקיין מעורר סימני שאלה ביחס למודל האמיתי, ויש כמה רגעים שבהם אפשר לראות בבירור את הטכנולוגיה בפעולה - כמו בשניות שבהן משקפי השמש שלו נמחקות מהפריים.
כן, החקיין של קרוז עושה עבודה טובה בכל הקשור למחוות הגוף - אבל האשליה לא הייתה יכולה להיות מושלמת בלי תוספת טכנולוגיית הדיפ פייק. תוכנות לזיהוי פנים בשילוב אלגוריתמים של למידה עמוקה, מאפשרים את האשליה החזותית הזאת, שבה אפשר להלביש את פניו של טום קרוז על התנועות וההבעות של החקיין שלו.
בשנים האחרונות עם השכלול של טכנולוגיית הדיפ פייק, קרוז הפך לאחד המושאים הבולטים של יוצרי הסרטונים הללו. הסיבה די פשוטה: יש מספיק שעות מצולמות שלו מדבר, מתנועע, מגיב ומביע ברשת - גם בסרטים שלו וגם בתוכניות אירוח שונות. גם העובדה שהשנים לא ממש ניכרות על פניו של הכוכב ההוליוודי תורמת להצלחה של קרוז בתחום השנוי במחלוקת.