עד לפני כמה שנים הסמארטפונים של LG היו בין הנמכרים ביותר בעולם, אבל אחרי שחטיבת המובייל שלה הפסידה כ-4.5 מיליארד דולר בחמש השנים האחרונות, הענקית הקוריאנית שוקלת לסגור אותה לצמיתות - כך מדווח העיתון קוריאה הראלד בעקבות מייל ששלח המנכ"ל לעובדים.
2 צפייה בגלריה
סמארטפון של LG
סמארטפון של LG
הסוף מתקרב? סמארטפון של LG
(צילום: shutterstock)
"בלי קשר לשינוי הכיוון לגבי עסקי הסמארטפונים, התעסוקה תישמר, כך שאין לכם מה לדאוג", כתב קוון בונג-סאוק לעובדי החברה המודאגים מפיטורים. גורם ב-LG הסביר לעיתון קוריאה הראלד: "מכיוון שהתחרות בשוק הגלובלי של מכשירי המובייל הופכת לקשה יותר, הגיע הזמן ש-LG תקבל החלטה קרה. החברה שוקלת את כל הצעדים האפשריים, כולל מכירה, נסיגה וצמצום של חטיבת הסמארטפונים".
בעקבות הדיווח בקוריאה, פרסמה החברה הבהרה שלפיה "הנהלת LG מחויבת לקבל את ההחלטה הנכונה כדי לצלוח את האתגרים בתחום הסמארטפונים ב-2021. נכון להיום, לא התקבלה החלטה סופית בעניין".
2 צפייה בגלריה
LG ווינג
LG ווינג
LG ווינג עם המסך המסתובב
(צילום: דניס ויטצ'בסקי)
בתחילת העשור הקודם הייתה LG בין יצרניות הסמארטפונים החזקות בעולם, אבל מאז ההצלחה שלה דעכה והיא משתרכת מאחורי יצרניות סיניות כמו שיאומי, וואווי, Oppo, רילמי ואפילו לנובו. לפי נתוני חברת המחקר Counterpoint Research, ברבעון השלישי של 2020 היא מכרה 6.5 מיליון סמארטפונים ונתח השוק שלה עמד על 2 אחוזים בלבד.
יצרניות הסמארטפונים המצליחות בעולם
בשנים האחרונות מצליחה LG לזכות בכל זאת בתשומת לב עולמית בזכות סמארטפונים חדשניים ויוצאי דופן, כמו LG G8X בעל שני המסכים, או Wing עם המסך המסתובב. בהמשך השנה היא צפויה להשיק סמארטפון עם מסך נגלל, LG Rollable, שיהיה אולי הראשון מסוגו בעולם. האם הוא יהיה גם אחד האחרונים של LG? ימים יגידו. לגבי העתיד של LG כתאגיד אין מה לדאוג: החברה טרם פרסמה את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון הרביעי של 2020, אך היא העריכה שהרווח התפעולי שלה יגיע לשיא של כל הזמנים ויעמוד על כ-592 מיליון דולר - פי שישה בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019. אנליסטים מייחסים את התחזית האופטימית הזו לגידול במכירות של מוצרי חשמל ביתיים - מקררים, מכונות כביסה, שואבי אבק, מטהרי אוויר וכדומה - ומסכי טלוויזיה.