שתי הקונסולות החדשות מבית מיקרוסופט, Xbox Series X ו-Xbox Series S יושקו בישראל במקביל להשקה בארה"ב ואירופה, ב-10 בנובמבר. מחיר ה-Series X, היקרה מבין השתיים, יעמוד על 2,199 שקלים, זאת כשמחירה בארה"ב הוא 499 דולרים לפני מיסים. מחיר ה-Series S בישראל יהיה 1,349 שקלים, כשמחירה לפני מיסים בארה"ב הוא 300 דולרים.
Xbox Series X Xbox Series X
האחות הגדולה. Xbox Series X
(צילום: מיקרוסופט)
אקס-בוקס סדרה Sאקס-בוקס סדרה S
Xbox Series S. מחיר נגיש יותר
(צילום: מיקרוסופט)
ההבדלים בין שתי הקונסולות הם בעיקר בכוח העיבוד הגרפי שלהן. ה-Series X היקרה-יותר מיועד לשחקנים שרוצים להריץ את משחקיהם ברזולוציית 4K וקצבי רענון גבוהים. ה-Series S הזולה יותר מעבדת את המשחקים ברזולוציית HD.
גיימי gamey
שתי הקונסולות מהוות חלק חשוב באסטרטגיית המשחקים של מיקרוסופט, הנשענת על השילוב בין מכונות משחקים לבין שירות ה-Game Pass שלה, שמאפשר לקבל תמורת דמי מנוי חודשיים גישה למאות משחקים. השירות זמין כיום הן ל-Xbox One והן למחשב האישי, וכל המשחקים החדשים של מיקרוסופט מגיעים אליו במקביל להגעתם לחנויות.
סוני פלייסטיישן 5סוני פלייסטיישן 5
פלייסטיישן 5. גם היא תגיע בקרוב
(צילום: סוני)
אמש הכריזה החברה כי בעלי מנוי Game Pass למחשב ו-Game Pass Ultimate שכולל הן את המחשב והן את האקס-בוקס, יקבלו בקרוב ללא תוספת תשלום גם מנוי לשירות EA Play של ענקית המשחקים EA, ובמסגרתו גישה ליותר מ-60 משחקים נוספים.
סוני, מתחרתה הגדולה של מיקרוסופט בתחום מכונות המשחקים, צפויה להשיק גם היא בסתיו הקרוב את הקונסולה הבאה שלה, פלייסטיישן 5. עם זאת, תאריך השקתה ומחירה טרם נחשפו.