100 שקלים לתוצאה מזויפת של בדיקת קורונה, 300 שקלים לתעודת התחסנות או החלמה: קבוצת טלגרם מאפשרת לחוזרים מאוקראינה, לחיילים ולכל המעוניין לרכוש מסמכים מזויפים המאפשרים לעקוף את ההגבלות סביב מגפת הקורונה. הקבוצה, ששמה שמור במערכת, נחשפה על-ידי חוקרי הגנת הסייבר של חברת צ'ק פוינט שהעבירו את הממצאים ללהב 433 במשטרה.

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

2 צפייה בגלריה
קבוצת טלגרם למכירת תעודות קורונה מזויפות
קבוצת טלגרם למכירת תעודות קורונה מזויפות
התעודות המזויפות שפורסמו בקבוצה
(צילום: shutterstock)
הקבוצה החלה לפעול כבר בחודש יוני. "מפחדים לעשות בדיקה ולצאת חיובי? שהטיול יהרס. בדיקות קורונה שליליות מתקבלות בשדה התעופה ובכל מקום שבו יש הצורך להציגם", נכתב בהודעה שפורסמה על ידי מנהלי הקבוצה בחודש יולי. בהמשך הוצגו תעודות התחסנות ובדיקת קורונה שלילית מזויפות לדוגמה. לטענת המנהלים, קוד ה-QR על המסמכים המזויפים שהוא מוכר תקין. בשבועות האחרונים החלה הקבוצה להציע בדיקות קורונה שליליות מזויפות הכתובות באוקראינית, עבור ישראלים החוזרים מאומן. המחיר: 100 שקלים. נזכיר כי כ-30 אלף חסידים בילו את ראש השנה באומן, בתפילות ליד ציון קברו של רבי נחמן מברסלב, ובדיקות ה-PCR המהירות שביצע מד"א במדינה הצביעו על שיעור חיוביים גבוה - 13.5%. במשטרה חושדים שמאות זייפו אישורי בדיקה שלילית לקורונה על מנת לשוב לישראל. 117 מהנוחתים מאוקראינה זומנו לחקירה בגין זיוף ומרמה והפצת מחלה בנסיבות מחמירות. החל מ-10 בספטמבר גם חיילים יכולים לרכוש בדיקות מזויפות שנראות כמו אלה שמספק חיל הרפואה. "כל הכבוד לצה”ל", כתב המוכר, "בדיקות קורונה לחיילים שלנו. תוקף הבדיקה 72 שעות. מחיר לטופס 100 ש"ח".
2 צפייה בגלריה
קבוצת טלגרם למכירת תעודות קורונה מזויפות
קבוצת טלגרם למכירת תעודות קורונה מזויפות
התכתבות עם המוכר
"אנחנו עוקבים אחרי זיופים של בדיקות קורונה וחיסוני קורונה מנובמבר 2020 ורואים כיצד התחום הזה מתפתח", אומר עודד ואנונו, ראש מחלקת חולשות מוצרים בצ׳ק פוינט. "מה שהתחיל כקבוצות של האקרים בדארקנט עבר למסחר חופשי באפליקציות מסרים דוגמת טלגרם, בקבוצות שמכילות לעיתים מאות אלפי בני אדם. בימים האחרונים גילינו את המכירות ביחס לאוקראינה אגב ראש השנה באומן. ניתן לראות כמה בקלות ניתן לזייף בדיקת קורונה וכך להיכנס לישראל למרות שחולים במחלה". ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה.