אילון מאסק, מנכ"ל טסלה והאיש העשיר ביותר בעולם, ממשיך לעשות שינויים נרחבים ברשת החברתית שרכש לאחרונה: מאסק שלח אמש (רביעי) מייל לעובדי טוויטר בו הודיע כי העבודה מרחוק מבוטלת באופן מיידי וכי הוא מצפה מכל עובד להיות במשרד לפחות 40 שעות בשבוע. כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בנוסף, על פי הדיווח, מאסק הודיע הכין את העובדים כי הם עומדים בפני "זמנים קשים" ואמר כי הוא מצפה שמחצית מההכנסות של טוויטר יגיעו מתוכנית המנויים החדשה שהתניע, במסגרתה כל מי שמשלם שמונה דולרים בחודש יקבל אימות בצורת וי כחול.
1 צפייה בגלריה
אילון מאסק, טוויט
אילון מאסק, טוויט
אילון מאסק לצד הלוגו של טוויטר
(צילומים: EPA, AP)
מדובר בשינוי נוסף שמאסק מבצע בתוך כשבועיים בלבד מאז שהשלים את רכישת הרשת החברתית, בה הוא פעיל מאוד בעצמו בתור משתמש זה שנים. בשבוע שעבר החל מאסק בפיטורי ענק שצפויים לכלול כמחצית מהעובדים - 3,700 אנשים בסך הכל, אם כי זמן קצר לאחר מכן ביקשה החברה מחלק מאותם עובדים לחזור.
במייל שנשלח לעובדי טוויטר יום לפני תחילת הליך פיטורי הענק, נכתב: "ביום שישי, ב-09:00 שעון החוף המערבי בארה"ב (18:00 שעון ישראל), עובדים יקבלו מייל תחת הכותרת 'תפקידך בטוויטר'. עובדים שיישארו בחברה יקבלו על כך הודעה במייל החברה שלהם; אלה שיפוטרו יקבלו הודעה במייל הפרטי".
עוד נכתב במייל: "במטרה להעלות את טוויטר על דרך המלך, אנו נדרשים לעבור את התהליך הקשה של קיצוץ כוח האדם, החל מהיום. אנו יודעים כי תהיה לכך השפעה על מספר האנשים שתרמו משמעותית לטוויטר, אבל צעדים אלה, לצערנו, הכרחיים כדי להבטיח שהחברה תצעד קדימה. אנו מבינים כי מדובר בחוייה מאתגרת, בין אם אתם מושפעים מכך ובין אם לאו. אנו אסירי תודה לכל העובדים שתרמו לטוויטר, ומודים על הסבלנות בזמן שאנו מתקדמים עם ההליך".
הפנייה לעובדים לחזור מדגישה כמה נמהר וכאוטי היה תהליך הפיטורים. "בנוגע לצמצום כוח העבודה של טוויטר, לרוע המזל אין ברירה כאשר החברה מפסידה ארבעה מיליון דולר ביום", צייץ מאסק בשישי. בטוויטר נותרו כ-3,700 עובדים ומאסק דוחף אותם לפעול במהירות להשקת מאפיינים חדשים, מה שהביא כמה מהם לישון במשרד כדי לעמוד ביעד.
במקביל, לפי דיווח שפורסם ב-CNBC, מאז הרכישה מנהלים בחברה הנחו את העובדים שכן נשארו לעבוד משמרות של 12 שעות ואפילו שבעה ימים בשבוע, המקבילים לשבוע עבודה של 84 שעות, וזאת כדי שיעמדו ביעדים שהציב הבעלים החדשים.