בעקבות השתלטותו של אלון מאסק על טוויטר, ולאחר פיטורי כמחצית מעובדי החברה ביום שישי, פונה כעת החברה לעשרות שפוטרו בבקשה שיחזרו למשרותיהם. לפי דיווח בבלומברג, על פי שני מקורות בחברה, חלק מהעובדים פוטרו בטעות ואחרים פוטרו לפני שההנהלה הבינה שעבודתם וניסיונם נחוצים ליצירת המאפיינים החדשים שאילון מאסק הגה.
טוויטר פיטרה קרוב ל-3,700 עובדים השבוע בהודעת מייל על מנת לחסוך עלויות בעקבות הרכישה שנסגרה בסוף אוקטובר. עובדים רבים שמעו על פיטוריהם רק לאחר שנחסמה גישתם למערכות החברה, כמו האימייל וסלאק.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
1 צפייה בגלריה
אילון מאסק
אילון מאסק
אילון מאסק
(צילום: רויטרס)
הפנייה לעובדים לחזור מדגישה כמה נמהר וכאוטי היה תהליך הפיטורים. "בנוגע לצמצום כוח העבודה של טוויטר, לרוע המזל אין ברירה כאשר החברה מפסידה ארבעה מיליון דולר ביום", צייץ מאסק בשישי. בטוויטר נותרו כ-3,700 עובדים ומאסק דוחף אותם לפעול במהירות להשקת מאפיינים חדשים, מה שהביא כמה מהם לישון במשרד כדי לעמוד ביעד.
בתוך כך, לפי דיווח הבוקר מרויטרס, מאסק הודיע שמשתמשים בטוויטר שיתחזו לאנשים אחרים מבלי לציין בבירור שמדובר בפארודיה, יושעו לצמיתות מהרשת החברתית, ללא אזהרה מוקדמת.
מאסק צייץ שבעבר טוויטר נהגה להזהיר משתמשים לפני השעיה, אך מכיוון שכעת יבוצע "אימות נרחב" למשתמשים, לא תהיה אזהרה ולא יהיו חריגים לכך. לדבריו, כל שינוי שם בפלטפורמה יביא לאובדן זמני של סימן הביקורת המאומת, שכחלק ממינוי "טוויטר בלו" יעלה בקרוב 7.99 דולר בחודש ויעניק למנויים וי כחול לאימות החשבון שלהם.