בזק תחבר לראשונה לקוחות פרטיים לסיבים אופטיים. זאת אחרי שהתמהמה בחיבור לקוחות פרטיים לאינטרנט המהיר במיוחד והותירה את השוק בידי פרטנר, סלקום ואנלימיטד. היא לא חושפת מחירים, בינתיים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
החברה הכריזה שתחבר לקוחות תוך מספר שבועות בלבד, לאחר שדירקטוריון החברה אישר אתמול בערב (שני) את הכניסה לפרוייקט הסיבים.
1 צפייה בגלריה
מטה בזק מגדל עזריאלי תל אביב
מטה בזק מגדל עזריאלי תל אביב
מטה בזק מגדל עזריאלי תל אביב
(צילום: דוברות בזק)
מבזק נמסר: "מדובר במהלך בעל השפעות מרחיקות לכת על שוק האינטרנט בישראל, ועל הכלכלה והמשק הישראלי כולו. כבר היום בזק היא הספק המוביל של סיבים אופטיים לעסקים, מוסדות חינוך, רפואה ועוד בהיקפים גדולים ובכל נקודה בישראל, ועתה הפעילות מתרחבת גם ללקוחות פרטיים".
עוד הודיעה כי תחל כבר בימים הקרובים בתכנון ובביצוע פרישה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך שנת 2021, במטרה לחבר מאות אלפי בתים.
"לצורך הפרוייקט, בזק נערכת לקליטה של אנשי תשתית וטכנאים, במטרה לעבות את מערך השטח של החברה. לאחרונה הכריזה בזק גם על השקה קרובה של קצב גלישה חדש, העומד על 200 מגה (שמתחרה במהירות דומה בהוט) ברשת הקיימת ובמקביל לחיבור רשת הסיבים. קצב הגלישה החדש יושק בקרוב בישובים רבים במרכז ובפריפריה", הוסיפו בחברה.
אתמול פורסם, כי הוט נכנסת לשותפות עם חברת החשמל וסלקום במיזם הסיבים IBC. במסגרת המהלך, תרכוש 23% ממניות המיזם לפי שווי של 800 מיליון שקל. על IBC מוטלת חובה לפרוס 40% מהמדינה בתוך עשור, אך החברה צופה שתגיע ליעד זה בתוך שנתיים וחצי. אתמול אושר בממשלה מתווה הסיבים המסיר מעל בזק את חובת הפריסה הכלל ארצית בכפוף למגבלות.