כוונות טובות, עיתוי גרוע: חברת סלקום פרסמה היום (ג') כי עובדיה ישבתו לאות מחאה ובעד "דו קיום, אחווה ואהבת חינם". החברה פרסמה מודעה הקוראת לעובדים לשבות: "אל תתנו לקומץ קיצוניים לקבוע לנו את סדר היום".
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
למרות שסלקום לכאורה לא נקטה עמדה בעד שום צד, עיתוי ההשבתה בעייתי: היום קראה ועדת המעקב של ערביי ישראל לא לצאת לעבודה לשם הזדהות עם שייח ג'ראח ואל אקצה. צרכנים קישרו בין המחאה המלאכותית של סלקום כצעד תדמיתי שהחברה נקטה לבין המחאה של המגזר הערבי - וראו בכך חוסר תמיכה בחיילים ותמיכה במגזר הערבי על חשבון המגזר היהודי.
מאז הפרסום על השבתת המחאה, שאירעה היום בצהריים בין 13:00 ל-14:00, החל גל של צרכנים זועמים נגד החברה ושמועות על גל של מתנתקים, עד כדי כך שמניית סלקום נפלה בכ-2%. סלקום היא הבעלים של סלקום TV, גולן טלקום, נטוויז'ן ושותפה בחברת הסיבים אנלימיטד.
לקוחות קראו לחברה "תומכי טרור" בעמוד הפייסבוק שלה וכתבו: "אתם משביתים לשעה, אנחנו משביתים לצמיתות". או "כשנפלו רקטות על אזרחים תמימים לא עשיתם שביתה". עוד כתבו: "אני וכל המשפחה שלי (שבעה מכשירים) מתנתקים מכם היום". חלק מהלקוחות קוראים לסוכני מכירות של פרטנר, פלאפון ו-HOT לפנות אליהם כדי שיעבירו את המנויים שלהם לחברות הללו.

חברות התקשורת: "יש הצפה של פונים, אבל ייתכן שבסוף רק אלף יעזבו"

באחת מחברות התקשורת מסרו ל-ynet שיש תנועה דרמטית של לקוחות שפונים לחברה. "יש הצפה של פונים, גל מטרף של פניות, אנשים רועשים וזאת לא מחאה שקטה, אבל ייתכן שבסופו של דבר יהיו רק אלף איש ולא יותר שיעזבו. בסוף יכול להיות שזה לא יפגע בהם עסקית". באחת מחברות הסלולר אמרו ל-ynet כי יש עלייה במצטרפים לחברה שעזבו את סלקום, אבל לא מדובר בגל מאסיבי של עזיבות.
בענף התקשורת חושבים שעושים לינץ' בסלקום. "הם טעו טעות מרה עם השביתה הזאת ובזה שהוציאו הודעה לעיתונות אבל הם לא מגיבים בכלל ברשתות החברתיות ונותנים למשבר להתגלגל, כשמלבים אותו גורמים בימין עם הרבה מאוד עוקבים ברשתות".
2 צפייה בגלריה
(צילום מסך מפייסבוק)
ואכן, חברי כנסת מהימין מצטרפים או מובילים את כתישת החברה: ח"כ בצלאל סמוטריץ (הציונות הדתית) צייץ בתגובה: "סלקום מתנתקת מעם ישראל, עם ישראל מתנתק מסלקום". גם ח"כ אופיר סופר הגיב למודעה וכתב: "בושה וחרפה סלקום. במקום להזדהות ולתמוך בתושבי הדרום וחיילי צה"ל, החלטתם לתמוך בשביתה שהיא על מה, על פרעות ביהודים?! תתביישו".
בהמשך לכך הודיעו מועצות גוש עציון, בנימין, ושומרון, כי הן מבטלות את כל המינויים של חברת סלקום שקשורים למועצות.
בסלקום הודו כי מדובר היה בעיתוי שגוי: "ההתכנסות היום הייתה בקריאה לדו קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים".
עוד הוסיפו: "סלקום היא חברה ישראלית שמשרתת את כלל תושבי המדינה בעתות רגיעה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו הימים הקשים שבהם אנו נמצאים. בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים. אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה"ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת. נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה"ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום".