חברת סלקום תשיק היום (ג') שלוש חבילות חדשות לאחר האטה בקצב גיוס מנויי הטלוויזיה, העיקרית שבהן חבילת טריפל שמגלמת את חבילות הספורט פרימיום בהוזלה ניכרת. החבילה תעלה 199 שקל בחודש, לעומת חבילת הטריפל הבסיסית שעולה 159 שקל בחודש.
המשמעות היא, שעל חבילת הספורט של צ'רלטון שעולה 67 שקל לחודש, ועל חבילת הספורט של ספורט 5 שעולה 52 שקל לחודש, תגבה החברה 40 שקל. הקאץ': המבצע למצטרפים חדשים בלבד, כאשר לקוחות קיימים יחויבו בדמי מעבר של 199 שקל.
סלקום הציגה ברבעון הראשון של 2020 שפל בגיוס לקוחות חדשים שעמד על 2,000 בלבד, במקביל למחיקה של 14 אלף מנויים "לא פעילים" (מנויי סלולר שקיבלו אפליקציית tv ולא הפעילו אותה). בנוסף, יצאו בחודש האחרון מתחרותיה של סלקום במבצעים חדשים: yes השיקה ממיר אנדרואיד חדש ופרטנר השיקה שיתוף פעולה עם נטפליקס להטמעת התכנים בממשק שלה. פרטנר, עם יותר מ-200 אלף מנויי טלוויזיה, מתקרבת בצעדי ענק למצבה של מתחרתה סלקום, שהשיקה את השירות שנתיים וחצי לפניה ועומדת על 246 אלף מנויים.
ההתמקדות של סלקום בחובבי הספורט יכולה אולי לנבוע מכך שרבים מהלקוחות נטשו את חבילות הספורט בתקופת הקורונה. סלקום, כמו גם HOT ו-yes, המשיכה לחייב לקוחות על ערוצי הספורט בתשלום על אף שבחודשים אפריל-מאי לא התקיימו משחקים. כנגד שלושת החברות הוגשו שתי בקשות לתביעות ייצוגיות בנושא. פרטנר היא החברה היחידה שהודיעה מיוזמתה שלא תחייב לקוחות עבור ערוצי הספורט בתשלום.
כעת, עם חזרתן של הליגות הבכירות באירופה לפעילות, תסבסד סלקום, שמחויבת לצ'רלטון למיליוני שקלים, את עלות החבילות ללקוחות שיחזרו, אם כי הם ידרשו לדמי מעבר כאמור. ההערכות הן כי יש 250-200 אלף מנויים בשוק לאחת מחבילות הספורט בתוספת תשלום, וכי מחצית מהם ביטלו את המנוי.
פטריק דרהי, הבעלים של חברת אלטיס השולטת ב-HOT, הודיע בחודש שעבר שכבעל זכויות שידור של ליגת האלופות, אין בכוונתו לשלם לאופ"א על תוכן שלא קיבל. נראה שאת המסר הזה לא העביר מטה לחברה הבת, שכאמור בחרה דווקא להמשיך ולגבות מלקוחותיה תשלום עבור ערוצי הספורט.
2 צפייה בגלריה
אבי גבאי
אבי גבאי
מנכ"ל סלקום, אבי גבאי
(צילום: אבי מועלם)

חבילה אטרקטיבית בהשוואה למתחרות

זו לא הפעם הראשונה שסלקום יוצאת במבצעים אגרסיביים על חבילות הספורט של צ'רלטון, המחזיקה בליגת הפרמייר האנגלית ובליגת העל הישראלית, ושל RGE, בעלת ערוצי ספורט 5, המחזיקה בליגת האלופות האירופית. לקראת פתיחת משחקי היורו בחודש מרץ, הציעה החברה את שתי החבילות במחיר של 19.9 שקל בחודש כל אחת. בבלאק פריידיי הציעה החברה את שתי החבילות ללא עלות למשך שנה, וחודש לפני כן הציעה את שתי החבילות ב-59 שקל לחודש למשך שנה.
בהשוואה למתחרות, סלקום מציעה חבילת ספורט אטרקטיבית. HOT מציעה את ערוצי ספורט 5 ללא עלות לשלושה חודשים (ללקוחות חדשים) ואז ב-19.9 שקל לחודש, כשלאחר שנה המחיר קופץ ל-52 שקל לחודש. את ערוצי צ'רלטון מציעה HOT ב-74 שקל לחודש. yes מציעה את ערוצי ספורט 5 ב-60 שקל לחודש ואת ערוצי צ'רלטון ב-75 שקל לחודש. פרטנר לא משווקת את ערוצי צ'רלטון, ואת ערוצי ספורט 5 מציעה ב-29 שקל לחודש.
המבצע על חבילות הספורט לא יוצע למי שמעוניין בשירות טלוויזיה בלבד, אלא רק בטריפל, ולא ניתן יהיה לקבל כל חבילה בנפרד. המחיר כרגע לא יוגבל בזמן, כלומר לא ישתנה אוטומטית לאחר שנה, ויכלול ממיר 'מאסטר בוקס' אחד (ממיר הכולל אפליקציות מובנות כמו נטפליקס ואמזון פריים - בתשלום נפרד לשירותים). כל ממיר מאסטר נוסף יעלה 29 שקל וממיר רגיל יעלה 19 שקל. החבילה תוצע עם אינטרנט במהירות 100 מגה על תשתית בזק או עד 500 מגה בתשתית סיבים אופטיים של IBC, ועם 3,600 דקות שיחה בטלפון הקווי. התקנה תעלה 49 שקל. כמו כן, סלקום תשיק היום חבילת טלוויזיה בלבד ב-99 שקל עם 3 ממירים ללא עלות, וכן חבילת טריפל משפחה ב-179 שקל עם 3 ממירים ללא עלות.