התוכנית הכלכלית באולפן ynet: מנהל רשות המיסים עונה על השאלות שלכם
(צילום: חגי דקל)

בנק ישראל הודיע כי כל סניפי הבנקים ייפתחו לקבלת קהל עד יום רביעי השבוע (13.5). בסניפים יינתנו כלל השירותים שניתנו ערב משבר הקורונה בישראל.
השירותים הבנקאיים יינתנו בכפוף לתיאום תור מראש. עם זאת, התאגידים הבנקאיים נדרשים לתת מענה ללא תיאום תור מראש לאוכלוסיות מסוימות. למשל, אזרחים ותיקים, וכן במקרים דחופים. פירוט אודות המצבים בהם ניתן להגיע ללא תיאום תור מראש יפורסמו באתרי הבנקים.
בתוך כך, התקנות לשעת חירום לא הוארכו ביחס למערכת ההוצאה לפועל, ולכן המערכת תפעל החל מיום 11.5 במתכונת רגילה וניתן יהיה לנקוט הליכים מכל סוג בכפוף למספר תנאים.
2 צפייה בגלריה
בנקים
בנקים
בנקים
(צילום: עידו ארז ורויטרס)
כך למשל, לא תותר פעילות ביצוע צווי הבאה (צו המורה להביא חייב שלא משתף פעולה עם ההליכים) בפני רשמי ההוצאה לפועל עד לתאריך 31.05, בשל הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. עם זאת, אין מניעה להגיש בקשות לצווי הבאה לרשמי ההוצאה לפועל.
2 צפייה בגלריה
הוצאה לפועל
הוצאה לפועל
הוצאה לפועל
(צילום: רשות האכיפה והגבייה)
עוד עולה כי התייצבות חייבים על פי חוק ההוצאה לפועל בפני רשם, תותר. יש להציג לבטחון בכניסה את האזהרה/התראה ולציין כי החייב הגיע להתייצב בפני רשם. ההתייצבות תתבצע בתאום מול מזכירות שירות לחייב ובכפוף למכסת המבקרים המורשית בכל לשכה.
באשר לעיקול ברישום ותפיסת מיטלטלין פרטי: לא תותר הפעילות עד לתאריך ה-31.05.20.
כמו כן ביצוע מסירות אזהרה לחייבים מאושר תוך עמידה בתו הסגול. ומה לגבי דיונים בהוצאה לפועל? דיונים בפני רשמי ההוצאה לפועל יתקיימו כרגיל תוך עמידה בתו הסגול אלא אם כן יקבלו הצדדים הודעה אחרת. יש להגיע לדיונים מצוידים במסיכה ולהציג לבטחון בכניסה את הזימון לדיון.

פורסם לראשונה: 14:47, 10.05.20