סלקום דיווחה הבוקר (ה') על רווח רבעוני ראשון אחרי תשעה רבעונים הפסדיים רצופים. זאת כשברקע קריאות מצד גורמים בימין לחרם כנגד החברה, בעקבות שעת השביתה שעליה הכריזה, במקביל לשביתת המחאה של הציבור הערבי.
החברה, בניהולו של אבי גבאי, שנכנס לתפקיד בינואר אשתקד, סיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 7 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 43 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
2 צפייה בגלריה
סניף סלקום במודיעין
סניף סלקום במודיעין
סניף סלקום
(צילום: רונן כרם)
הכנסות סלקום ברבעון הראשון עמדו על 1.033 מיליארד שקל, צמיחה של 16% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. העלייה מוסברת בין היתר באיחוד מלא של תוצאות גולן טלקום, שסלקום השלימה את רכישתה באוגוסט אשתקד. הרווח התפעולי של החברה זינק פי 2.8 ל-50 מיליון שקל, למרות פגיעה שנרשמה בחברה כתוצאה מירידה בהכנסות משירותי נדידה - תוצאה של משבר הקורונה שהקטין משמעותית את כמות היציאות של ישראלים לחו"ל ושימוש בשירותים אלה.
מספר מנויי הסלולר של סלקום עמד בסוף הרבעון הראשון על 3.23 מיליון לעומת 2.74 מיליון בסוף הרבעון המקביל ב-2020, עלייה שנובעת מרכישת גולן טלקום. ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי (ARPU) נשחקה בכ-2% ל-47.4 שקל.
2 צפייה בגלריה
אבי גבאי
אבי גבאי
מנכ"ל סלקום, אבי גבאי
(צילום: אלכס קולומויסקי)
במגזר הנייח של החברה, שכולל את התקשורת הקווית ושירותי סלקום TV רשמה החברה צמיחה של 6.5% במספר מנויי האינטרנט לכ-297 אלף ומספר מנויי סלקום TV לסוף התקופה עמד על 254 אלף, צמיחה של 3.3%. למרות הגידול במספר הלקוחות, הכנסות החברה משירותי תקשורת נייחת ירדה ברבעון הראשון ב-8% ל-267 מיליון שקל.
הדו"חות ברבעון זה כללו רווח חד פעמי של 14 מיליון שקל בעקבות השלמת העסקה להכנסתה של HOT לשותפות במיזם פריסת הסיבים האופטיים של IBC.
בנוסף לכך סלקום דיווחה על הכנסות נוספות של 13 מיליון שקל על פריסת סיבים לטובת IBC. בחברה מבהירים כי הכנסות אלו צפויות לרדת משמעותית במחצית השנייה של השנה לאור השלמת העסקה.
בגזרת הסכסוך העסקי עם אקספון של חזי בצלאל, שעמה יש לסלקום הסכם שיתוף רשתות, ציינה החברה כי נכון להיום אקספון ממשיכה לא לשלם את הסכומים שאליהם היא מחויבת מהסכם השיתוף ומשלמת באופן חלקי בלבד.
יתרת החוב של אקספון לחברה, לפי סלקום, עומדת על 55 מיליון שקל. אקספון טוענת מנגד כי מיזוג סלקום וגולן הביא לשינוי בתנאים של הסכם שיתוף הרשתות שנחתם בין שלוש הרשתות ולפיכך הסכומים הנדרשים מצד סלקום אינם תואמים את המציאות.