חברת אספרסו קלאב הגישה תביעה בבית המשפט המחוזי בת"א נגד חברת אספרסו מור מבית שאן ובעליה, בני משפחת אובניש, בטענה להעתקת עיצוב. התביעה, בסך 2.5 מיליון שקל, הוגשה באמצעות עורכי הדין יוסי מרקוביץ', נתניאל אגו ואסף טננבאום ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ. החברה הגישה גם בקשה לצו זמני המורה לעצור את השיווק והמכירות של מוצרי אספרסו מור.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
אספרסו קלאב משווקת ומפיצה מוצרים בתחום מכונות הקפה וקפסולות הקפה. לטענתה, אספרסו מור "מעתיקה בבוטות" את האריזות של מוצריה ומפרה זכויות יוצרים של אחת מסדרות הדגל של אספרסו קלאב, קפסולות למכונות CAFFITALY שהיא משווקת בישראל.
אספרסו מור, אספרסו קלאבאספרסו מור, אספרסו קלאב
אספרסו מור (מימין), אספרסו קלאב
(צילום: יח"צ)
לטענתה, הצבעוניות שלהן הועתקה, וכך גם מוטיב ספל הקפה המאויר. כמו כן, לטענתה, אספרסו מור משתמשת לכאורה בסימן מסחר רשום דומה לזה של אספרסו קלאב: קפסולה הפוכה דמויית כובע. לפי הנטען, אספרסו מור מוכרת "אריזות מזויפות הזהות כמעט לחלוטין לאריזות מוצרי אספרסו קלאב ומטעה צרכנים". לטענתה, היא גילתה את הדמיון בין המוצרים בעקבות תלונות צרכנים.
מאספרסו מור נמסר בתגובה: "אנו דוחים את הטענות המשפטיות שהעלתה אספרסו קלאב, ואין ספק כי הן יידחו בבית המשפט. זו אינה הפעם הראשונה שאספרסו קלאב מנסה לפגוע בשמה הטוב של אספרסו מור באמצעות תביעות קנטרניות וחסרות שחר".