אל על בודקת את המשקיע הפוטנציאלי: דירקטוריון אל על דורש הבהרות לגבי הסדר הנוגע להונאת ביטוח לכאורה, של רשת הסיעוד של קני רוזנברג בניו יורק, אביו של אלי רוזנברג, המשקיע שמעוניין לרכוש את 45% ממניות אל על תמורת 75 מיליון דולר. עד כה דחה הדירקטוריון את ההצעה.
בא כוחו של דירקטוריון אל על, עו"ד דורי קלגסבלד שלח היום (ב') מכתב לבא כוחו של אלי רוזנברג, משרד עוה"ד שיבולת, בהמשך לדרישתו של רוזנברג שדירקטוריון אל על יזמן אותו לדון בהצעת הרכישה שלו.
1 צפייה בגלריה
אלי רוזנברג ברקע מטוס אל על
אלי רוזנברג ברקע מטוס אל על
אלי רוזנברג ברקע מטוס אל על
(צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק)
במכתב נאמר: "לצערנו מרשך (אלי רוזנברג – נ"ז) לא עונה לשאלות שנשאל, כגון האם למעשה מייצג אלי רוזנברג בעסקה את אביו קני רוזנברג? לא הוגש לנו פירוט לגבי יכולותיו הכספיים ולא לשאלה האם הסכום שהופקד בנאמנות בחשבונך יחולט על ידי אל על אם רוזנברג יחליט שלא לבצע את העסקה.
"כמו כן בימים האחרונים הובא לידיעתנו קיומו של הסדר מחודש אוגוסט 2018 בין CPHL - חברה שבבעלות קני רוזנברג לבין ממשלת ארה"ב ומדינת ניו יורק. ממשלת ארה"ב טענה כי החברה הגישה וגרמה לצדדים שלישיים להגיש תביעות כוזבות לקבלת כספים מרשויות המדינה. במסגרת ההסדר, לצורך סילוק טענת תרמית שנטענה בו, CPHL הסכימה לשלם לממשלה ומדינת ניו יורק פיצוי בסך של 1.65 מיליון דולר לסילוק הטענות לפיהן רימתה את המדינה. מרשתי מבקשת לקבל לעיונה את כתבי הטענות, הקשורים להליך הנ"ל בהם מפורטות טענות ממשלת ארה"ב כנגדכם".
בהתייחסותו לבקשת אלי רוזנברג לדון עם הדירקטוריון על הצעתו משיב הדירקטוריון: "כדי להסיר צל של ספק כאילו הדירקטוריון מסרב לפגוש במרשך, הדירקטוריון הסכים לקיים פגישה, ומבקש כי מרשך רוזנברג יהיה נוכח אישית בפגישה".
לאחרונה פורסם מטעמו של אלי רוזנברג כי התקבל אור ירוק מרשות החברות לגבי מועמדותו לרכוש את אל על, אם כי בהמלצה שנתנה הרשות יש התניות כמו מסמכים שאלי רוזנברג צריך להציג לגבי אזרחותו או תושבותו כישראלי.