תזכורת: איקאה פתחהה מחדש את הסניפים
(צילום: אבי חי)
החזרה לשגרה לא באה לידי ביטוי באיקאה. לכלכליסט נודע כי הרשת שרק השבוע פתחה את הסניף בבית שמש, החמישי שלה בישראל, לא החזירה עד כה חלק מעובדיה מחל"ת. על פי הערכות, מדובר במאות עובדים, להם הודיעה אתמול (ב') החברה שלא יחזרו לעבודה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
באמצע חודש מרץ, הוציאה איקאה מאות עובדים לחל"ת ואף דרשה מהם להשיב לה את הרכב והטלפון הנייד שקיבלו ממנה במסגרת תפקידם. אי החזרת העובדים מטרידה בעיקר על רקע העובדה שאיקאה הייתה הרשת הראשונה שקיבלה היתר לשוב לעבודה סדירה, תחת מתווה ההקלות הראשון שגובש אחרי פסח.
1 צפייה בגלריה
איקאה ראשון לציון
איקאה ראשון לציון
איקאה ראשון לציון
(צילום: רויטרס)
האישור גרר ביקורת קשה, וטענות לפיהן קשרים אישיים של בעלי הרשת בישראל מתיו ברונפמן ושולם פישר לשר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, הובילו להכנסת חנויות הרהיטים למתווה ההקלות הראשוני, על אף שלא מדובר בצורך חיוני. בנוסף, אחרי תורי ענק שהשתרכו בכניסה לחנות התגלה כי חולה קורונה ביקר בחנות והדבר עורר חשש להדבקה.
כאמור, השבוע פתחה איקאה חנות חמישית בישראל - בבית שמש - לאחר שוועדת הערר של מחוז ירושלים הכשירה את עבירות הבנייה שביצעו היזמים במתחם ונתנה תוקף לתוכנית.
מאיקאה נמסר כי "הודענו לחלק מהעובדים הנמצאים בחל"ת על הארכתו". עוד מסרה החברה: "עדכנו אותם כי מתנות יום ההולדת וחג השבועות ממתינות להם בסניפים. אנו תקווה לחזור לפעילות מלאה בהקדם האפשרי".