אחרי ישראכרט ומקס, גם כאל השיקה שירות תשלום בסלולרי, ללא מגע וללא שימוש פיזי בכרטיס אשראי. הפעלת השירות נעשית באמצעות כניסה לאפליקציית כאל, בחירה של כרטיס האשראי וצירופו לשירות התשלום בנייד שמכונה CalPay. השירות יעלה במהלך היום (א') לאפליקציה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
כמו המתחרות שלה, מדובר כרגע בשירות למכשירי אנדרואיד בלבד, ועבור לקוחות המחזיקים בכרטיס אשראי של כאל מסוג ויזה. בקרוב יהיה זמין גם למחזיקי כרטיס מסוג מאסטרקארד. מהחברה נמסר כי עם כניסתה של Apple Pay לישראל, כאל תתמוך בתשלום בנייד גם במכשירים בעלי מערכת הפעלה iOS.
כרטיס אשראי ויזה כאלכרטיס אשראי ויזה כאל
כרטיס אשראי ויזה כאל
כמו כן, השירות ניתן במספר מצומצם של בתי עסק התומכים בטכנולוגיית EMV (תקן אבטחת עסקאות בכרטיסי אשראי שמחייב קריאת שבב בכרטיס האשראי באמצעות מכשירי סליקה מתקדמים) - שכיום מחייבים הקלדת קוד סודי בעת רכישה מעל 300 שקל.
כיום יש 40 אלף בתי עסק עם קופות EMV, כשבפועל בין 12 ל-15 אלף פעילים באמת. מדי יום מצטרפים בין 400 ל-500 בתי עסק לטכנולוגיה ועד יולי 2022 כל בתי העסק בישראל יחויבו לעבור ל-EMV.

איך זה עובד?

לצורך התשלום בבית העסק יש להזדהות בטלפון הנייד באמצעות שיטת הזיהוי שהוגדרה במכשיר (טביעת אצבע/זיהוי פנים/קוד נעילה), להצמיד אותו למסוף בקופה ולשלם, ללא צורך בקוד סודי, כשכאל טוענת שהיא משתמשת בפרוטוקולים מחמירים של אבטחת מידע.
כדי לעודד הצטרפות לשירות, כאל תעניק 10% החזר על הקניות במהלך חודש ספטמבר למשלמים באמצעות CalPay. ההחזר יינתן כזיכוי בכרטיס האשראי עד לסכום כולל של 100 שקל.

מה יש למתחרות?

ישראכרט מציעה את ANYPAY, שלפי החברה יש לה כבר למעלה ממאה אלף הורדות אבל רק כ-1,067 לקוחות פעילים. ניתן לרכוש באמצעותה ברשתות מזון ובתי קפה (אושר עד, רולדין) ורשתות אופנה (קסטרו, דקטלון, דלתא) בין היתר.
גם המתחרה מקס (max) השיקה לפני מספר שבועות תשלום עם מקס בנייד ללקוחות ויזה. עשרות אלפי לקוות נרשמו לשירות. החל מיום חמישי שעבר גם לקוחות מאסטרקארד יכולים לשלם עם מקס בסלולרי. סכום העסקה הממוצעת בנייד, על פי נתוני מקס, עומד על 164 שקל.
חלק גדול מהעסקאות נעשות בבתי העסק בהם יש ללקוחות מקס החזר של 10% על הקנייה (עד 500 שקל) דוגמת פוקס, פוקס הום, אמריקן איגל, אופטיקנה, קרביץ וצומת ספרים וריבר, אך ניתן לראות שהלקוחות מפנימים את האפשרות לשלם בנייד ורכשו באמצעות הנייד בלמעלה מ-350 בתי עסק בהם דקטלון, רוזן מינץ, KSP, AMPM ועוד.
כחלק מההשקה, מקס יצאה בפעילות לעידוד עסקים קטנים למעבר ל-EMV (וצירוף למבצע 10% החזר כספי). בין היתר הצטרפו למהלך בתי העסק הבינוניים: גרעיני עפולה, סטודיו פאשה וסריגמיש.