על המענקים לעסקים והעלמות המיסים: צפו בריאיון עם מנהל רשות המיסים באולפן ynet
(צילום: שמוליק דודפור)

רשות המיסים מעבירה לעסקים החזרי מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים במהלך מרוכז. הרשות הודיעה היום (חמישי) כי מתוך רצון לסייע לעסקים בישראל, לאור המצוקה התזרימית אליה נקלעו בעקבות ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה והחמרת ההגבלות, שוחררו השבוע החזרי מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים. את הכסף יוכלו הזכאים לראות בחשבונות הבנק שלהם בימים הקרובים.
במסגרת זו, שוחררו במס הכנסה יתרות זכות בסכום כולל של כ-153 מיליון שקל לכ-2,000 יחידים וחברות שהיו להם החזרים בתהליך בדיקה. חלק מהכספים נכנסו בהדרגה לחשבונות הבנק כבר ביום שלישי כשהמהלך יגיע לסיומו כבר מחר, עם כניסתם של החזרים נוספים לחשבונות הבנק.
1 צפייה בגלריה
רחובות ריקים בירושלים בעקבות התשפטות הקורונה
רחובות ריקים בירושלים בעקבות התשפטות הקורונה
עסקים סגורים בירושלים בעקבות התשפטות הקורונה
(צילום: שלו שלום)
במהלך מקביל במערך מע"מ הועברו לחשבונות הבנק של כ-29 אלף עוסקים החזרי מס תשומות בסכום כולל של כ-281 מיליון שקל. מהלך דומה נעשה בחודש מרץ האחרון במסגרתו הועברו החזרי מס בהיקף של כמיליארד שקל.
מנהל רשות המיסים, ערן יעקב, מסר כי "במאמץ מיוחד ביצעה רשות המיסים מהלך מרוכז במערכי מס הכנסה ומע"מ במסגרתו, שוחררו השבוע החזרי מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים".

195 מיליון שקל יועברו לזכאים למקדמות

אתמול דיווחה רשות המיסים כי נתנה הוראה מיידית להעברת כ-195 מיליון שקל לזכאים למקדמות לתוספת מענק עבודה לשנת 2020. הזכאים יוכלו לראות את הכסף בחשבונות הבנק כבר ביום ראשון. בהודעתה נמסר כי בהמשך להצעת החוק שאושרה בכנסת, רשות המיסים העבירה את הכסף לחשבונות הבנק של כ-200 אלף שכירים ועצמאיים שנמצאו זכאים לקבלת מקדמה לתוספת מענק עבודה לשנת 2020.
המקדמות ניתנו לזכאים למענק עבודה לשנת 2019, וסכומן עומד על 25% מסכום המענק ששולם עבור שנה זו. הכסף ייכנס לחשבונות הבנק ביום שישי הקרוב והזכאים יוכלו לראות אותו ביום ראשון. המקדמה היא על חשבון התוספת למענק עבודה, שאושרה בוועדת הכספים ובמליאת הכנסת, בסך של 62% מסכום המענק עבור החודשים אפריל עד דצמבר 2019, ולא תפחת מאלף שקלים.
יתרת התוספת למענק תשולם יחד עם המענק הבסיסי עבור שנת 2020. בהמשך, תשולם המקדמה, יחד עם המענק הבסיסי, גם למי שימצאו זכאים למענק עוד במהלך שנת 2020.
החוק שאושר כולל גם את הרחבת הזכאות למענק הסיוע לעסקים קטנים עבור השתתפות בהוצאות קבועות, כך שדי בירידה של 25% מהתקופה של מאי יוני 2020 כדי להיות זכאים למענק.
בתוך כך, רשות המיסים הודיעה אתמול כי נפתחה האפשרות להגיש בקשות למקדמה עבור מענק השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים עם מחזור של עד 400 מיליון שקל לחודשים ספטמבר-אוקטובר 2020.
המענק מיועד לעסקים אשר מחזור הפעילות שלהם בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2020 נפגע בשל התפרצות נגיף הקורונה לפחות ב-25% לעומת התקופה המקבילה ב-2019. סכומי המקדמה יהיה בשיעור של 50% ממענק מרץ אפריל או מאי-יוני לפי בחירת המגישים. את הבקשות למקדמה ניתן להגיש החל מאתמול (30 בספטמבר 2020) ועד ל-31 באוקטובר 2020.