תזכורת: ראיון עם מנכ"ל משרד האוצר
(צילום: שחר גולדשטיין)

לאחר ששלשום (ב') הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ניתן יהיה להגיש בקשה לקבלת הכספים מהפעימה השנייה של מענק העצמאים כבר ביום שלישי, אתמול בלילה נפתחה באתר רשות המיסים האפשרות להגשת הבקשה. אולם הבוקר, בעקבות עומסים, באתר מפנים את הפונים לנסות לבצע את ההרשמה שוב בהמשך היום. ברשות המיסים מציינים כי אלפים נרשמו מהבוקר.
>> לאתר רשות המיסים לחצו כאן
רשות המיסים עדכנה בשעות הבוקר המאוחרות כי כ-24 אלף עצמאיים נמצאו זכאים למענק מאז נפתחה האפשרות להגשת הבקשות וכי הכסף יגיע אליהם בימים הקרובים.
עבור שכירים בעלי שליטה (עצמאים שפתחו חברה ומושכים ממנה שכר כשכירים) נדחה מועד פתיחת האתר להגשת בקשות ל-18 במאי, משום שלפי רשות המסים נדרשת הערכות נוספת לצורך בדיקת זכאותם (שכן אותם שכירים יכלו לאורך השנים לצבור רווחים גבוהים בחברה מבלי למשוך אותם כשכר ולשלם עליהם מס מלא).
3 צפייה בגלריה
תקלה אתר רשות המיסים
תקלה אתר רשות המיסים
תקלה באתר רשות המיסים
(צילום מסך)

3 צפייה בגלריה
תקלה באתר רשות המיסים
תקלה באתר רשות המיסים
תקלה באתר רשות המיסים
(צילום מסך)
גובה המענק בפעימה השנייה עומד על 70% מההכנסה החייבת ועד לסכום של 10.5 אלף שקל, עבור עצמאים שההכנסה החייבת שלהם מגיעה עד לתקרה של מיליון שקל במידה ומחזור העסקאות ירד ביותר מ-25%. עבור עצמאים עם הכנסה חייבת של מעל 40 אלף שקל המענק יורד בהדרגה.
3 צפייה בגלריה
הודעת רשות המיסים
הודעת רשות המיסים
הודעת רשות המיסים
(צילום מסך)
במקביל נפתחה האפשרות להגשת בקשה לפעימה שלישית עבור עצמאים וחברות בעלי מחזור פעילות של עד 300 אלף שקל בשנה. הפעימה השלישית נבנתה על בסיס מודל הפיצויים של צוק איתן ומעניקה מעין מענק המשתתף בהוצאות הקבועות של העסק (בניכוי הוצאות שנחסכו, כמו למשל בעקבות הוצאת עובדים לחל"ת).
עבור קבוצה זו יעמוד המענק על בין 700 שקל ל-3,025 שקל. יתר העצמאים והחברות, עם מחזור עסקאות של עד 20 מיליון שקל יוכלו להגיש בקשה למענק החל מה-12 במאי.