חברת המשרדים המשותפים WeWork דיווחה על הפסד של 2.06 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021. זאת על רקע עלויות הקשורות בארגון מחדש לקראת ההנפקה המתוכננת באמצעות מיזוג עם ספאק. כמו כן, החברה דיווחה כי ההכנסות ברבעון נחתכו כמעט בחצי לעומת השנה שעברה ל-598 מיליון דולר.
לפי החברה, העסקים מתאוששים ממגפת הקורונה ויותר עובדים חוזרים לעבודה במשרדים בשל הסרת ההגבלות. המעבר בשנה שעברה לעבודה מהבית פגע קשות בחברה, שכן הפחית את שיעורי התפוסה והעלה את עלויות התפעול. ברבעון הראשון של השנה, שיעור התפוסה הכולל טיפס ל-50% לעומת 47% ברבעון הרביעי של שנת 2020. עם זאת, לפי הודעת החברה היו לה ברבעון הראשון 490 אלף חברים, זאת לעומת 693 אלף במרץ 2020 בפרוץ הקורונה.
1 צפייה בגלריה
wework
wework
WeWork
(צילום: shutterstock)
בחודש מרץ הודיעה החברה כי תהפוך לציבורית באמצעות מיזוג עם BowX Acquisition – חברת SPAC – בעסקה המוערכת ב-9 מיליארד דולר. סופטבנק היפנית הודיעה כי גם לאחר המהלך תמשיך לשמור על אחזקת רוב בחברה.
WeWork התכוונה כבר ב-2019 לבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), אך זו בוטלה בסופו של דבר בשל חששות המשקיעים מהמודל העסקי ומסגנון הניהול של המייסד אדם נוימן, שאף הודח מתפקיד המנכ"ל.
החברה דיווחה כי עלויות הקשורות לארגון מחדש עומדות על 494 מיליון דולר, שנבעו גם מרכישות מניות של סופטבנק ומהסדר אליו הגיעה החברה היפנית עם נוימן. החברה ביצעה גם מחיקת שווי של 299 מיליון דולר הנובעת בחלקה מירידה בשווי של חלק מהנדל"ן.