תזכורת: גל ההתפטרויות באוצר. צפו בפרשנות של גד ליאור
(צילום: נדב אבס)

עוד עזיבות במשרד האוצר. לאחר ששני בכירים נוספים עזבו בימים האחרונים, ללא כל פרסום מטעם האוצר, צפויים ככל הנראה עוד שני סגנים מתוך החמישה של ראש אגף התקציבים הזמני לעזוב בקרוב מאוד. כך נודע היום (שלישי) ל-ynet.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בימים האחרונים עזבו את משרד האוצר עוד שני בכירים מבלי שהיה פרסום כלשהו בעניינם. סמנכ"לית בכירה במשרד האוצר במשך שנים רבות, רותי אשכנזי, שהיא אחותה של יו"ר הכנסת לשעבר, דליה איציק, החליטה להקדים את צאתה לגמלאות. כמו כן, התפטר גם נחמיה קינד, סגן החשב הכללי.
3 צפייה בגלריה
ישראל כץ
ישראל כץ
שר האוצר, ישראל כץ
(צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
אלה מתווספים להתפטרויות בשרשרת בשלושה החודשים האחרונים של החשב הכללי, רוני חזקיהו, שהודיע כי "מיצה את התפקיד", ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, שעזב תוך סערה גדולה והתפטרותה המפתיעה של מנכ"לית המשרד, קרן טרנר-אייל, אף שמונתה לתפקיד כמשרת אמון על ידי שר האוצר כץ.
כמו כן, התפטרו לאחרונה מהאוצר גם אריאל יוצר, סגן ראש אגף התקציבים, ודור בלוך, ראש צוות אסטרטגיה באגף התקציבים באוצר.
3 צפייה בגלריה
קרן טרנר אייל, מנכ"לית משרד האוצר, ושאול מרידור, ראש אגף תקציבים באוצר
קרן טרנר אייל, מנכ"לית משרד האוצר, ושאול מרידור, ראש אגף תקציבים באוצר
קרן טרנר אייל, מנכ"לית משרד האוצר היוצאת, ושאול מרידור, ראש אגף תקציבים היוצא
(צילומים: דנה קופל ועמית שעל)
ככל הידוע, צפויים כעת שני בכירים נוספים באגף התקציבים, שניהם סגני ראש האגף המדולל, לעזוב. שניהם חיפשו בשבועות האחרונים תפקידים מחוץ למשרד האוצר ואחד מהם אף הגיש מועמדות במכרז להיות נציג ממשלת ישראל בבנק האירופי לשיקום ופיתוח, שמקום מושבו בלונדון. ארבעה בכירים נוספים באוצר הגישו מועמדות לתפקיד.
גורם בכיר במשרד האוצר אמר ל-ynet כי "אין ספק שהאווירה הקשה במשרד גורמת לאנשים לעזוב כאן. יש עוד הרבה פקידים ופקידות ותיקים וזוטרים יותר שהחליטו לעזוב בשבועות האחרונים בדיוק בגלל הסיבה הזאת".

3 צפייה בגלריה
החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו
החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו
"מיצה את התפקיד". החשב הכללי היוצא, רוני חזקיהו
(צילום: עמית שעל)
הבנק נמצא בבעלות משותפת של 67 מדינות ולישראל יש בו נציג קבוע. יעל מבורך, אף היא סגנית ראש אגף התקציבים לשעבר, היא כיום נציגת ישראל בדירקטוריון הבנק. ישראל מחזיקה בו כ-200 אלף מניות, המהוות 0.66% מכוח ההצבעה הכללי.
כיום, מכהנים באגף התקציבים במשרד האוצר ממלא מקום ראש האגף, יוגב גרדוס, שמונה זמנית במקומו של מרידור, וכן אמיר רשף, אסף וסרצוג, עדי חכמון, אלון מסר ואיתי טמקין, שמונה במקומו של אריאל יוצר. אם יתפטרו עוד שני סגננים, יהיו חסרים למעשה שלושה בצמרת האגף, כולל ראש אגף תקציבים קבוע.
"האווירה במסדרונות המשרד קשה מאד מאז עזיבת טרנר ומרידור. אין בכלל ספק שרבים מחפשים את דרכם החוצה בגלל המצב הזה", אמר גורם בכיר באוצר.