2 צפייה בגלריה
מתחם חסן ערפה פרויקט אקרו נדל"ן
מתחם חסן ערפה פרויקט אקרו נדל"ן
הדמיית מתחם יצחק שדה החדש בתל אביב
(צילום: דני קייזר)
עסקה נוספת במתחם יצחק שדה בתל אביב: חברת אקרו נדל"ן רכשה יחד עם קבוצת הפניקס והחברות יובלים וסיטי בוי קרקע בשטח דונם בתמורה ל-73 מיליון שקל. בכוונת החברות לאחד את המגרש עם מגרשים אחרים שנרכשו במתחם ולהקים פרויקט בעירוב שימושים בשטח כולל של כ-80 אלף מ"ר.
הקרקע ממוקמת ברחוב מנחם בגין, בצלע המערבית של מתחם חסן ערפה לשעבר, והיא נרכשה מרשות מקרקעי ישראל ומבעלים פרטיים. בשנים האחרונות נרכשו כמה מגרשים באזור, הראשון הוא מגרש בשטח של 2,626 מ"ר (B4) אותו רכשה אקרו עם הפניקס באוגוסט 2019, בתמורה ל-211.2 מיליון שקל. שני המגרשים הנוספים נמצאים בבעלות חברת יובלים.
השטח הכולל של 4 המגרשים עומד על כ-7 דונם. בכוונת החברות לקדם תב"ע (תוכנית בניין עיר) על פי תוכנית המתאר של תל אביב (תא/5000) לכ-80 אלף מ"ר של מגורים, מלונאות, משרדים ומסחר בפרויקט בן שני מגדלים. המגרשים ממוקמים בצמוד לתחנת הרכבת הקלה, הממוקמת על ציר תנועה משולב קרליבך-החשמונאים ומנחם בגין.
2 צפייה בגלריה
בנייה במתחם יצחק שדה
בנייה במתחם יצחק שדה
בנייה במתחם יצחק שדה
(צילום: אבי מועלם)
לפני כשבועיים רכשה החברה קרקע בשטח של 7 דונם בפינת הרחובות מנחם בגין ומאזה, בתמורה לכ-340 מיליון שקל, ובכוונתה להקים על שטחה בניין מגורים בן 42 קומות. כיום, מאפשרת התב"ע הקמה של כ-270 יחידות דיור, אך החברה בוחנת אפשרות להגדיל את זכויותיה במתחם באופן משמעותי. היקף המכירות המוערך עומד על למעלה ממיליארד שקל.

המוסכים יהפכו למגדלים

ב-2018 זכתה אקרו, גם הפעם בשיתוף עם הפניקס ויובלים, במכרז ענק לרכישת 3 מגרשים צמודים במתחם. המגרשים, המשתרעים על שטח כולל של כ-10,400 מ"ר, ממוקמים בצומת הרחובות המסגר ו-1185 (רחוב חדש המחבר בין המסגר ודרך מנחם בגין, ומהווה המשך ישיר לרחוב מאז"ה). השותפות מקדמת בימים אלה תב"ע ל-133 אלף מ"ר בשימושים מעורבים, 75% מהם בייעוד לתעסוקה ומסחר והיתרה למגורים. בכוונת החברות להקים במתחם 3 מגדלים בני 40 קומות כל אחד.
משנת 2018 השקיעה החברה ביחד עם שותפים מעל מיליארד שקל ברכישת קרקעות במתחם הסיטי החדש. בנוסף, החברה מקימה במתחם את מגדל אלפא שיכלול כ-120 דירות וכ-200 חדרי מלון עסקים ואת מגדל המשרדים מגדל אקרו נדל"ן בהיקף של 37 אלף מ"ר, אשר צפוי להתאכלס בתחילת הרבעון השני של השנה.
מתחם הסיטי החדש, ששימש במשך שנים ארוכות בעיקר מוסכים ובתי מלאכה, יכלול 14 מגדלים, שביניהם מחבר פארק פנימי שישתרע על פני שטח של כ-21 דונם. בשולי הפארק תוקם שדרת בתי קפה, מסעדות, חנויות בוטיק, מרכזי קניות, ספורט ובילוי. במתחם החלו בהקמת תחנות הקו האדום והירוק של הרכבת הקלה. לאחרונה אף פורסם כי הסתיים שלב חפירת המנהרות בתוואי הקו האדום, וכי העבודה מתקדמת לפי התוכניות.