(צילום: אלי מנדלבאום, שמוליק דודפור)
רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס לא מוכנה לוותר ונלחמת בסגירת חדרי הכושר בשל נגיף הקורונה.
עורכי הדין עידו חיטמן, אידן רגב וגיא ירום ממשרד יגאל ארנון ושות' הגישו עתירה לבג"ץ בשם קבוצת הולמס פלייס (רשת מועדוני הכושר הגדולה בישראל) נגד ממשלת ישראל ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו אשר יוצאת נגד ההחלטה להורות על סגירה גורפת של כל חדרי הכושר בישראל.
1 צפייה בגלריה
הולמס פלייס מועדון כושר
הולמס פלייס מועדון כושר
הולמס פלייס מועדון כושר
(צילום: שי כהן)
כפי שנטען בעתירה, ההחלטה האמורה התקבלה באופן שרירותי, על אף שלא הוצגה כל תשתית עובדתית מהימנה המבוססת על מחקרים אפידמיולוגיים בפני המדינה על כך שחדרי כושר מהווים מוקדי הדבקה בקורונה. זאת תוך התעלמות משורה של נתונים רלבנטיים וחשובים - דוגמת שורת הצעדים שבוצעו ברשת הולמס פלייס לשם הגנה על בריאות ציבור מנוייה, ומכך שעד כה לא ידוע ולו על מתאמן אחד שנדבק בקורונה שעה שהתאמן במכוני הרשת.
עוד נטען בעתירה, כי בעוד שניתן היה לגלות סבלנות (מסוימת) נוכח החלטות שהתקבלו בחיפזון, בפאניקה וללא מידע מקיף ואמין ב"גל הראשון" של הקורונה, הרי שכעת - לאחר שהעולם מתמודד עם מגיפה זו למעלה מחצי שנה; לאחר שניתנה למדינת ישראל הפוגה לתכנון וגיבוש תכנית להמשך התמודדות עם הנגיף לטווח הרחוק, ושעה שכבר קיים מידע רב (גם אם לא מושלם) ביחס לנגיף, לא ניתן להמשיך וליתן למדינה לפעול באופן שרירותי ואקראי, בחסות טענה למצב חירום.