השורט-סקוויז חודר לעולם הקנאביס בוול סטריט: מניית טילריי Tilray הקנדית זינקה אתמול בניו יורק ב-50.9% אחרי שבפורום wallstreetbets ברדיט החליטו המשקיעים בימים האחרונים "להתלבש" על המניה, באמרם אחד לשני כי זה ה"גיימסטופ" הבא ועודדו אחד את השני לרכוש את המניה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

2 צפייה בגלריה
רדיט ו-וr/WallStreetBets
רדיט ו-וr/WallStreetBets
(צילום: רויטרס)

טילריי זינקה יום קודם ב-40.7% ולפני יומיים קפצה ב-17%. ביום שישי עמד מחיר המניה על 25.72 דולר. נכון לנעילה אמש עומד המחיר על 63.91 דולר ואף צפוי להמשיך ולטפס - המניה זינקה במסחר המאוחר ב-6.8%. אתמול אף הודיעה החברה כי תייצא את מוצריה לבריטניה, באמצעות שיתוף פעולה שם עם חברה בריטית.
מניית טילריי היא אחת ממניות הקנאביס שממקדות הכי הרבה שורטים ועל כן הפוטנציאל לשורט-סקוויז מצד המשקיעים ברדיט, כך לדברי קורי באואר Korey Bauer, ראש מערך ההשקעות בקרן המחקה Cannabis Growth Fund מבית ההשקעות Foothill Capital Management.
סה"כ 51,960,236 מניות מתוך 198,714,500 מוחזקות בעמדות חסר. כלומר, פוזיציות השורט על טילריי נכון לאמש עמדו על 26% מהאחזקות במניה.
כך עובד השורט-סקוויז: משקיעים דוחפים את המניה מעלה באמצעות רכישות המוניות ויצירת עלייה כה משמעותית במניה, שהיא מאלצת את אלה שמכרו אותה בחסר (כמו קרנות הגידור וגם משקיעים פרטיים) להורות על רכישת המניות כדי לסגור את הפוזיציות ולמזער הפסדים. כך שבאופן אירוני מחיר המניה ממשיך לטפס.
2 צפייה בגלריה
צלמת האירועים שהפכה להיות שליחת קנאביס
צלמת האירועים שהפכה להיות שליחת קנאביס
קנאביס רפואי
(צילום: לירון שרון)
מניית הקנאביס הקנדית Aphria אף היא על הכוונת ברדיט – עלתה אתמול ב-10.7% ובמסחר המאוחר טיפסה ב-7%. טילריי ו-Aphria לקראת מיזוג ובדרך להפוך חברה הגדולה בעולם מבחינת הכנסות, כך לדברי באואר.
מניות קנאביס קנדיות נוספות נמצאות על הרדאר בפורום wallstreetbets: מניית Aurora Cannabis זינקה אמש ב-21.2%, וחברת קנאביס קנדית נוספת - Canopy Growth טיפסה אתמול ב-6.3%.
המשקיעים ברדיט, כך מסתמן, ממשיכים לאתר מניות בעמדות חסר בולטות, ומצאו את הקלף הבא לשחק עליו. הם כבר עוסקים פחות במאבק מול קרנות הגידור על גיימסטופ ומניית ענקית בתי הקולנוע AMC. זאת, אחרי מימוש אגרסיבי לצד הגבלות ברכישת אותן מניות באתר המסחר המקוון רובינהוד ודומיו.